PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

USA nie mają „woli politycznej” do konfrontacji z Chinami: eksperci

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Żołnierze Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA) maszerują przed wejściem do Zakazanego Miasta podczas ceremonii otwarcia Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej (CPPCC) w Pekinie 21 maja 2020 r. (Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images)

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Chiny i Stany Zjednoczone prowadzą politykę, która w coraz większym stopniu naraża je na ryzyko konfliktu, ale według niektórych ekspertów Stany Zjednoczone nie mają obecnie woli, by kontynuować te wysiłki.

Taki był konsensus osiągnięty podczas dyskusji 7 września prowadzonej przez American Enterprise Institute (AEI), think tank z siedzibą w Waszyngtonie, który starał się zbadać „nadchodzący konflikt z Chinami”.

„Gdy sprawy stają się trudne, wielkie mocarstwa muszą podjąć zdecydowane działania” – powiedział Michael Beckley, starszy pracownik AEI. „A te często prowadzą ich do większego konfliktu z innymi wielkimi mocarstwami”.

Beckley powiedział, że pod tym względem Chiny zachowywały się zgodnie z tym, czego można oczekiwać od każdego kraju o podobnej sytuacji gospodarczej i politycznej. Wznoszące się mocarstwa często stają w obliczu kryzysów, w których mogą albo próbować zaryzykować wyjątkowe działanie, albo umrzeć.

„Widzieliśmy historycznie, kiedy rosnące potęgi stawiają czoła tego rodzaju przeciwnościom, mają dwie możliwości” – powiedział. „Mogą albo usiąść wygodnie i nic nie robić, i pozwolić, aby nowa normalność wolniejszego wzrostu i okrążenia się rozegrała. Mogą też podjąć zdecydowane działania, aby spróbować odmłodzić swoje gospodarki, odeprzeć rywali i spróbować osiągnąć długoterminowe cele krajowe, zanim będzie za późno”.

Zakłócanie Xi

Hal Brands, starszy pracownik AEI, powiedział, że liczne kryzysy w stosunkach chińsko-amerykańskich są często porównywane do koncepcji „pułapki Tukidydesa”, spirali napięć między rosnącą potęgą a istniejącą potęgą, która ostatecznie prowadzi do wojny między nimi . Marki odrzuciły tę koncepcję jako „mit” i stwierdziły, że powolny krok w kierunku wojny między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie jest nieunikniony.

Zamiast tego dążenie Chin do zmiany istniejącego systemu międzynarodowego po prostu sprawiło, że ich przywództwo stało się bardziej nieprzewidywalne, ponieważ reżim stał się coraz bardziej tolerancyjny na ryzyko, według Brandsa.

Ten trend nie jest oznaką zaufania Chin do wyprzedzenia Stanów Zjednoczonych, ale wskazuje na obawę, że potęga Chin osiąga szczyt, powiedział.

„Często widzimy siły rewizjonistyczne, kraje, które chcą zmienić system międzynarodowy, stają się najbardziej agresywne, nieprzewidywalne i podatne na ryzyko nie wtedy, gdy myślą, że pewnie wznoszą się na zawsze w przyszłość, ale gdy martwią się, że ich siła osiągnęła szczyt i zaczął spadać”.

W tym celu zadaniem przywództwa USA byłoby zakłócenie tego trendu w sposób, który, zdaniem Brandsa, sprawił, że chiński przywódca Xi Jinping byłby mniej skłonny do podejmowania poważnego ryzyka. Wojna między dwoma mocarstwami byłaby po prostu zbyt katastrofalna dla świata.

„Wojna między Stanami Zjednoczonymi a Chinami byłaby katastrofalna” – powiedział. „Spowodowałoby to taki poziom zniszczenia ekonomicznego, że w porównaniu z nim wojna ukraińska wydawałaby się drobna”.

USA „Nie poważnie” o Chinach

Według Dereka Scissorsa, starszego członka AEI, wysiłki USA mające na celu ukrócenie ryzykownego zachowania Xi prawdopodobnie nie spełnią oczekiwań.

„Nie pokazaliśmy woli politycznej do zbudowania wojska , aby stawić czoła Chińczykom” – powiedział Scissors.

Wskazał na zmniejszającą się przewagę militarną między dwoma narodami i widoczną niechęć Stanów Zjednoczonych do podejmowania znaczących surowych środków gospodarczych przeciwko Chinom, jako dowód uporczywej woli konfrontacji z reżimem.

Nawet w najbardziej kwestionowanych przestrzeniach, w produkcji półprzewodników, Scissors zauważyło, że bariery uniemożliwiające Chinom korzystanie z zaawansowanej technologii finansowanej przez niedawną ustawę CHIPS nie zostały wprowadzone wraz z ustawodawstwem. Dopiero później, we wrześniu, zostały wprowadzone barierki ochronne przez sekretarz handlu Ginę Raimondo.

W tym celu powiedział, że przywódcy USA rozmawiają o wielkiej grze, próbując być postrzegani jako twardzi wobec Chin, ale nie robią tego, co było wymagane, aby zapewnić, że będą mogły faktycznie bronić siebie i swoich interesów przed chińską agresją.

„Stany Zjednoczone nie traktują poważnie swojej konkurencji z Chinami” – powiedział Scissors. „Naszą polityką jest głośne mówienie i noszenie gałązki. Chiny nie stoją w obliczu poważnej presji gospodarczej USA”.

-theepochtimes-com.translate.goog/

 

%d bloggers like this: