PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Putin: „Gorączka sankcji” zachodnich elit sprawi, że zwykli ludzie „zamarzną” i zniszczą swoje życie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Putin: „Gorączka sankcji” zachodnich elit sprawi, że zwykli ludzie „zamarzną” i zniszczą swoje życie

Prezydent Rosji Władimir Putin w szeroko zakrojonym przemówieniu na Wschodnim Forum Ekonomicznym we Władywostoku na Dalekim Wschodzie, w którym, jak już informowaliśmy, uczestniczyła największa chińska delegacja, potępił trwającą na Zachodzie „gorączkę sankcji”. Czołowy chiński prawodawca Li Zhanshu był obecny, gdy rosyjski przywódca podkreślił, że nie można izolować Rosji, jakkolwiek się chce.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Zamiast tego powiedział, że reperkusje sankcji nałożonych przez UE i USA oraz próby oddzielenia od rosyjskich paliw kopalnych utrudniają życie Zachodowi. Teraz widzimy, jak jedna produkcja i jedna praca po drugiej jest zamykana w Europie” – powiedział Putin, podkreślając, że robią to „zachodnie elity, które nie chcą, a nawet nie potrafią uznać obiektywnych faktów”.

Jego tematem, podobnie jak w wielu poprzednich wielkich wystąpieniach, była niezdolność zachodnich elit do rozpoznania nieuniknionej zmiany ze świata jednobiegunowego na wielobiegunowy (dosłownie, tegoroczne forum nazywa się „W kierunku świata wielobiegunowego”), czyli z dala od „porządku świata, który przynosi korzyści tylko im i zmusza wszystkich do życia według zasad, że wymyślili i że regularnie się łamią i ciągle zmieniają w zależności od sytuacji” – powiedział, zgodnie z tłumaczeniem przez państwowe media.

To, że nie chcą, a nawet nie mogą uznać „obiektywnych faktów” na temat globalnych zmian, pokazuje ich „rosnący dystans” do zwykłych ludzi, których rzekomo reprezentują. A jednak ludność europejska może być teraz „zamrożona”, a pozbawiona ważnej rosyjskiej energii przez polityków, którzy chcą krótkowzrocznie i emocjonalnie zareagować na inwazję na Ukrainę:

Epidemia [koronawirusa] została zastąpiona innymi globalnymi wyzwaniami, które zagrażają całemu światu” – powiedział Putin na Wschodnim Forum Ekonomicznym w rosyjskim mieście portowym we Władywostoku na Pacyfiku.

Mam na myśli gorączkę sankcji Zachodu” – powiedział, krytykując „rażące i agresywne” próby „podporządkowania” krajów, które nie nałożyły ograniczeń gospodarczych na Rosję.

Odrzucił powszechne twierdzenia, że Rosja używa gazu jako broni energetycznej jako „nonsens” i powiedział, że jest to tak proste, jak uwolnienie części niezbędnych do bezpiecznego i prawidłowego funkcjonowania gazociągów Gazpromu.

„Dajcie nam turbiny, a jutro włączymy Nord Stream, ale oni nic nam nie dadzą” – powiedział Putin do publiczności. Powtórzył również niedawne światowe nagłówki o planowanym przez UE pułapie cenowym rosyjskiej ropy i gazu, nazywając propozycję „kolejną głupotą”. Powiedział, że dylemat jest dość prosty:

Istnieją zobowiązania umowne i jeśli są decyzje polityczne, które są z nimi sprzeczne, to po prostu ich nie wypełnimy. Nie dostarczymy niczego, jeśli będzie to sprzeczne z naszymi interesami gospodarczymi, w tym przypadku. Nie będziemy dostarczać gazu, ropy, węgla ani oleju opałowego.

Wśród obiektywnych faktów, których zachodni przywódcy nie chcą przyznać, jest to, że kraje importujące rosyjską energię „nie są w stanie dyktować swojej woli”. Putin powiedział, że nadal jest „przekonany, że [po inwazji na Ukrainę] nic nie straciliśmy i nic nie stracimy. Naszą główną nagrodą jest wzmocnienie suwerenności”.

„Powinni się opamiętać” – podkreślił Putin. A jednak: „Władze UE odmawiają europejskim przedsiębiorstwom dostępu do surowców, energii i rynków”. Tak więc spadający standard życia i rosnąca inflacja, której doświadczają obecnie Europejczycy – głównie w miesiącach zimowych – będą nadal poświęcane amerykańskim interesom, dopóki ci przywódcy w końcu się nie opamiętają, oświadczył rosyjski przywódca.

Nie będzie niespodzianką, jeśli udziały w rynku europejskich firm, zarówno na kontynencie, jak i na całym świecie, zostaną przejęte przez ich amerykańskich patronów. Kiedy realizują swoje interesy, nie ograniczają się i nie stronią od niczego”.

Co ciekawe, odniósł się do statusu gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec, który został zatrzymany w następstwie kryzysu ukraińskiego, zanim jeszcze mógł zostać oddany do użytku, mówiąc, że Moskwa jest nadal „gotowa” do pompowania gazu przez NS2, jeśli druga strona jest gotowa:

Nie budujemy niczego bez powodu. Otrzymaliśmy i udoskonaliliśmy niezbędną technologię. W razie potrzeby włączymy Nord Stream 2″ – powiedział Putin.

Według niego Nord Stream 1 jest obecnie praktycznie zamknięty, a Zachód twierdzi, że Moskwa wykorzystuje gazociąg jako broń energetyczną. „To nonsens. Dostarczamy tyle, ile potrzebują nasi partnerzy – spełniamy wszystko, o co proszą” – dodał Putin.

Putin pochwalił obecność dużej chińskiej delegacji i udział trzeciego najważniejszego chińskiego urzędnika na forum, mówiąc: „Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę Xi Jinpinga w Uzbekistanie”.

Rosyjski gigant energetyczny Gazprom opublikował na początku tego tygodnia dość prowokacyjne wideo skierowane do Europy, pokazujące, czego można się spodziewać w nadchodzącej zimie:

W rezultacie przedstawiciele Kremla potwierdzili, że „Putin i chiński prezydent Xi Jinping spotkają się na szczycie w Uzbekistanie w przyszłym tygodniu”, donosi ABC News. Dwa główne kraje uzbrojone w broń jądrową właśnie zakończyły tydzień wspólnych gier wojennych w Wostoku 2022 w tym samym regionie na rosyjskim Dalekim Wschodzie, w których uczestniczyło również wiele innych narodów.

%d bloggers like this: