PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Tatuaże DIY? Naukowcy prezentują plastry z mini igłami

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Tatuaże DIY? Naukowcy prezentują plastry z mini igłami

Wynalazca Mark Prausnitz trzyma w aparacie tynk tatuażu z miniaturowymi igłami. Zdjęcie: Georgia Tech/dpa
Wynalazca Mark Prausnitz trzyma w aparacie tynk tatuażu z miniaturowymi igłami. Fotografować
© Georgia Tech/dpa
Wiele tatuaży to prawdziwe dzieła sztuki, nad którymi profesjonalista pracuje godzinami lub dniami. Ale z prostymi tatuażami byłoby to znacznie prostsze, mówią naukowcy. Technika przypomina tatuaże dziecięce.

Dzięki specjalnym plastrom, według naukowców, każdy może bezboleśnie uzyskać małe, prosto zaprojektowane tatuaże. Plastry pokryte są miniaturowymi igłami, które uwalniają atrament w skórę, jak pisze w czasopiśmie „iScience” zespół kierowany przez Marka Prausnitza z Georgia Institute of Technology. Do tej pory jednak podejście to zostało przetestowane tylko na szczurach i na skórze świń.

Naukowcy wytatuowali między innymi serca i gwiazdy na zwierzętach, ale także liczby, numery grup krwi i krótkie słowa. Możliwe było również użycie atramentu, który jest widoczny tylko w świetle UV. W rezultacie pewne informacje mogą być dyskretnie przenoszone na skórze, piszą naukowcy.

U ludzi plastry mogą być używane do niedrogiego tatuowania małych symboli, które nie wymagają umiejętności tatuażysty. Według naukowców technika ta może być również wykorzystywana do rejestrowania informacji medycznych na temat skóry, na przykład na temat grupy krwi lub chorób, takich jak cukrzyca. Możliwe jest również zastosowanie kodu QR, który jest odczytywany i prowadzi do uzyskania większej ilości informacji. Ponadto możliwe jest pokrycie obszarów skóry, które są postrzegane jako nieestetyczne, według naukowców. Plastry mogą być również używane do oznaczania zwierząt.

„Zminiaturyzowaliśmy igłę, aby była bezbolesna, ale nadal skutecznie wprowadza tusz do tatuażu w skórę” – powiedział Prausnitz. Opracowane mini igły wykonane są z tuszu do tatuażu otoczonego rozpuszczalnym rękawem. Według badań naukowców tatuaże trwają co najmniej rok, ale prawdopodobnie są nawet trwałe – ale można je również zaopatrzyć w tymczasowy tusz do tatuażu.

Do tej pory miniigły były stosowane np. w zabiegach przeciwzmarszczkowych, ale według naukowców jeszcze nie w branży tatuażu. Prausnitz od lat bada również, w jaki sposób takie igły mogą być stosowane w podawaniu leków lub szczepień.

Aby dalej rozwijać technologię, naukowcy założyli firmę. „Celem nie jest zastąpienie wszystkich tatuaży, które często są dziełami piękna przez tatuatorów” – powiedział Prausnitz. „Naszym celem jest stworzenie nowych możliwości dla pacjentów, zwierząt domowych i osób, które chcą bezbolesnego tatuażu, który można łatwo podać.”

Dpa
%d bloggers like this: