PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Polacy słono zapłacą za używki. Tak drogich papierosów i alkoholu jeszcze nie mieliśmy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
The following two tabs change content below.

Joana100

Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)

5/5 - (3 votes)
FINANSE OSOBISTE
3 minuty czytania
Według szacunków w 2027 roku za paczkę najtańszych papierosów konsumenci zapłacą w przybliżeniu 22-23 zł
Według szacunków w 2027 roku za paczkę najtańszych papierosów konsumenci zapłacą w przybliżeniu 22-23 zł fot. Marcin Jurkiewicz/East News

Ceny papierosów i alkoholu pójdą w górę od przyszłego roku – tak zakłada projekt budżetu na 2023 rok, który zawiera zapisy o podniesieniu stawki akcyzy.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

  • Stawka akcyzy na alkohol ma w przyszłym roku wzrosnąć o 5 proc., a na papierosy  i inne wyroby tytoniowe o 10 proc. 
  • Polacy kupują coraz mniej piwa – tak drogo nie było od dekady
  • Branża tytoniowa już w ub.r. twierdziła, że podwyżki akcyzy uderzają w najmniej zamożnych konsumentów

Używki zdrożeją nawet o 10 proc.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas wtorkowej konferencji po posiedzeniu rządu, że przyjął projekt budżetu na 2023 rok, przedłożony przez ministra finansów. Podkreślono, że w trudnej sytuacji gospodarczej kraju spowodowanego m.in. agresją na Ukrainę i pandemią Covid-19 rząd wspiera Polaków poprzez obniżkę podatków czy poprzez realizację Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej.

Równolegle ze wsparciem idzie jednak uszczelnianie systemu podatkowego. I tak nowy projekt budżetu zakłada podniesienie stawki akcyzy, co oznacza, że od 2023 roku płacimy więcej za alkohol (alkohol etylowy, wino, piwo, napoje fermentowane z wyłączeniem cydru i perry, wyroby pośrednie) oraz za papierosy i inne wyroby tytoniowe.

Stawka akcyzy na alkohol ma w przyszłym roku wzrosnąć o 5 proc., zaś na papierosy  i inne wyroby tytoniowe o 10 proc.

Ponadto zdrożeją także wyroby nowatorskie, gdzie stawka akcyzy ma wzrosnąć również o 10 proc. Chodzi tutaj o produkty, w składzie których znajduje się tytoń czy susz tytoniowy, czyli między innymi o płyn do e-papierosów.

Polacy kupują coraz mniej piwa

Jak informowaliśmy w lipcu, Polacy mocno ograniczyli kupowanie piwa. Szef Kompanii Piwowarskiej przyczynę tego zjawiska upatruje przede wszystkim w podwyżce podatku akcyzowego.

Igor Tikhonov, prezes Kompanii Piwowarskiej w rozmowie z Portalem Spożywczym zaznaczył, że opłat obciążających producentów tego trunku jest coraz więcej – w 2020 roku rząd podniósł akcyzę o 10 proc., a rok później zaczęła obowiązywać opłata cukrowa mająca wpływ na produkcję piwa bezalkoholowego.

„Na początku tego roku weszła kolejna, 10 proc. podwyżka akcyzy na piwa alkoholowe, a w planach są kolejne podwyżki o 5 proc. na następne 5 lat. To spowoduje, że akcyza w sumie wzrośnie o 50 proc., co przekłada się na wyższą cenę piwa, którą ostatecznie odczuwają konsumenci” – komentował prezes Kompanii Piwowarskiej.

Branża tytoniowa protestuje przeciwko podwyżce akcyzy

Już przed ubiegłoroczną podwyżką minimalną stawkę akcyzy na papierosy protestowali przedstawiciele British American Tobacco Trading, Imperial Tobacco Polska i JTI Polska. Firmy te łącznie reprezentują większość rynku tytoniowego w Polsce i jak twierdzą, podwyżki akcyzy uderzają w najmniej zamożnych konsumentów.

Wówczas branża tytoniowa zwróciła uwagę, że wprawdzie podwyżka akcyzy słusznie została podniesiona, jednak państwo zdecydowało, że zdrożeją papierosy tylko najtańszych marek, natomiast nie wzrosną ceny papierosów najdroższych. – Niezrozumiała jest dla nas ta ulga dla rynku premium i papierosów droższych, na której budżet państwa straci około 250-300 mln zł – mówił Roman Jamiołkowski, dyrektor ds. korporacyjnych BAT Polska.

W opinii branży tytoniowej będzie to oznaczać, że mniej zamożni konsumenci zostaną wypchnięci do szarej strefy, gdyż najtańsze papierosy będą musiały zdrożeć o złotówkę. W efekcie cena najtańszych papierosów w ciągu kilku lat przekroczy 20 zł za paczkę, czyli niewiele mniej niż trzeba będzie zapłacić za papierosy premium.

Jak oszacowano, w 2027 roku za paczkę najtańszych papierosów konsumenci zapłacą w przybliżeniu 22-23 zł, zaś za papierosy premium zaledwie 24 zł. Obecnie paczka papierosów w Polsce kosztuje około 18 zł, czyli niecałe 4 euro.

https://innpoland.pl/183547,ceny-alkoholu-i-papierosow-w-gore

%d bloggers like this: