PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Wielkie przemówienie wojenne Putina przełożone w bardzo nietypowym posunięciu na dziś między 9 a 10 rano (czasu moskiewskiego)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (3 votes)

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

W bardzo nietypowym posunięciu, po około dwóch godzinach oczekiwania na wygłoszenie przez prezydenta Rosji Władimira Putina długo oczekiwanego przemówienia, źródła kremlowskie powiedziały, że zostało ono przełożone na dziś. O dziwo, rosyjski Channel One i RT nawet usunęły ogłoszenie przemówienia w ciągu ostatnich kilku minut. „Idź spać” – napisała redaktor rt Margarita Simonyan w Telegramie.W obliczu trwających spekulacji na temat sposobu, w jaki prawdopodobnie zasygnalizowałby poważne zmiany w sposobie prowadzenia przez Rosję „operacji specjalnej” na Ukrainie, w tym prawdopodobieństwo, że Putin ogłosi i potwierdzi referenda w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej w okupowanych częściach Ukrainy, pozostaje jedno pytanie: czy był gotów formalnie wypowiedzieć wojnę? Być może w ostatniej chwili doszło do wewnętrznych kłótni i wątpliwości Kremla? Być może czołowi decydenci reprezentujący USA i NATO dążyli do wojny na pełną skalę w ostatecznej ofercie negocjacji i wysiłków?

Andrey Kartapolov, przewodniczący Komitetu Obrony Dumy Państwowej, powiedział we wtorek wieczorem: „Nie będzie powszechnej mobilizacji, ale w niektórych miejscach można wprowadzić stan wojenny”.

Pozostaje faktem, że wiele wydarzyło się we wtorek, a rzeczy wydają się prowadzić do pewnego rodzaju kulminacji oświadczenia, koncentrując się na przełożonym przemówieniu Putina. Oto jak korespondent BBC w Moskwie podsumowuje, jak szybko wydarzenia potoczyły się na początku tego tygodnia:

  • Parlament uchwala ustawę o wprowadzeniu koncepcji mobilizacyjnych i stanu wojennego
  • Rebelianckie „republiki” we wschodniej Ukrainie (pod kontrolą Kremla) ogłaszają „referenda” w sprawie przystąpienia do Rosji w dniach 23-27 września
  • Putin wzywa przemysł do zwiększenia produkcji broni
  • Legenda popu Ałła Pugaczowa może być badana zgodnie z prawem, aby „zdyskredytować rosyjskie siły zbrojne” w okresie antywojennym
  • Utworzenie wojskowego centrum rekrutacji cudzoziemców w Moskiewskim Centrum Migracyjnym
  • Parlament zatwierdza ustawę dla takich rekrutów w celu uzyskania rosyjskich paszportów

Istnieją niepotwierdzone doniesienia, że przemówienie może nadejść do wczesnej środy…

Tymczasem prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan powiedział podczas wywiadu dla PBS News na marginesie Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, że próbuje wynegocjować kompleksowe porozumienie pokojowe. Zgodnie z jego najważniejszymi wypowiedziami jego słów o Bloombergu:

„Rosja powinna zwrócić okupowane terytorium Ukrainie w ramach porozumienia pokojowego”… Erdogan mówi, że w zeszłym tygodniu odbył „bardzo obszerne rozmowy” z prezydentem Władimirem Putinem w Uzbekistanie.

„Pokazuje mi, że jest gotów zakończyć to tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Erdogan, który wezwał Turcję jako mediatora w konflikcie. „Takie było moje wrażenie, ponieważ sposób, w jaki sprawy idą teraz, jest dość problematyczny.

Kilku promoskiewskich urzędników na Ukrainie ogłosiło we wtorek zamiar przeprowadzenia referendów w sprawie przystąpienia do Rosji, w tym szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin, a także zainstalowany przez Rosję urzędnik w południowym regionie Chersoniu Władimir Saldo. „Myślę, że ludzie tutaj długo czekali na referendum i prawdopodobnie będzie to krok polityczny, który pomoże zapewnić bezpieczeństwo ludności cywilnej” – powiedział Pushillin we wtorek.

Sąsiednia Ługańska Republika Ludowa, w której toczyły się zacięte walki przed i do lata, w których Rosja ostatecznie pochłonęła większość terytorium, również uchwaliła ustawę o przeprowadzeniu głosowania, które zostało teraz ogłoszone na 23-27 września.

AFP / Getty zdjęcia

Bloomberg donosi o ogłoszeniu, sugerując, że kontrofensywa Ukrainy we wschodniej Moskwie mogła faktycznie przyspieszyć harmonogram aneksji Moskwy:

Kreml pośpiesznie przeprowadza fikcyjne głosowania w sprawie aneksji regionów Ukrainy, które nadal kontrolują jego siły zbrojne po tym, jak wojsko Kijowa wyparło rosyjskie wojska z dużych obszarów zajętych podczas siedmiomiesięcznej inwazji. Tak zwana Ługańska Republika Ludowa może przeprowadzić głosowanie już w ten weekend, Interfax zacytował we wtorek wysokiego rangą prawodawcę.

Vladimir Saldo z regionu Chersonia powiedział również, że „kierownictwo administracji regionu Chersonia postanowiło przygotować i przeprowadzić referendum” po tym, jak nazwał publiczny apel publicznym apelem, mówiąc w wiadomości wideo:

„Wyznaczyliśmy kurs na zjednoczenie, powrót do Rosji. I nie odwrócimy się od tego”.

Jeśli chodzi o dwie samozwańcze republiki w Donbasie, od początku wojny jest to postrzegane jako być może nieuniknione, ale nawet w częściowo kontrolowanym przez Rosję regionie Zaporoża prorosyjscy urzędnicy już mówili o referendum opartym na ruchu „Jesteśmy z Rosją”.

Przedstawiciele Kremla od dawna twierdzą, że ukraińskie regiony, w których odbyło się referendum na „tak”, zostaną uznane i przyjęte do Federacji Rosyjskiej. Jednocześnie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski obiecał, że jego siły zbrojne nie przestaną walczyć, dopóki nie zostanie wyzwolony każdy centymetr ukraińskiego terytorium, w tym Krym – od 2014 roku pod rosyjską kontrolą. Utwardzenie determinacji po obu stronach zasadniczo uniemożliwiło negocjacje na tym etapie.

Referenda na terytoriach okupowanych będą nadal gwarantować, że walczące strony nie będą postrzegać bezpośrednich rozmów jako realnej opcji. Bloomberg zauważa ponadto, że referenda prawdopodobnie zmienią dynamikę na polu bitwy:

Formalnie czyniąc strefy okupowane częścią Rosji zgodnie z prawem tego kraju, głosy mogą również pozwolić Kremlowi na wysłanie tam poborowych oprócz obecnych sił żołnierzy kontraktowych i kontraktorów wojskowych.

Dmitrij Miedwiediew, wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, powiedział, że referenda doprowadzą do lepszej ochrony mieszkańców przed ukraińskimi atakami. „Inwazja na terytorium Rosji jest przestępstwem, które pozwala rozmieścić wszystkie siły samoobrony” – powiedział na Telegramie.

Do tej pory w Donbasie – w rejonach DRL i ŁRL – głównymi siłami bojowymi były prorosyjskie milicje separatystyczne. Utworzenie tego rosyjskiego terytorium otwiera drzwi do „legalnego” (w oczach Moskwy) wjazdu regularnych poborowych, a nawet stałych baz wojskowych.

Tymczasem, w obliczu doniesień o druzgocących stratach i ogólnym wycofaniu się z pozycji w pobliżu Charkowa, uważa się, że Rosja jest na skraju poważnej eskalacji.

W ciągu tego miesiąca pojawiły się uporczywe pogłoski, że Putin może być gotowy do formalnego ogłoszenia stanu wojny z Ukrainą. Państwowe źródła medialne poinformowały we wtorek, że rosyjski parlament wydaje się podejmować kroki prawne, aby utorować drogę do narodowej mobilizacji sił:

Duma Państwowa natychmiast jednogłośnie zatwierdziła poprawki w drugim i trzecim czytaniu, w tym wprowadzenie terminów „mobilizacja” i „czas wojny” do kodeksu karnego, a także określenie odpowiedzialności za grabież i dobrowolne poddanie się.

Biorąc pod uwagę szereg okupowanych terytoriów ukraińskich, które obecnie wyrażają zamiar przeprowadzenia referendów, zwłaszcza teraz, gdy we wtorek pojawiają się wiadomości o tych ważnych zmianach biczowanych przez Dumę Państwową, wydaje się, że Rosja ma zamiar szybko „odpowiedzieć” na trwającą ukraińską kontrofensywę w dramatyczny sposób.

Margarita Simonyan, redaktor naczelna finansowanego przez państwo RT News, przedstawiła następującą złowieszczą prognozę: „Po tym, co się dzieje i nadal będzie się działo, ten tydzień oznacza albo przeddzień naszego zbliżającego się zwycięstwa, albo przeddzień wojny nuklearnej. Nie widzę nic innego„.

Aktualizacja:

Prezydent Rosji Władimir Putin przemówi dziś do narodu między 9 a 10 rano (czasu moskiewskiego) z przemówieniem nadzwyczajnym.

Treść przemówienia jest nieznana. Spekuluje się, że może to oznaczać przyjęcie/przystąpienie byłych części Ukrainy do Federacji Rosyjskiej (takich jak Doniecka i Ługańska Republika Ludowa, a także obwód zaporoski i chersoński). Dopiero okaże się, czy w drodze referendum, czy bezpośredniego dekretu prezydenckiego. Spekuluje się również, że Rosja mogłaby ogłosić powszechną mobilizację swojej armii i wypowiedzieć wojnę Ukrainie. Obecnie dyskutowana jest również możliwość użycia taktycznej broni jądrowej. Lokalizacja niejasna.

Źródło: ZeroHedge

 

%d bloggers like this: