Prezydent USA Joe Biden ogłosił koniec pandemii koronawirusa. „Pandemia się skończyła, ale nadal mamy problem z Covidem” – powiedział Biden w wywiadzie dla CBS. Wywiad został nagrany w czwartek, w tym podczas wizyty prezydenta na pokazie samochodowym w Detroit. „Jak widać, nikt nie nosi tutaj maski” – powiedział. „Wydaje się, że wszyscy są w całkiem dobrej formie. Uważam więc, że sytuacja się zmienia i myślę, że jest to doskonały tego przykład” – powiedział prezydent USA.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Wypowiedzi Bidena nie powinny być pozbawione kontrowersji w rządzie USA. Ograniczenia związane z koronawirusem w USA zostały w dużej mierze zniesione, a podróże również powróciły do poziomu sprzed pandemii. Ale zaledwie kilka tygodni temu rząd USA poprosił Kongres o dodatkowe miliardy na walkę z pandemią, aby utrzymać ofertę testów i szczepień podczas możliwej fali koronawirusa jesienią.

Jednak w zeszłym tygodniu dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus również wyraził ostrożną nadzieję. Liczba zgłoszonych zgonów w poprzednim tygodniu była na najniższym poziomie od marca 2020 r., Powiedział. „Nigdy nie byliśmy w lepszej pozycji, aby zakończyć pandemię” – powiedział Tedros, ale jednocześnie ostrzegł przed euforią. Wysiłki związane ze szczepieniami nie powinny się zmniejszać.

USA: Średnio 390 zgonów z powodu koronawirusa dziennie

Sam Biden miał pozytywny wynik testu na koronawirusa w lipcu i był leczony lekiem Covid Paxlovid. Pod koniec sierpnia jego żona Jill zaraziła się wirusem, a także narkotykiem.

Stanach Zjednoczonych około 390 osób umiera obecnie każdego dnia w wyniku choroby Covid-19 średnio w ciągu siedmiu dni. Władze USA niedawno zatwierdziły dwie szczepionki na koronawirusa dostosowane do wariantu Omikron. Oba preparaty to tzw. dwuwartościowe szczepionki mRNA firm BioNTech/Pfizer i Moderna.

Według WHO ponad 600 milionów ludzi na całym świecie zostało zarażonych koronawirusem od początku pandemii pod koniec 2019 roku. Jednak liczba ta prawdopodobnie będzie znacznie niższa od rzeczywistej liczby, podobnie jak oficjalna liczba zgonów na całym świecie spowodowanych pandemią wynosząca 6,4 miliona.