PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Ludobójstwo zielonej energii: Bez paliw kopalnych nie będzie już nawozów do uprawy żywności

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Ludobójstwo zielonej energii: Bez paliw kopalnych nie będzie już nawozów do uprawy żywności

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Zdjęcie: Zielona energia LUDOBÓJSTWO: Bez paliw kopalnych nie będzie już nawozu do uprawy żywności

(Wiadomości naturalne) Nowe badania przeprowadzone przez University College London (obecnie formalnie znany jako Londyński Global University) ostrzegają, że tak zwana „zielona energia” i polityczny nacisk za nią powodują niedobór kwasu siarkowego, składnika nawozowego znajdującego się również w akumulatorach litowo-jonowych.

Opublikowane w Geographic Journal badanie ujawnia, że ponad 80 procent globalnej podaży siarki pochodzi z odsiarczania paliw kopalnych, które brygada klimatyczna uznała za złe, ponieważ są one rzekomo ciężkimi trucicielami.

Dążenie do „dekarbonizacji” planety w celu jej ochłodzenia i zapobieżenia globalnemu ociepleniu i zmianom klimatycznym sprawia, że siarka jest znacznie trudniejsza do zdobycia. Do 2040 roku „zazielenienie” planety spowoduje „niedobór” rocznych dostaw siarki w wysokości od 100 do 320 milionów ton.

Tymczasem popyt na siarkę wydaje się rosnąć z dnia na dzień, nie tylko w rolnictwie, ale także w przemyśle pojazdów elektrycznych (EV), który wymaga siarki do dalszej produkcji baterii, a także w elektronice zasilanej bateryjnie, takiej jak komputery i telefony komórkowe. (Powiązane: Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że globalna produkcja zbóż może spaść o 40 procent z powodu braku nawozów.)

„Wraz ze wzrostem rolnictwa i odejściem świata od paliw kopalnych, geografowie szacują, że globalne zapotrzebowanie na kwas siarkowy wzrośnie do 246 do 400 milionów ton do 2040 roku” – czytamy w artykule. „Jednak w zależności od tego, jak szybko nastąpi dekarbonizacja, może być tylko 100 do 320 milionów ton dostępnych do użycia”.”

 

Przyjęcie przyszłości zielonej energii oznacza głód dużej części świata

Jeśli paliwa kopalne znikną tak, jak chcą tego zieloni, zobaczymy również globalne niedobory innych nawozów, takich jak fosfor, który jest również wykorzystywany nie tylko w rolnictwie, ale także w przemyśle ciężkim do wydobywania rzadkich metali, takich jak kobalt i nikiel.

„Metale te są stosowane w bateriach litowo-jonowych, które zasilają wiele urządzeń elektronicznych, od telefonów komórkowych po laptopy” – wyjaśnia badanie.

Simon Day, badacz z Instytutu Redukcji Ryzyka i Katastrof UCL oraz jeden ze współautorów badania, ostrzega, że malejąca podaż siarki „może prowadzić do okresu przejściowego, w którym zielona technologia przewyższa przemysł nawozowy za ograniczoną droższą podaż siarki”.

Badanie przedstawia trzy scenariusze przedstawiające możliwe zapotrzebowanie na kwas siarkowy w latach 2021-2040. We wszystkich z nich popyt przewyższa podaż, co oznacza, że w przyszłości pojawią się poważne problemy, chyba że zielona energia zniknie – i to wkrótce.

„Myślisz, że kryzys żywnościowy jest teraz zły? Poczekaj tylko rok” – napisał komentator w Natural News o tym, dokąd jego zdaniem zmierzają sprawy. „75% całego zboża trafia do zwierząt gospodarskich. Kiedy rolnicy nie mogą zdobyć zboża, masakrują swoje stada. Obserwuj wzrost cen mięsa”.

„Problem nawozów znacznie zmniejszy zbiory plonów, a to podniesie cenę i dramatycznie zmniejszy dostępność żywności, począwszy od przyszłego roku. To dotknie WSZYSTKICH, zarówno bogatych, jak i biednych. Nie można kupić tego, czego nie ma, chociaż bogaci poradzą sobie lepiej, ponieważ ceny żywności dramatycznie wzrosną w przyszłym roku.

Inny napisał, że problemy pojawiające się w naszym świecie wydają się „nigdy się nie kończyć”.

„Co dalej: niedobór środków medycznych? Chiny produkują większość naszych środków medycznych. Jeśli Chiny zaatakują Tajwan, jak USA mogą nałożyć na nie sankcje?”

„Wojna na Ukrainie ma niewiele wspólnego z nadchodzącym kryzysem żywnościowym” – dodał inny, spekulując, że na wielu frontach toczy się wiele wojen przeciwko ludzkości.

„Farsa dotycząca zmian klimatycznych ma z nią wszystko wspólnego. Wystarczy zapytać rolników w Holandii”.

%d bloggers like this: