PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Ten sok obniża poziom cukru w 15 minut. Zbija też cholesterol i rozpuszcza złogi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (3 votes)

Chłodny, orzeźwiający sok może być wybawieniem w czasie upałów, jednak soki owocowe są zwykle zakazane dla osób z cukrzycą typu 2. Powód jest bardzo prosty, zawierają dużo cukrów prostych i szybko podnoszą poziom cukru we krwi. Okazuje się jednak, że sok z granatu jest wyjątkiem od tej reguły. W dodatku może obniżyć poziom cukru we krwi.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Ten sok obniża poziom cukru w 15 minut. Zbija też cholesterol i rozpuszcza złogi

Alexanderstock23 / Shutterstock

Sok z granatu na wysoki poziom cukru

Zaskakujące wyniki badań zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie naukowym „Current Developments in Nutrition”. W eksperymencie przyjrzano się wpływowi pojedynczej porcji soku z granatów na poziom cukru we krwi. Badanie przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

W eksperymencie wzięło udział 21 osób o zdrowej, prawidłowej wadze. Badani losowo otrzymywali do wypicia: wodę, sok z granatów i napój na bazie wody. Chociaż woda, zgodnie z oczekiwaniami, nie zmieniła poziomu cukru we krwi żadnego z uczestników, sok z granatów osiągnął obiecujące i zaskakujące wynik. Zauważono, że poziom glukozy we krwi spada już po 15 minutach od wypicia soku z granatów.

Wysoki poziom cukru we krwi lub hiperglikemia mogą wywołać różne problemy zdrowotne, szczególnie u osób z cukrzycą. Do najbardziej powszechnych objawów zbyt wysokiego cukru u diabetyków należą: ekstremalne pragnienie, głód, wymioty i niewyraźne widzenie. Osoby z cukrzycą typu 2 muszą utrzymywać stabilny poziom glukozy we krwi i przestrzegać restrykcyjnej diety.

Nieleczona cukrzyca wiąże się z bardzo poważnymi konsekwencjami dla zdrowia takimi jak zawał serca, udar, problemy z nerkami i wzrokiem. Dlatego utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi ma kluczowe znaczenie.

Sok z granatu ma również inne właściwości prozdrowotne. Poprawia przepływ krwi, redukuje złogi i zwapnienia, obniża ciśnienie krwi oraz pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Może również hamować namnażanie komórek nowotworowych i zmniejszać ryzyko zachorowania na raka płuc, prostaty, jelit i piersi.

Granatom przypisuje się również pozytywny wpływ na potencję, PMS oraz dobroczynne działanie w przypadku problemów trawiennych. Można je również odnaleźć jako składniki niektórych kosmetyków.

https://zywienie.medonet.pl/produkty-spozywcze/napoje/ten-sok-obniza-poziom-cukru-w-15-minut-zbija-tez-cholesterol-i-rozpuszcza-zlogi/02td82m?utm_source=facebook_extra&utm_medium=social&utm_campaign=Facebook_vertical&utm_term=autor_6&fbclid=IwAR2_npz5DpLsbiL5QVV4oOoJxcPyaJGyv2YoN6kLr9FP3M0q9B0fWadW7co

Sok z granatu - właściwości, dawkowanie, cena

GRANAT. Właściwości lecznicze soku z granatu

Właściwości granatów znane były chińskim lekarzom już w starożytności. Sok z owoców granatu łagodzi problemy trawienne, działa odmładzająco na skórę. Dzięki dużej zawartości fitohormonów granat łagodzi objawy PMS i menopauzy. Zwolennicy afrodyzjaków w granatach dopatrują się też właściwości zwiększających doznania erotyczne.

  1. Właściwości lecznicze granatów

Starożytni chińscy lekarze uznawali sok z granatów za życiodajny nektar. W średniowieczu granat cieszył się opinią owocu gwarantującego długowieczność. Od zawsze był symbolem płodności – w ponad połowie składa się z samych ziaren! Sokiem z granatu leczono rany. Skórki stosowano przeciw biegunce, wrzodom, próchnicy, w stanach zapalnych gardła. Kora i korzenie zwalczały tasiemca, a kwiatami granatu leczono cukrzycę. Jako superowoc o niezwykłych właściwościach zdobił herby związków lekarzy w całej Europie.

W naszych czasach sam granat i sok wyciśnięty z tych owoców doczekał się ponad 200 badań naukowych potwierdzających skuteczność działania przeciwko wolnym rodnikom, procesom zapalnym, a także chorobom serca. Największym skarbem granatów są łatwo przyswajalne polifenole należące do przeciwutleniaczy. W soku granatów jest ich trzykrotnie więcej niż w zielonej herbacie lub czerwonym winie. To głównie przeciwutleniaczom zawdzięczamy największe zalety granatów.

Właściwości lecznicze granatów

● POPRAWIAJĄ PRZEPŁYW KRWI u osób z chorobą wieńcową, redukują złogi i zwapnienia, obniżają ciśnienie krwi, a przy tym pomagają utrzymać w ryzach poziom cholesterolu.

 POMAGAJĄ W WALCE Z RAKIEM PROSTATY Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie, w którym u 48 chorych kuracja granatami zahamowała rozwój komórek nowotworowych.

● MOGĄ WSPIERAĆ LECZENIE RAKA PIERSI W badaniu in vitro onkolodzy uzyskali zahamowanie namnażania się komórek nowotworowych.

● ZAPOBIEGAJĄ PROCESOM STARZENIA a nawet spowalniają postęp demencji wywołanej chorobą Alzheimera.

● ŁAGODZĄ PROBLEMY TRAWIENNE Zawierają kwascytrynowy i taninę o właściwościach ściągających.

● POMAGAJĄ PRZY DOLEGLIWOŚCIACH KOBIECYCH PMS i objawach związanych z menopauzą, dzięki fitoestrogenom

● PRZECIWDZIAŁAJĄ PROBLEMOM Z EREKCJĄ W medycynie tybetańskiej były podstawowym składnikiem leku na potencję. Zawarte w granatach substancje czynne faktycznie mają korzystny wpływ na potencję, redukują zaburzenia erekcji, pobudzają libido i podnoszą doznania erotyczne.

 

https://fit.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/co-jesz/granat-wlasciwosci-lecznice-soku-z-granatu-aa-jYu1-Eadw-azWY.html

%d bloggers like this: