PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

MSWiA rozesłało do wszystkich jednostek straży pożarnej tabletki z jodkiem potasu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
The following two tabs change content below.

Joana100

Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)

4/5 - (1 vote)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował, że w związku z sytuacją panując w okolicy Zaporoskiej Elektrowni Atomowej komendy powiatowe Państwowej Straży Pożarnej, otrzymały zapas tabletek z jodkiem potasu.

„W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego” — brzmi komunikat MSWiA.

Awaria elektrowni atomowej to zagrożenie

Naukowcy i specjaliści od atomistyki zgodnie twierdzą, że walki w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej są ogromnym zagrożeniem dla prawidłowego jej działania. To największy taki obiekt w Europie, której skutki ewentualnej awarii byłyby trudne do oszacowania.

Unia Europejska ma dostarczyć Ukrainie ponad pięć milionów dawek jodku potasu, które miałyby zabezpieczyć mieszkańców przed skutkami promieniowania.

W Polsce komendy powiatowe straży pożarnej już otrzymały dawki jodku potasu w tabletkach.

Elektrownia jest położona ok. 840 km granicy z Polską. Gdyby chmura radioaktywna zaczęła się przemieszczać w kierunku Polski, dotarłaby w ciągu dwóch dni.

W komunikacie MSWiA podkreśla, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Polską Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.

Jodek potasu – do czego służy?

Obok pozamedycznych zastosowań, jodek potasu jest składnikiem płynu Lugola. Doskonale pamiętają go osoby, które w 1986 roku śledziły doniesienia prasowe na temat wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu, w dawnym ZSRR. Płyn podawany był, by zapobiec wchłanianiu radioaktywnego izotopu jodu z opadów promieniotwórczych po wybuchu. Nadwyżki jodu przyjmowane z płynem Lugola miały powstrzymać wbudowywanie radioaktywnych izotopów w hormony tarczycowe. Brak tych działań mógł doprowadzić do nowotworów tarczycy. Jak się później okazało, przyjmowanie płyny Lugola w 1986 nie było konieczne. Działanie podjęto wówczas profilaktycznie, brakowało wtedy rzetelnych informacji na temat katastrofy, jej przebiegu i skali skażenia.

MSWiA przypomina, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

https://legaartis.pl/blog/2022/09/20/mswia-rozeslala-do-wszystkich-jednostek-strazy-pozarnej-tabletki-z-jodkiem-potasu/

https://www.eska.pl/slaskie/jodek-potasu-w-katowicach-pilismy-go-po-katastrofie-w-czarnobylu-aa-dydV-UeGY-fiNb.html

%d bloggers like this: