PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Zaporoska Elektrownia Atomowa odłączona od sieci energetycznej Ukrainy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
The following two tabs change content below.
5/5 - (3 votes)

W kontrolowanej przez Rosję elektrowni atomowej w Zaporożu sytuacja się pogorszyła, a nadciągający scenariusz przewiduje, że duża część Ukrainy stanie w obliczu gigantycznego zaciemnienia.

„Ostatnie dwa działające reaktory w rosyjskiej elektrowni atomowej w Zaporożu zostały odłączone od ukraińskiej sieci elektrycznej w czwartek po tym, jak pobliskie pożary uszkodziły napowietrzne linie energetyczne, poinformowała ukraińska państwowa firma jądrowa Energoatom” – donosi Reuters , dając kolejne potwierdzenie, że cała moc Elektrownia została odłączona od sieci w czwartek  po raz pierwszy w swojej historii.

Grupa monitorująca łączność NetBlocks potwierdza również poważne zakłócenie całej komunikacji w zakładzie po tym, jak ukraińskie przedsiębiorstwo państwowe Energoatom ogłosiło, że zostało całkowicie odłączone od sieci energetycznej.

„Europa o krok od katastrofy jądrowej”. Historyczne odłączenie

Elektrownia została odcięta od zasilania i zaspokaja własne potrzeby przez odremontowaną linię systemu energetycznego. „Własne potrzeby w zakresie elektryczności na razie elektrownia zabezpiecza przez odremontowaną linię systemu energetycznego Ukrainy” – podała spółka Enerhoatom, operator ukraińskich elektrowni atomowych. W piątek 26 sierpnia Enerhoatom zaznaczył, że „nie ma uwag do działania sprzętu i systemów bezpieczeństwa”.

Wcześniej MAEA powiadomiła, że Zaporoska Elektrownia Atomowa odzyskała połączenie z siecią energetyczną Ukrainy, ale wszystkie bloki energetyczne (sześć) pozostają odłączone.

W czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornej odezwie do narodu podkreślił, że tego dnia po raz pierwszy w historii okupowana obecnie przez Rosjan Zaporoska Elektrownia Atomowa została odłączona od sieci. – Było to spowodowane uszkodzeniem ostatniej działającej linii łączącej siłownię z ukraińską siecią energetyczną – przekazał.

Zełenski ocenił wprost, że Rosja sprawiła, iż Ukraina i Europejczycy znaleźli się o krok od katastrofy jądrowej. Dodał, że jego państwo zrobi wszystko, by nie dopuścić do awarii na terenie kontrolowanej przez siły rosyjskie elektrowni, ale potrzebuje wsparcia międzynarodowego.

Położona na południu Ukrainy Zaporoska Elektrownia Jądrowa – największa w Europie – została zajęta przez siły rosyjskie w nocy z 3 na 4 marca i od tego czasu znajduje się pod rosyjską kontrolą. Na terenie obiektu stacjonują rosyjscy żołnierze, przebywają tam także pracownicy rosyjskiego koncernu Rosatom.

https://legaartis.pl/blog/2022/08/26/zaporoska-elektrownia-atomowa-odlaczona-od-sieci-energetycznej-ukrainy/

%d bloggers like this: