PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Schabowy będzie rarytasem. Ogromny wzrost cen mięsa

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Dziennik „Fakt” sprawdził, o ile wzrosły ceny kilograma schabu bez kości od maja do połowy września. Okazuje się, że w niektórych sklepach podwyżka przekracza 10 proc.

„W maju 2022 r. w sieci Carrefour, za schab płaciliśmy 22,29 zł. Aktualna cena za kilogram to 25 zł” – czytamy w „Fakcie”. Natomiast w sklepie mięsnym super-stek.pl trzeba zapłacić ok. 2,50 zł więcej – zamiast 28,48 zł już 31,05 zł.

Najniższy wzrost cen odnotowano w Auchan – o 30 gr (z 18,69 zł do 18,99 zł).

„Indeks cen w sklepach detalicznych” wskazuje, że cena kilograma wołowiny skoczyła o 28,2 proc., a drobiu o 25,7 proc. Z kolei wieprzowina podrożała o 23,5 proc.

Codziennie likwidowanych było około 76 stad

Walne Zgromadzenie Wielkopolskiej Izby Rolniczej alarmuje władze państwa polskiego o obecnej, krytycznej sytuacji, jaka panuje na rynku trzody chlewnej. – Sytuacja, która występuje na tym rynku od ponad roku nie jest zjawiskiem chwilowym, a staje się początkiem upadku tego kierunku produkcji rolniczej. – Nasze województwo charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem kultury rolnej, jak również koncentracją hodowli – w szczególności trzody chlewnej, a która jest głównym źródłem dochodów niejednego gospodarstwa rolnego w Wielkopolsce – możemy przeczytać w stanowisku samorządu rolniczego.

Hodowla świń w Polsce zmienia się

Przytaczane dane, np. te wskazujące średnią liczbę zwierząt w stadzie pokazują, że postępuje koncentracja hodowli. Wciąż jednak najliczniejsza jest grupa gospodarstw, w których znajdziemy do 10 świń, to 1/3 wszystkich stad. To jednak zwierzęta hodowane przede wszystkim na własne potrzeby (16 393 stad do 5 sztuk, 10 345 stad utrzymujących 6-10 sztuk).

ASF i niskie ceny decydują o likwidacji hodowli świń w Polskich gospodarstwach

W ciągu zaledwie 3 miesięcy ubyło ponad milion świń (spadek o 9,4%), a krajowe pogłowie zmniejszyło się do poziomu najniższego od połowy lat 50. XX wieku.

Mimo odbicia cen żywca w marcu br. rolnicy wstrzymywali się z decyzjami o ponownym uruchamianiu hodowli. Choć liczba zwierząt w stadzie podwoiła się w ciągu trzech lat, to wciąż jest znacząco niższa niż w rozwiniętych krajach Europy Zachodniej.

Liczba stad trzody chlewnej w Polsce:

  • 31 grudnia 2019 – 119 784
  • 30 czerwca 2020 – 109 646
  • 6 stycznia 2021 – 103 659
  • 7 kwietnia 2021 – 80 788

Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 7 kwietnia 2021 r. w Polsce zarejestrowanych było 80 788 stad trzody chlewnej. W porównaniu z początkiem 2021 r. liczba stad zmniejszyła się o niemal 23 tys. (22%). Oznacza to, że w pierwszym kwartale 2021 r. każdego dnia w Polsce ubywały średnio 254 stada trzody chlewnej.

Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ostatnim w kwartale tylko w Wielkopolsce ubyło aż 86 022 świń. Na rynku trzody chlewnej ASF nie jest jedynym problemem. Producenci trzody muszą się także zmierzać z brakiem opłacalności tego kierunku produkcji. Lawinowo rosną niestety koszty produkcji – dostrzegamy w stanowisku Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Aktualnie wszyscy uczestnicy rynku z ogromnym niepokojem przyglądają się trudnej sytuacji rynkowej. Horrendalnie wysokie ceny nawozów, paliw czy energii sprawiają, że wszyscy z ogromnym niepokojem patrzą na coraz to trudniejszą sytuację polskich rolników. Do tego dochodzą stale rosnące ceny pasz, zbóż oraz innych środków do produkcji rolnej. Analizy i notowania prowadzone systematycznie przez Wielkopolską Izbę Rolniczą wskazują na spadek rentowności w wielu gałęziach rolnictwa. Niestety, w szczególnie dramatycznej sytuacji, od dłuższego już czasu znajdują się producenci trzody chlewnej.

https://legaartis.pl/blog/2022/09/18/schabowy-bedzie-rarytasem-ogromny-wzrost-cen-miesa/

%d bloggers like this: