PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Miasta będą wyłączać latarnie na noc. Przygotowanie do Blackoutu trwa

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (3 votes)

Od 11 września oświetlenie uliczne będzie wyłączane po północy – poinformowało miasto Krosno. Miasto, tak jak inne miejscowości w Polsce, zmaga się z ogromnymi podwyżkami cen energii. Latarnie stały się za drogie w utrzymaniu.

Ceny energii elektrycznej i gazu coraz mocniej dają się we znaki nie tylko przedsiębiorcom, lecz także samorządom. Obowiązujące od września taryfy przyniosły podwyżki nawet o 500 procent. Istnienie wielu biznesów, jak na przykład sklepów, zostało z tego powodu zagrożone. Mniej bezpiecznie będą czuć się także mieszkańcy miast i miasteczek, które z powodu drożyzny będą musiały szukać oszczędności w ograniczeniu nocnego oświetlenia.

„W związku ze znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej, a także nieprzewidywalnością jej cen w przyszłości, miasto zmuszone jest do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego. Od najbliższej niedzieli (11.09) oświetlenie w całym mieście zostanie wyłączane w godzinach od północy do godz. 4 rano” – przekazał Urząd Miasta Krosna za pośrednictwem platformy Facebook.

Miasta będą wyłączać latarnie. Prąd stał się zbyt drogi

Powód decyzji podjętej przez miasto jest prosty: wzrost cen energii. Ceny podskoczyły z dotychczasowego poziomu 0,34 zł netto za kWh do 1,69 zł netto za kWh. To niemal 400 procent więcej – na taki cios budżet miasta nie był przygotowany. A to zapewne jeszcze nie koniec podwyżek.

Z informacji przekazanych przez portalsamorządowy.pl, to kolejne cięcia, mające jeszcze bardziej zwiększyć oszczędności. Krosno zaczęło wygaszać latarnie już wcześniej, choć na mniejszą skalę: 7 – 8 września na godzinę, między 2 a 3 w nocy, od 9 do 11 września będzie zaś ciemno między 1 a 3 w nocy.

  • Szukamy różnych oszczędności. Do oszczędzania skłoniła miasto elektryzująca podwyżka cen energii używanej do oświetlenia ulic. Średnia stawka netto za kilowatogodzinę energii elektrycznej wzrosła od 1 lipca 2022 roku o prawie 260 proc., a w przypadku energii elektrycznej wykorzystywanej do oświetlenia miasta – o prawie 345 proc. – mówi portalowi Justyna Góźdź z lubelskiego magistratu.
  • Z wyliczeń ratusza wynika, że miesięcznie dzięki tej korekcie zaoszczędzi około 170 tys. zł.

Jako przykłady oszczędności samorządów na innych polach, portal wymienia też:

rezygnację z organizacji miejskiego sylwestra w Szczecinie. Miasto zaoszczędzi kilkaset tys. zł
koniec dotowania systemu rowerów miejskich w Poznaniu i Bielsku Białej.

Miasto zapewniło mieszkańców, że odpowiednio wcześnie ostrzegło policję oraz straż miejską, by przygotować służby do większych wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom. Urzędnicy przeprosili także za „niedogodności”.

Podobne decyzje zaczęły podejmować samorządy z całej Polski. W Ostrowie Wielkopolskim latanie nie będą działać od północy do 5 rano, dzięki czemu zużycie energii ma spaść o 40 procent. Na inne rozwiązanie zdecydowano się w Opalenicy: tam od 1 września działa co druga latarnia. To efekt podwyżki, która wyniosła w przypadku tego miasta aż 630 procent.

https://legaartis.pl/blog/2022/09/10/miasta-beda-wylaczac-latarnie-na-noc-przygotowanie-do-blackoutu-trwa/

%d bloggers like this: