PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Włoskie restauracje zaczynają umieszczać na oknach lokali rachunki za prąd

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Właściciele restauracji, barów, pizzerii z różnych włoskich miast zaczęli wywieszać na oknach i drzwiach swoich lokali rachunki za prąd i gaz, ogłaszając, że w ciągu roku taryfy energetyczne wzrosły trzykrotnie i domagając się od rządu odpowiednich środków wsparcia.

Kampania jest promowana przez Włoską Federację Zakładów Publicznych (Fipe), która jest częścią krajowego stowarzyszenia włoskich przedsiębiorców, Confcommercio, a także mniejszych stowarzyszeń regionalnych. Fipe rozesłało do swoich członków specjalną ramkę, w której można umieścić najnowsze paragony w celu ich wizualnego porównania.

„Inicjatywa ma na celu uczynienie obecnych zmian przejrzystymi dla tych, którzy prowadzą bar lub restaurację, i spróbować wyjaśnić klientom, dlaczego płacą więcej za kawę i ryzykują, że w najbliższych miesiącach zapłacą jeszcze więcej. Przy 300% wzroście kosztów energii, zadanie przychodzi z pistoletem przy skroni” – powiedział wiceprezes Fipe, Aldo Cursano.

Włoskie media przekazują historie właścicieli placówek, którzy umieścili rachunki za media na kasie, na ladzie barowej, a nawet przy wejściu do lokalu. Na przykład restauracja w Palermo, która zatrudnia 40 osób, otrzymała za lipiec rachunek za prąd na 21,9 tys. euro. Takie samo zużycie rok temu kosztowało firmę 5,4 tys. euro.

Jak twierdzą, próbując ciąć koszty, branża zmuszona jest uciekać się do oszczędności konsumpcyjnych i podnoszenia cen.  Gazeta la Repubblica mówiła więc o koktajl barze w centrum Rzymu, który wieczorem, choć przez pół godziny, zaczął oświetlać pokój świecami.

Jednym z pionierów protestu restauratorów był właściciel pizzerii w prowincji Cremona na północy kraju, który dwa tygodnie temu przykleił na drzwiach lokalu rachunek za światło i odręcznie napisał retoryczne pytanie o konieczność podniesienia ceny pizzy margherity.

„Gdy koszty stają się nie do udźwignięcia, wstawić pizzę za 10 euro i zostać złodziejem czy zamknąć biznes?”. – czytamy w komunikacie na paragonie o wartości 4000 euro. w komentarzu dla gazety Corriere della Sera, Alberto Rovati powiedział, że w zeszłym roku zapłacił za światła 1350 euro. Oprócz energii elektrycznej, powiedział, musiał poradzić sobie z rosnącymi cenami gazu i żywności. I jeśli kiedyś margarita kosztowała 5 euro, to teraz nawet cena 8-9 euro sprowadzi koszty tylko do zera.

Innym sposobem na poinformowanie klientów o alarmującym stanie rzeczy i rosnących cenach był pomysł właściciela pizzerii w Neapolu, który koszty prowadzenia placówki wrzucił bezpośrednio do kasy. Choć taki dokument nie jest prawnie wiążący, klienci mogą teraz sprawdzić, ile prądu i gazu składa się na całkowity koszt zamówionej przez nich pizzy. Według właściciela restauracji, został on również zmuszony do podniesienia cen po tym, jak koszty energii potroiły się w ciągu roku.

https://legaartis.pl/blog/2022/08/30/wloskie-restauracje-zaczynaja-umieszczac-na-oknach-lokali-rachunki-za-prad/

%d bloggers like this: