PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Polskę w najbliższym czasie czeka kryzys żywnościowy. Producenci ostrzegają mamy tydzień

Postaw mi kawę na buycoffee.to
The following two tabs change content below.
5/5 - (3 votes)

Polskę w najbliższym czasie może czekać kryzys żywnościowy z powodu wstrzymania przez Anwil i Grupę Azoty produkcji dwutlenku węgla i suchego lodu, które są niezbędne do produkcji nabiału oraz innych produktów spożywczych. Gaz ten jest również niezbędny do zapewnienia prawidłowego transportu.

Decyzja Anwilu i Grupy Azoty o wstrzymaniu produkcji dwutlenku węgla (CO2) i suchego lodu, które są niezbędne do produkcji i transportu nabiału. Wstrzymano też produkcję kwasu azotowego, który służy w mleczarstwie do mycia linii produkcyjnych.

W konsekwencji przemysł spożywczy zaczął odczuwać niedobory podstawowych towarów, takich jak dwutlenek węgla. W efekcie mięso, nabiał i inne towary mogą zniknąć ze sklepowych półek w ciągu zaledwie dwóch do trzech tygodni.

Wystąpienie problemu na skalę krajową potwierdza dyrektor Polskiej Izby Mleczarskiej Agnieszka Maliszewska i ostrzega, ze brak reakcji rządu doprowadzi do zatrzymania całego przemysłu mleczarskiego w Polsce w ciągu tygodnia.

Agnieszka Maliszewska ostrzega, że za tydzień w Polsce może stanąć cała branża mleczarska. To efekt wstrzymania przez Anwil i Grupę Azoty produkcji dwutlenku węgla (CO2) i suchego lodu, które są niezbędne do produkcji i transportu nabiału. Wstrzymano też produkcję kwasu azotowego, który służy w mleczarstwie do mycia linii produkcyjnych. Branża liczy, że premier zwoła nadzwyczajne posiedzenie rządu w tej sprawie, wszak miesięczna produkcja mleka w Polsce to ponad miliard litrów.

Agnieszka Maliszewska apeluje do rządu o podjęcie niezbędnych działań w trybie pilnym, które mają uchronić przemysł mleczarski przed wstrzymaniem prac, w związku z decyzją Grupy Azoty S.A. i Anwil S.A. o zaprzestaniu produkcji nawozów azotowych.

– Oba wskazane wyżej podmioty są kluczowymi dostawcami dla wielu producentów ciekłego CO2 oraz suchego lodu, dostarczając tzw. surowy dwutlenek węgla, który stanowi podstawowy surowiec, służący do produkcji ciekłego CO2 i/lub suchego lodu. W konsekwencji producenci dwutlenku węgla i suchego lodu całkowicie wstrzymują produkcję. Zaznaczyć trzeba przy tym, iż dostawy surowego dwutlenku węgla realizowane są za pomocą rurociągów i brak jest możliwości technicznych, które pozwalałyby na realizację dostaw przez inne podmioty (np. za pomocą cystern). Ponadto, jednoczesne zatrzymanie produkcji nawozów azotowych, a w konsekwencji dostaw surowego dwutlenku węgla przez obu kluczowych dostawców spowoduje, iż na rynku polskim i europejskim wystąpi niedobór obu finalnych produktów tj. ciekłego CO2 i suchego lodu i tym samym niemożliwe będzie paczkowanie produktów mleczarskich. Dla sektora oznacza to dramatyczną sytuację, ponieważ uniemożliwi to paczkowanie wyrobów takich jak sery i inne, gdyż odbywa się to w mieszance gazów, gdzie dwutlenek węgla jest niezbędnym elementem – wyjaśni Maliszewska.

Ponadto Grupa Azoty wysłała pisma do sektora mleczarskiego z informacją, że nie jest w stanie zapewnić dostaw kwasu azotowego niezbędnego do zachowania higieny linii produkcyjnych. Co to oznacza dla sektora? – Najkrócej: jak nie będziemy mogli czyścić linii i zapewnić higieny produkcji nie będziemy mogli produkować. Próbowałam zainteresować tematem wiceministra Norberta Kaczmarczyka, któremu podlegają rynki rolne, ale bezskutecznie. Wygląda na to, że pan wiceminister nie jest zainteresowany problemem jaki za chwilę będzie miał w obszarze, za jaki jest odpowiedzialny – stwierdza dyrektor Polskiej Izby Mleka.

%d bloggers like this: