PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Geopolityka rosyjsko-sowieckich reparacji dla Polski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Geopolityka rosyjsko-sowieckich reparacji dla Polski

Kwestia rosyjsko-sowieckich reparacji dla Polski jest napędzana znacznie bardziej przez zakrojone na szeroką skalę strategiczne plany Warszawy, aby ożywić jej dawno utraconą rolę wielkiego mocarstwa, niż przez historyczną sprawiedliwość rzekomo stojącą za tą sprawą. Jest to sprytny sposób dla tego wschodzącego regionalnego przywódcy, aby rozszerzyć swoje planowane wpływy kosztem Rosji i Niemiec, co z kolei stworzyłoby przestrzeń dla jego wzrostu w ich miejsce, wypełniając w ten sposób powstałą lukę.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Sejm RP podjął właśnie uchwałę domagającą się od Niemiec reparacji za zniszczenie ich kraju przez nazistów w czasie II wojny światowej, której geopolityczne tło autor przeanalizował we wcześniejszym poście, który można przeczytać tutaj. Artykuł koncentruje się na komplementarnym żądaniu rosyjskich reparacji za interwencję wojskową ZSRR w II Rzeczypospolitej. Rozpoczął się 17 września 1939 r., dwa i pół tygodnia po inwazji nazistowskiej, i doprowadził do włączenia spornych wschodnich obszarów przygranicznych („Kresy”) do radzieckich republik Białorusi, Litwy i Ukrainy.

Kwestia reparacji w związku z tymi wydarzeniami powstała w ostatniej chwili nowelizacji uchwały, o której mowa we wstępie, która stwierdza, że „Polska nie otrzymała jeszcze odpowiedniej rekompensaty finansowej i zadośćuczynienia za straty poniesione przez państwo polskie w czasie II wojny światowej w wyniku agresji Związku Radzieckiego”. Prezydent Polski Andrezj Duda powiedział wkrótce potem: „Niemcy rozpoczęły II wojnę światową i zaatakowały Polskę. Oczywiście Rosja później przystąpiła do tej wojny i dlatego uważam, że powinniśmy również domagać się reparacji od Rosji.

Propozycja Dudy skłoniła rzecznika rosyjskiej Dumy, Wiaczesława Wołodina, do oskarżenia go o łamanie praw swojego kraju poprzez rehabilitację narodowego socjalizmu, ponieważ porównywanie ZSRR z jego egzystencjalnym wrogiem było nielegalne. Dodał na Telegramie: „To prawda, że regulatorzy badają komentarz Andrzeja Dudy i podejmują odpowiednie środki, aby pociągnąć go do odpowiedzialności karnej”. Wołodin przypomniał też, że „Polska jako państwo istnieje dziś tylko dzięki naszemu krajowi”. Teraz, gdy bezpośrednie tło tego sporu zostało wyjaśnione, kilka krótkich słów o jego głębszej historii zostanie utraconych.

Polska uważa sowiecką interwencję wojskową za niesprowokowaną inwazję, zaplanowaną z wyprzedzeniem w porozumieniu z nazistami, obwiniając w ten sposób ZSRR w równym stopniu za wywołanie II wojny światowej. Jednak rosyjski szef wywiadu zagranicznego Siergiej Naryszkin argumentował w swoim szczegółowym artykule dla RT w 80. rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow, że „NIE było innej drogi”. Prezydent Władimir Putin zwrócił również dużą uwagę na kwestię stosunków polsko-sowieckich w swoim artykule „Wspólna odpowiedzialność za historię i naszą przyszłość”, opublikowanym w 75. rocznicę Wielkiego Zwycięstwa.

Po II wojnie światowej „Kresy” pozostały częścią Związku Radzieckiego, ale Polska w zamian otrzymała od byłych nazistowskich Niemiec terytoria, które Warszawa historycznie rościła sobie prawo tysiąc lat temu jako część swojego pierwszego państwa, ale od tego czasu tylko krótko kontrolowała. Co więcej, te „odzyskane terytoria” zostały etnicznie oczyszczone przez miliony Niemców, którzy mieszkali tam od wieków. ZSRR odbudował także powojenną Polskę, która w międzyczasie stała się jego „młodszym partnerem”. Sowieci postrzegali to jako charytatywny akt solidarności socjalistycznej, podczas gdy wielu Polaków postrzegało to jako okupację.

Ostatnie dwa akapity zostały włączone do tej analizy, aby dać nieustraszonym czytelnikom możliwość dowiedzenia się więcej o przeciwstawnych interpretacjach wydarzeń po obu stronach. Mają prawo przyłączyć się do określonego historycznego sposobu myślenia, który preferują. Ich wybór nie ma jednak znaczenia, jeśli chodzi o obiektywną analizę geopolityki rosyjsko-sowieckich reparacji dla Polski. Bo Warszawa chce nie tylko tego, co nazywa sprawiedliwością historyczną, ale także swoich strategicznych interesów w obecnym kontekście Nowej Zimnej Wojny.

Dla wyjaśnienia: Polska planuje przyspieszyć ekspansję swoich regionalnych wpływów w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) na tej bazie miękkiej siły, odwołując się do publicznego postrzegania wielu osób w tej części kontynentu, które mają podobną urazę do byłego ZSRR. Ma nadzieję na wywołanie reakcji łańcuchowej naśladowczych żądań, które stworzą emocjonalną podstawę zbliżenia jej społeczeństw w teraźniejszości, zarówno pod względem przywiązania do tego, co postrzegają jako wspólną traumę historyczną, jak i pod względem histerycznych scenariuszy, które ich przywódcy przekonali ich o planach Rosji na przyszłość.

Wpływy Polski mogłyby nie tylko rozciągać się na państwa „Inicjatywy Trójmorza” (3SI), przyspieszając tym samym plany Warszawy dotyczące budowy regionalnego, zorientowanego na reformy bloku w zdominowanej przez Niemcy UE, aby uniemożliwić Berlinowi ukończenie wielowiekowego spisku na rzecz podboju kontynentu, ale może również stworzyć potężną przeszkodę dla przyszłego zbliżenia między Rosją a UE. Bo członkowie bloku MOE/3SI mogliby uzależnić taki scenariusz od spełnienia przez Moskwę ich żądań reparacyjnych, których realistycznie i tak nie oczekiwaliby od Rosji.

Z tymi dwoma ukrytymi motywami geopolitycznymi staje się jasne, że kwestia rosyjsko-sowieckich reparacji dla Polski jest napędzana znacznie bardziej przez wielkie plany strategiczne Warszawy, aby ożywić jej dawno utraconą rolę wielkiego mocarstwa, niż przez historyczną sprawiedliwość rzekomo stojącą za tą sprawą. Jest to sprytny sposób dla tego wschodzącego regionalnego przywódcy, aby rozszerzyć swoje pożądane wpływy kosztem Rosji i Niemiec, co z kolei stworzyłoby przestrzeń dla jego wzrostu w ich miejsce, wypełniając w ten sposób powstałą lukę. Umiejętnie manipulując „negatywnym nacjonalizmem”, plany Polski mogą osiągnąć imponujący sukces.

%d bloggers like this: