PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

EBC współpracuje z Amazon, CaixaBank, Nexi i innymi w celu przetestowania, w jaki sposób cyfrowe euro zintegrowałoby się z różnymi technologiami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Europejski Bank Centralny wybiera pięć firm do testowania przypadków użycia cyfrowego euro

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

EBC współpracuje z Amazon, CaixaBank, Nexi i innymi w celu przetestowania, w jaki sposób cyfrowe euro zintegrowałoby się z różnymi technologiami.

Europejski Bank Centralny wybrał Amazon i inne niewielkie korporacje spośród 54 kandydatów do pomocy w rozwoju prototypu CBDC, „Digital Euro”.

16 września Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił pięć firm wybranych do pomocy w rozwoju interfejsów użytkownika dla cyfrowego euro, w tym gigant handlu elektronicznego Amazon, włoski bank Nexi i hiszpański bank CaixaBank.

EBC i spółki zewnętrzne współpracują ze sobą w cyfrowym euro

Według EBC firmy będą pracować w oddzielnych obszarach projektu rozwojowego CBDC, testując integrację cyfrowego euro w różnych przypadkach użycia.

Każda firma skupi się na indywidualnym przypadku użycia. Amazon będzie odpowiedzialny za testowanie systemów płatności e-commerce; CaixaBank i Worldline będą odpowiedzialne za prototypowanie płatności P2P, podczas gdy EPI i Nexi będą pracować nad płatnościami detalicznymi w punktach sprzedaży.

Chociaż te prywatne firmy pracują nad różnymi przypadkami użycia i integracjami dla cyfrowego euro, Europejski Bank Centralny jest jedynym odpowiedzialnym za rozwój kodu i infrastruktury CBDC.

 

Prototypy będą służyć wyłącznie do celów testowych

Stworzone przez firmy prototypy posłużą jedynie do przetestowania funkcjonalności cyfrowego euro, ale według EBC nie będą wykorzystywane w późniejszych fazach projektu.

EBC poinformował, że jego projekt CBDC jest w końcowej fazie i będzie gotowy do pierwszego kwartału 2023 r., spełniając swoje wcześniejsze zapowiedzi.

Roberto Catanzaro, Dyrektor ds. Strategii i Transformacji w Nexi Group i członek Digital Euro Market Advisory Group, powiedział w oświadczeniu firmy, że Nexi Group jest dumna, że jej platforma płatnicza przyczynia się do rozwoju cyfrowego euro.

EBC ocenia ryzyko związane z wprowadzeniem cyfrowego euro

Według lokalnego hiszpańskiego serwisu informacyjnego „El Economista„, EBC obawia się, że wprowadzenie cyfrowego euro może spowodować „wyciek depozytów w bankach komercyjnych”, dlatego współpracują z kilkoma wiodącymi dostawcami usług płatniczych w celu przeanalizowania ryzyka i możliwości związanych z uruchomieniem CBDC zarówno dla ludzi, jak i firm.

Warto wspomnieć, że obawy EBC pojawiają się wraz z głębokim krachem gospodarczym, którego doznał hiszpański Banco Popular w 2017 r. Podczas tego wydarzenia kilka firm i podmiotów publicznych wycofało swoje fundusze w mniej niż dwa miesiące, powodując, że ponad 300 000 drobnych akcjonariuszy straciło wszystkie swoje pieniądze.

Ponadto urzędnicy EBC powiedzieli niedawno podczas wydarzenia zorganizowanego przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, że cyfrowe euro będzie skierowane do handlu detalicznego, więc jego wykorzystanie będzie ograniczone do określonych typów osób, uniemożliwiając firmom używanie go do rozliczania faktur lub przeprowadzania transakcji na zdecentralizowanych platformach.

Europejski Bank Centralny wybiera pięć firm do testowania przypadków użycia cyfrowego euro (cryptopotato.com)

%d bloggers like this: