PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Ciemno będzie a w dodatku i zimo. Ostrów Wlkp. zaczyna oszczędzać energię i ciepło

Postaw mi kawę na buycoffee.to
The following two tabs change content below.

Joana100

Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)

5/5 - (2 votes)

O 70 proc. ograniczono moc oświetlenia ulicznego i drogowego, o trzy stopnie Celsjusza planuje się obniżenie temperatury w instytucjach i mieszkaniach w celu wprowadzenia oszczędności – poinformowała PAP prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek. To potwierdza, ze nieudacznicy z Nowogrodzkiej wprowadzając sankcję antyrosyjskie na paliwa kopalniane, działali w sposób zamierzony na szkodę i bezpieczeństwo narodu polskiego.

Wyjaśniła, że powodem są globalny kryzys energetyczny, kilkusetprocentowe podwyżki cen surowców i szalejąca inflacja.

– Musimy wprowadzić radykalne oszczędności, żeby przetrwać – powiedziała włodarz Ostrowa Wlkp.

Zagrożenie dla samorządu jest bardzo poważne, o czym – jak przekazała Klimek – świadczą dane publikowane przez bank centralny. Dla przykładu – wskazała – latem tego roku cena ropy naftowej była ponad dwukrotnie wyższa niż przed pandemią, cena węgla na rynkach światowych blisko siedmiokrotnie wyższa, a cena gazu ziemnego – ośmiokrotnie wyższa.

– Wzrosty cen w tym zakresie w znacznej mierze spowodowane są konsekwencjami wojny na Ukrainie i oczywiście nie pozostają bez wpływu na sytuację firm odpowiedzialnych za produkcję ciepła. Jednocześnie wysokie opłaty za uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, które w ostatnich czterech latach wzrosły o ponad 1200 proc. – z ok. 5 euro do ponad 90 euro za tonę – powodują, że lokalne ciepłownie stoją na skraju bankructwa i zmuszone są do podwyżek cen ciepła – wyjaśniła.

Dla przykładu Ostrowski Zakład Ciepłowniczy w 2018 r. za prawa do emisji płacił rocznie 784 tys. zł. W 2022 r. kwota wzrosła do ponad 16,5 mln zł.

– Dlatego w obliczu ogromnego światowego kryzysu energetycznego konieczne jest zawieszenie opłat za emisję dwutlenku węgla w unijnym systemie ETS, przynajmniej do czasu ustabilizowania się sytuacji na światowym rynku paliw. Z tych względów zwróciłam się z wnioskiem do Komisji Europejskiej i naszych europarlamentarzystów o czasowe zawieszenie opłaty za emisję dwutlenku węgla. To niewątpliwie pozwoliłoby złagodzić skutki ogromnego kryzysu, którego konsekwencje odczuwać będziemy już podczas najbliższej zimy – poinformowała.

W związku z kryzysową sytuacją na rynku surowców energetycznych władze Ostrowa Wlkp. postanowiły podjąć działania zabezpieczające miasto i mieszkańców przed skrajnie dotkliwymi skutkami podczas najtrudniejszego sezonu grzewczego ostatnich kilkudziesięciu lat.

– Aby nie pozostawić bez ciepła mieszkańców, którzy korzystają z miejskiej sieci Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, podejmujemy interwencję w formie udzielenia przez miasto poręczenia dla OZC SA w wysokości 10 mln 838 tys. zł z przeznaczeniem na zakup węgla i pozostałych paliw, gazu czy biomasy. Decyzja w tym zakresie zapadnie 14 września podczas najbliższej sesji rady miasta – powiedziała prezydent.

Dodała, że o 70 proc. ograniczono moc oświetlenia ulicznego i drogowego. – Ponadto złożyliśmy wniosek do komisji bezpieczeństwa i ochrony środowiska o przeanalizowanie ograniczenia oświetlenia budynków użyteczności publicznej oraz dalszej redukcji oświetlenia ulicznego i drogowego w mieście. Nie zamierzamy całkowicie wyłączyć oświetlenia w mieście. W naszej ocenie wpływałoby to na obniżenie bezpieczeństwa, na co nie chcemy pozwolić – wyjaśniła.

Z przygotowanych przez OZC taryf na sezon grzewczy wynika, że nastąpi kilkustopniowe obniżenie temperatury w nocy. – Mówimy o takich obiektach, jak szkoły, przedszkola, żłobki, urzędy i mieszkania odbiorców indywidualnych – powiedziała prezydent.

Podkreśliła, że ten zabieg nie spowoduje odczuwalnych zmian w komforcie życia mieszkańców, za to pozwoli ograniczyć koszty wytwarzanego ciepła i zwiększy bezpieczeństwo energetyczne miasta.

W celu poszukiwania oszczędności podjęto też decyzję o reorganizacji miejskiego sektora komunalnego.

– Proponuję likwidację spółki Centrum Rozwoju Komunalnego SA i przejęcie nadzoru właścicielskiego bezpośrednio przez miasto. Będzie to możliwe poprzez przeniesienie bezpośrednio na samorząd miejski aktywów finansowych, które dziś są w posiadaniu CRK SA w postaci akcji i udziałów w spółkach komunalnych. Kolejnym działaniem będzie przeprowadzenie fuzji spółki CRK SA z jedną ze spółek miejskich. Przewidujemy też fuzję spółek CRK Zieleń i Rekreacja oraz Targowiska Miejskie w jedną spółkę – powiedziała.

Efektem tych zmian będzie obniżenie kosztów zatrudnienia i kosztów z tytułu bieżącej działalności.

https://legaartis.pl/blog/2022/09/05/ciemno-bedzie-a-w-dodatku-i-zimo-ostrow-wlkp-zaczyna-oszczedzac-energie-i-

%d bloggers like this: