PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Z pomocą Zielonych: USA planują zniszczyć niemiecką gospodarkę

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post
To, że USA chcą zniszczyć niemiecką gospodarkę, jest uważane za teorię spiskową i rosyjską propagandę, ale jest oczywiste. Teraz potwierdza to bardzo interesujący dokument.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Nikt nie może zaprzeczyć, że antyrosyjskie sankcje skutkują zniszczeniem niemieckiej – a ostatecznie także europejskiej – gospodarki. Eksplozja cen energii sprawia, że całe sektory gospodarki stają się nierentowne i doprowadzą albo do masowej fali bankructw całych branż, albo do ich natychmiastowej migracji do krajów spoza UE. Nie da się temu zapobiec, bo gaz w Europie kosztuje obecnie dziesięć razy więcej niż półtora roku temu, a ceny prądu w Niemczech również wzrosły o ponad 1000 proc.

Sytuacja geopolityczna

Antyrosyjskie sankcje szkodzą UE bardziej niż Rosji, a szczególnie godne uwagi jest to, że USA nałożyły tylko antyrosyjskie sankcje, które prawie jej nie szkodzą. Podczas gdy UE popełnia samobójstwo gospodarcze w imieniu USA, Stany Zjednoczone wstrzymują się, a nawet znoszą sankcje, gdy zdają sobie sprawę, że mogą wyrządzić im poważną krzywdę, co jest nie do pomyślenia w UE.

Fakt, że od stu lat jednym z najważniejszych celów geopolitycznych USA jest trwałe oddzielenie Rosji i Niemiec od siebie, jest znany wśród analityków geopolitycznych i jest również dość otwarcie mówiony w USA, tylko niemieckie „media jakościowe” nie uważają za konieczne informowanie o tym swoich czytelników. Amerykańscy geostrategicy obawiają się, że połączenie niemieckiej technologii i rosyjskiej siły roboczej oraz rosyjskich zasobów mineralnych zakończy globalną dominację USA, dlatego jednym z głównych celów USA jest zapobieżenie połączeniu Niemiec i Rosji.

Ponieważ Stany Zjednoczone obecnie słabną, obawiają się, że nie będą już w stanie zapobiec takiej fuzji Niemiec i Rosji na zawsze. Dlatego z amerykańskiego punktu widzenia – geopolityka jest cyniczna – sensowne jest zniszczenie niemieckiej gospodarki, zanim nie będzie już możliwe zapobieżenie fuzji Niemiec i Rosji. Zniszczona niemiecka gospodarka zapobiegłaby niebezpieczeństwu dla USA.

I to jest dokładnie to, czego teraz doświadczamy.

Ciekawy dokument

Niestety, muszę jeszcze raz zrobić coś, do czego bardzo niechętnie chcę, a mianowicie zgłosić informacje z nienazwanego źródła. Zrobiłem to już kilka dni temu, gdy przyszło do filmu, który finansuje Chodorkowski, w którym Merkel jest obwiniana za obecny kryzys gazowo-energetyczny, a tym samym za inflację i nadchodzące załamanie gospodarki, aby odwrócić uwagę od odpowiedzialności obecnych rządów. Nawiasem mówiąc, ta informacja okazała się prawdziwa, ponieważ pierwsze informacje o filmie pojawiły się w sieci i prawdopodobnie będzie miał premierę na festiwalu filmowym w ciągu najbliższych kilku dni. Następnie przedstawię tę kwestię oddzielnie.

Teraz wysłano mi dokument, znowu dlatego, że (choć inny) kolega chciał usłyszeć moją ocenę z geopolitycznego punktu widzenia. Nie mogę zweryfikować autentyczności dokumentu, ale rzekomo został on wysłany do agencji rządowych USA 25 stycznia 2022 r. i został przez kogoś przebity. Dokument nosi tytuł „Osłabienie Niemiec, wzmocnienie USA” i jest krótką analizą geopolityczną i ekonomiczną z propozycjami, w jaki sposób można osłabić niemiecką gospodarkę w przypadku przystąpienia Rosji do ukraińskiej wojny w Donbasie w celu ustabilizowania lub nawet wzmocnienia gospodarki USA. Dokument jest – moim zdaniem – bardzo profesjonalną analizą obecnej sytuacji.

Teraz są dwie możliwości: po pierwsze, dokument jest autentyczny, potem byłby sensacją, ponieważ został napisany w styczniu. Po drugie, dokument nie wyciekł z kręgów rządowych USA, ale został napisany przez kogoś innego (w późniejszym terminie). W tym przypadku byłaby to bardzo dokładna analiza obecnej sytuacji, jaką zwykle można znaleźć na portalach profesjonalnych i wyspecjalizowanych think tanków, takich jak RAND Corperation. Jego struktura, styl i sformułowania również brzmią, jak znam je z publicznych dokumentów transatlantyckich amerykańskich think tanków.

Przetłumaczyłem dokument, ponieważ warto go przeczytać w każdym przypadku, nawet jeśli jest to „tylko” bardzo profesjonalna analiza. Jeśli jednak rzeczywiście jest to dokument, który wyciekł z amerykańskich agencji rządowych, byłby jeszcze bardziej interesujący.

Dla przypomnienia, USA sprowokowały rosyjską operację wojskową na Ukrainie i przygotowywały ją przez długi czas, szczegóły można znaleźć tutaj. Przede wszystkim amerykańska ustawa Lend-Lease, za pomocą której USA zaopatrują Ukrainę w broń „przeciwko rosyjskiej inwazji”, jest tego wyraźnym dowodem, ponieważ została wprowadzona w Kongresie 19 stycznia 2022 r., Ponad miesiąc przed rozpoczęciem rosyjskiej interwencji.

Dla mnie jest to wskazówka, że dokument może być prawdziwy, ponieważ w styczniu 2022 r., kiedy USA wiedziały, że Rosja nie ma innego wyjścia, jak tylko interweniować militarnie na Ukrainie, geostrategicy w Waszyngtonie musieli pracować w nadgodzinach, aby ocenić konsekwencje i przygotować reakcje USA. Dokument jest – przypomnę – a więc od 25 stycznia, co pasowałoby dokładnie do tego scenariusza.

Dlatego przetłumaczyłem dokument i dodałem wyjaśnienia dla lepszego zrozumienia w niektórych miejscach dla tych, którzy nie są tak zaznajomieni z geopolityką. Przypominam, abyście pamiętali podczas czytania: jeśli dokument miałby być autentyczny, to został napisany siedem miesięcy i miesiąc przed rozpoczęciem rosyjskiej interwencji na Ukrainie.

Początek tłumaczenia:

  1. styczeń 2022

Poufny

Dystrybucja: WHCS, ANSA, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, CIA, NSA, DNC

Streszczenie

Osłabienie Niemiec, wzmocnienie USA

Obecny stan gospodarki USA nie sugeruje, że może ona funkcjonować bez wsparcia finansowego i materialnego z zewnątrz. Polityka luzowania ilościowego, do której Fed regularnie uciekał się w ostatnich latach, a także niekontrolowana emisja gotówki podczas blokad Covid w 2020 i 2021 r., Doprowadziły do gwałtownego wzrostu zadłużenia zagranicznego i wzrostu podaży dolarów.

Postępujące pogarszanie się sytuacji gospodarczej najprawdopodobniej doprowadzi do utraty pozycji Partii Demokratycznej w Kongresie i Senacie w nadchodzących wyborach w listopadzie 2022 roku. W tych okolicznościach nie można wykluczyć postępowania w sprawie impeachmentu przeciwko prezydentowi i należy go unikać za wszelką cenę.

Istnieje pilna potrzeba przepływu środków do gospodarki narodowej, zwłaszcza do systemu bankowego. Tylko kraje europejskie związane zobowiązaniami UE i NATO będą w stanie zapewnić je bez ponoszenia przez nas znacznych kosztów wojskowych i politycznych.

Główną przeszkodą w tym jest rosnąca niezależność Niemiec. Chociaż nadal jest to kraj o ograniczonej suwerenności, od dziesięcioleci konsekwentnie dąży do zniesienia tych ograniczeń i stania się w pełni niepodległym państwem. Ten ruch jest powolny i ostrożny, ale stały. Ekstrapolacja pokazuje, że ostateczny cel można osiągnąć dopiero w ciągu kilku dekad. Jeśli jednak problemy społeczne i gospodarcze w Stanach Zjednoczonych będą eskalować, tempo może znacznie przyspieszyć.

Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do niezależności gospodarczej Niemiec jest Brexit. Wraz z wystąpieniem Wielkiej Brytanii ze struktur UE straciliśmy ważną okazję do wpływania na negocjacje decyzji międzyrządowych.

To strach przed naszą negatywną reakcją w zasadzie determinuje stosunkowo wolne tempo tych zmian. Jeśli pewnego dnia opuścimy Europę, Niemcy i Francja mają duże szanse na osiągnięcie pełnego konsensusu politycznego. Wtedy Włochy i inne kraje starej Europy – zwłaszcza byli członkowie EWWiS – mogłyby przystąpić pod pewnymi warunkami. Wielka Brytania, która nie jest obecnie członkiem Unii Europejskiej, nie będzie w stanie samodzielnie wytrzymać presji niemiecko-francuskiego duetu. Jeśli taki scenariusz się ziści, Europa stanie się nie tylko gospodarczym, ale i politycznym konkurentem Stanów Zjednoczonych.

Co więcej, jeśli USA będą przez pewien czas nękane problemami wewnętrznymi, stara Europa będzie w stanie skuteczniej oprzeć się wpływom zorientowanych na Amerykę krajów Europy Wschodniej.

Słabości gospodarek niemieccy i unijnych

Należy spodziewać się wzrostu przepływu surowców z Europy do USA, jeśli Niemcy wejdą w kontrolowany kryzys gospodarczy. Tempo rozwoju gospodarczego w UE zależy niemal bez alternatywy od stanu niemieckiej gospodarki. To Niemcy ponoszą ciężar wydatków na biedniejszych członków UE.

Obecny niemiecki model gospodarczy opiera się na dwóch filarach. Są to nieograniczony dostęp do tanich rosyjskich zasobów energetycznych i taniej francuskiej energii elektrycznej, dzięki działaniu elektrowni jądrowych. Znaczenie pierwszego czynnika jest znacznie wyższe. Przerwanie dostaw z Rosji może wywołać kryzys systemowy, który byłby katastrofalny dla niemieckiej gospodarki i pośrednio dla całej Unii Europejskiej.

Francuski sektor energetyczny może wkrótce napotkać poważne problemy. Przewidywalne zaprzestanie dostaw paliwa jądrowego kontrolowanego przez Rosję, w połączeniu z niestabilną sytuacją w Sahelu, postawiłoby francuski sektor energetyczny w krytycznej zależności od paliw australijskich i kanadyjskich. W związku z utworzeniem AUKUS pojawiają się nowe możliwości wywierania presji. Pytanie to wykraczałoby jednak poza zakres przedmiotowego sprawozdania.

(Uwaga: Często widzę ten temat w artykułach analityków w tej chwili, ponieważ Rosja dominuje w prawie 50 procentach światowego rynku prętów paliwowych reaktorów, dlatego analitycy dyskutują nad pytaniem, jak powinny działać francuskie i amerykańskie elektrownie jądrowe w przyszłości, jeśli Rosja przestanie eksportować. W tym kontekście ważne są wydarzenia w Mali, które obecnie trafiają na pierwsze strony gazet, ponieważ nie chodzi o walkę z terrorystami, ale o zabezpieczenie dostaw uranu do Francji, która mogłaby być zagrożona wycofaniem wojsk niemieckich i francuskich, szczegóły można znaleźć tutaj. Dlatego AUKUS jest bardzo ważny, ponieważ nowy sojusz jest kolejnym instrumentem siły USA w celu rozszerzenia swoich wpływów na Australię.)

Kontrolowany kryzys

Ze względu na ograniczenia koalicyjne niemieckie kierownictwo nie ma sytuacji w kraju całkowicie pod kontrolą. Dzięki naszym precyzyjnym działaniom udało się zapobiec uruchomieniu gazociągu Nord Stream 2 pomimo sprzeciwu lobbystów z branży stalowej i chemicznej. Jednak dramatyczne pogorszenie poziomu życia może skłonić niemieckie kierownictwo do ponownego przemyślenia swojej polityki i powrotu do idei europejskiej suwerenności i strategicznej autonomii.

Jedynym realnym sposobem zagwarantowania odrzucenia przez NIEMCY rosyjskich dostaw energii jest zaangażowanie obu stron w konflikt zbrojny na Ukrainie. Nasze dalsze działania w tym kraju nieuchronnie doprowadzą do odpowiedzi militarnej ze strony Rosji. Oczywiście Rosjanie nie będą mogli pozostawić bez odpowiedzi ogromnej presji ukraińskiej armii na nieuznawane republiki Donbasu. Umożliwiłoby to ogłoszenie Rosji agresorem i zastosowanie całego pakietu wcześniej przygotowanych sankcji wobec tego kraju. (Uwaga: Kanclerz Scholz powiedział później publicznie kilka razy, że sankcje były przygotowywane przez długi czas.)

Putin ze swojej strony mógłby zdecydować się na nałożenie ograniczonych kontrsankcji – zwłaszcza wobec rosyjskich dostaw energii do Europy. Szkody dla krajów UE będą więc dość porównywalne do tych dla Rosjan, a w niektórych krajach – zwłaszcza w Niemczech – będą wyższe.

Warunkiem wpadnięcia Niemiec w tę pułapkę jest wiodąca rola partii i ideologii zielonych w Europie. Niemieccy Zieloni są silnie dogmatycznym, jeśli nie gorliwym ruchem, co sprawia, że dość łatwo jest zmusić ich do ignorowania argumentów ekonomicznych. Pod tym względem niemieccy Zieloni przewyższają swoich odpowiedników w pozostałej części Europy. Cechy osobiste i brak profesjonalizmu ich liderów – przede wszystkim Annaleny Baerbock i Roberta Habecka – sugerują, że jest prawie niemożliwe, aby przyznali się do własnych błędów w czasie.

Wystarczy więc szybko ukształtować medialny wizerunek agresywnej wojny Putina, by zmienić Zielonych w zagorzałych i zatwardziałych zwolenników sankcji, „partię wojny”. W ten sposób system sankcji może zostać wprowadzony bez przeszkód. Brak profesjonalizmu obecnych przywódców nie pozwoli na niepowodzenie w przyszłości, nawet jeśli negatywne skutki wybranej polityki staną się wystarczająco wyraźne. Partnerzy niemieckiej koalicji rządzącej będą musieli po prostu podążać za sojusznikami – przynajmniej do czasu, gdy ciężar problemów gospodarczych będzie większy niż strach przed wywołaniem kryzysu rządowego.

Ale nawet jeśli SPD i FDP są gotowe przeciwstawić się Zielonym, zdolność następnego rządu do szybkiego przywrócenia normalnych stosunków z Rosją będzie zauważalnie ograniczona. Udział RFN w dużych dostawach broni i uzbrojenia dla ukraińskiej armii nieuchronnie wywoła silną nieufność wobec Rosji, co sprawi, że proces negocjacyjny będzie dość długi.

Jeśli zbrodnie wojenne i rosyjska agresja na Ukrainę się potwierdzą, niemieckie kierownictwo polityczne nie będzie w stanie przezwyciężyć weta swoich unijnych partnerów wobec pomocy dla Ukrainy i zaostrzonych pakietów sankcji. Stworzy to wystarczająco długą lukę we współpracy między Niemcami a Rosją, co sprawi, że duże niemieckie przedsiębiorstwa staną się niekonkurencyjne.

Oczekiwane konsekwencje

Ograniczenie dostaw rosyjskiej energii – najlepiej całkowite wstrzymanie tych dostaw – miałoby katastrofalne skutki dla niemieckiego przemysłu. Konieczność przekierowania znacznych ilości rosyjskiego gazu na ogrzewanie prywatnych gospodarstw domowych i obiektów użyteczności publicznej w zimie jeszcze bardziej pogłębi niedobory. Przestoje firm przemysłowych doprowadzą do wąskich gardeł w komponentach i częściach zamiennych do produkcji, załamania łańcuchów logistycznych i wreszcie efektu domina. W największych fabrykach przemysłu chemicznego, metalurgicznego i budowy maszyn prawdopodobne jest całkowite zatrzymanie, ponieważ praktycznie nie mają one wolnych mocy produkcyjnych w celu zmniejszenia zużycia energii. Mogłoby to doprowadzić do zamknięcia spółek z cyklem ciągłym, co oznaczałoby ich zniszczenie. (Uwaga: Dotyczy to na przykład przemysłu stalowego, ponieważ po całkowitym zamknięciu pieca zostaje on zniszczony. Piece muszą być zawsze eksploatowane przy minimalnym obciążeniu.)

Skumulowane straty niemieckiej gospodarki można oszacować jedynie w przybliżeniu. Nawet jeśli ograniczenie rosyjskich dostaw zostanie ograniczone do 2022 roku, konsekwencje potrwają kilka lat, a łączne straty mogą sięgnąć od 200 do 300 mld euro. To nie tylko zada druzgocący cios niemieckiej gospodarce, ale cała gospodarka UE nieuchronnie upadnie. Nie mówimy o spadku wzrostu gospodarczego, ale o przedłużającej się recesji i spadku PKB o trzy do czterech procent rocznie w samej produkcji materiałów w ciągu najbliższych pięciu do sześciu lat. Taki spadek nieuchronnie doprowadzi do paniki na rynkach finansowych i być może spowoduje ich załamanie.

Euro nieuchronnie i najprawdopodobniej nieodwołalnie spadnie poniżej dolara. Gwałtowny spadek euro spowoduje zatem jego sprzedaż na całym świecie. Stanie się toksyczną walutą, a wszystkie kraje na świecie szybko zmniejszą swój udział w swoich rezerwach walutowych. Lukę tę wypełnią przede wszystkim dolary i juany.

Inną nieuniknioną konsekwencją przedłużającej się recesji gospodarczej będzie gwałtowny spadek poziomu życia i rosnące bezrobocie (do 200 000 do 400 000 w samych Niemczech), co spowoduje drenaż mózgów wykwalifikowanych pracowników i dobrze wykształconych młodych ludzi. Dosłownie nie ma dziś innych miejsc docelowych dla takiej migracji niż Stany Zjednoczone. Należy spodziewać się nieco mniejszego, ale też nie bez znaczenia napływu migrantów z innych krajów UE.

Przeanalizowany scenariusz przyczyni się zatem zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio do wzmocnienia krajowej sytuacji finansowej. W krótkim okresie odwróci trend zbliżającej się recesji gospodarczej, a ponadto skonsoliduje amerykańskie społeczeństwo, odwracając jego uwagę od bezpośrednich problemów gospodarczych. To z kolei zmniejszy ryzyko w wyborach.

W perspektywie średnioterminowej (4-5 lat) skumulowane korzyści z ucieczki kapitału, wyrównanych przepływów logistycznych i mniejszej konkurencji w kluczowych branżach mogą wynieść od siedmiu do dziewięciu bilionów dolarów.

Niestety, Chiny prawdopodobnie również skorzystają na tym zmieniającym się scenariuszu w perspektywie średnioterminowej. Jednocześnie silna zależność polityczna Europy od USA pozwala nam skutecznie neutralizować ewentualne próby zbliżenia poszczególnych państw europejskich do Chin.

Koniec tłumaczenia

Przede wszystkim interesujące są uwagi na temat Zielonych, a w szczególności baerbocka i Habecka, ponieważ Baerbock właśnie otwarcie powiedziała (31 sierpnia), że chce wdrożyć dokładnie to, o co apelowano w tym dokumencie. Szczegóły oświadczenia Baerbock, w tym link do filmu z jej oświadczeniem, można znaleźć tutaj.

Dodatek

Kilka godzin po napisaniu tego artykułu, oprócz „nagiego” tekstu, otrzymałem również „oryginał”, czyli strony tytułowe. Musiałem się śmiać, bo tak naprawdę dokument został napisany przez RAND Corporation. Przeczytałem tak wiele ich raportów i badań, że już mogę rozpoznać ich styl w „nagim” tekście. Podejrzenie, że RAND Corporation jest autorem, wskazałem natychmiast w tym artykule.

Obecnie pan X wykorzystuje swoje możliwości, aby sprawdzić, czy dokument został już gdzieś opublikowany, na przykład ze strony rządu USA, choć pierwotnie był klasyfikowany jako „poufny”. Wrócę do dokumentu w ciągu najbliższych kilku dni.

Z pomocą Zielonych: USA planują zniszczyć niemiecką gospodarkę – Antyspiegel (anti-spiegel.ru)

%d bloggers like this: