PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Sztorm półwiecza uderzył w Alaskę. Gigantyczne fale wyrywały budynki z fundamentów

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

W Alaskę uderzył najpotężniejszy sztorm od blisko 50 lat. Przyniósł potężne ulewy, a w górach śnieżyce, huraganowe wiatry osiągające 145 kilometrów na godzinę i gigantyczne fale wdzierając się w głąb lądu, powodujące powodzie i osunięcia ziemi.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Czegoś takiego mieszkańcy Alaski nie widzieli od 1974 roku. Słabnący tajfun Merbok przyniósł na Morzu Beringa iście perfekcyjny sztorm. Wirujący przeciwnie do ruchu wskazówek zegara kocioł przyniósł skrajne zjawiska atmosferyczne na zachodnich wybrzeżach półwyspu.

Cyklon zaatakował gigantycznymi falami, których wysokość dochodziła co najmniej do 15 metrów. Jednocześnie padał ulewny deszcz, a w górach szalały zawieje śnieżne. Dzieła zniszczenia dopełniły huraganowe podmuchy wiatru do nawet 145 kilometrów na godzinę.

Doszło do masowych powodzi sztormowych i opadowych. Wiele zabudowań zostało wyrwanych z fundamentów. Niektóre odpłynęły w siną dal. Pod wodą znalazły się domy, ale też drogi. Duże szkody odnotowano w portach i przystaniach. Zniszczona została infrastruktura, ale też łodzie i statki. Do wielu wiosek przestała płynąć energia elektryczna, a łączność została przerwana.

Najbardziej ucierpiało miasto Nome, gdzie przypływ sztormowy osiągnął aż 3 metry powyżej normalnego stanu morza, bijąc poprzednie rekordy z 2011 i 2004 roku. Większą powódź sztormową odnotowano tylko 48 lat temu, kiedy poziom morza podniósł się o 3,6 metra.

Ucierpiało bardzo wiele małych społeczności składających się z kilkudziesięciu i kilkuset mieszkańców, rozsianych po całym zachodnim wybrzeżu Alaski, które żyją z morza. Ich zabezpieczenie przed żywiołem stanowiło poważne wyzwanie dla służb ratowniczych.

Jeszcze przez wiele dni niektóre osady mogą pozostawać odcięte od świata z powodu uszkodzenia lub zniszczenia jedynych dróg dojazdowych. Potrwa również przywracanie prądu i łączności. Na szczęście wszyscy zostali ostrzeżeni na czas i mimo szkód, nie ma ofiar.

Źródło: TwojaPogoda.pl / NWS / NOAA.

%d bloggers like this: