PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Według szacunków w katastrofie ekologicznej na Odrze zginęło od 200 do 400 ton ryb. 25 do 50 procent ryb umiera

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Śmiertelność ryb w Odrze25 do 50 procent ryb umiera

Minister środowiska Brandenburgii o Odrze: śmierć ryb na gigantyczną skalę, jakiej nigdy jeszcze nie było

Minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel oświadczył we wtorek, że umieranie ryb w Odrze osiągnęło „gigantyczną skalę”, jakiej „jeszcze nigdy nie mieliśmy – przynajmniej od 1989 roku „. Mówił o tym na sesji komisji środowiska w parlamencie landowym. Instytut Rybactwa Śródlądowego szacuje, że zginęło od 25 do 50 proc. ryb w tej rzece

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Odra po niemieckiej stronie, Fot. PAP/DPA/Patrick Pleul
Odra po niemieckiej stronie, Fot. PAP/DPA/Patrick Pleul

Minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel oświadczył we wtorek, że umieranie ryb w Odrze osiągnęło „gigantyczną skalę”, jakiej „jeszcze nigdy nie mieliśmy – przynajmniej od 1989 roku „. Mówił o tym na sesji komisji środowiska w parlamencie landowym. Instytut Rybactwa Śródlądowego szacuje, że zginęło od 25 do 50 proc. ryb w tej rzece.

W jednej tylko spalarni rafinerii PCK w Schwedt zutylizowano już 22 tony martwych ryb, a kolejne 88 ton zarejestrowano tam do zniszczenia – poinformował minister środowiska. „A wielu ton martwych ryb jeszcze nawet nie zarejestrowano” – dodał.

Dyrektor naukowy Instytutu Rybactwa Śródlądowego Uwe Braemick zakłada, że zginęło od 200 do 400 ton ryb. „Nie znajdzie się każdej martwej ryby, musimy założyć, że dwa do czterech razy więcej ryb zginęło niż zostało zebranych i zutylizowanych”.

Straty w gospodarstwach rybackich nad Odrą ocenił jako drastyczne – pisze agencja dpa. Przewiduje, że minie od dwóch do czterech lat, zanim potencjał zasobów powróci do stanu poprzedniego. Według niego 12 gospodarstw rybackich łowi zazwyczaj około 50 do 60 ton ryb, co daje 80 proc. ich przychodów. Wędkarze wydobywają z rzeki tyle samo ton rocznie.

Zdaniem szefa Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry, Dirka Treichela, należy wzmocnić odporność systemu rzecznego Odry. „Potrzebujemy kuracji dla Odry” – powiedział Treichel na posiedzeniu komisji ochrony środowiska. Należy zrobić wszystko, aby zminimalizować obciążenie ekosystemu – powiedział.

Ostatnia modyfikacja: 23.08.2022

Przyczyna śmiertelności ryb w Odrze jest wciąż niejasna. W katastrofie ekologicznej zginęło od 25 do 50 procent ryb, szacują eksperci. Polska chce w tym roku uchwalić ustawy chroniące rzekę.

Według szacunków w katastrofie ekologicznej na Odrze zginęło od 200 do 400 ton ryb. Według Instytutu Rybołówstwa Śródlądowego jest to od 25 do 50 procent ryb w Odrze.

„Kiedy ryby umierają, nie można znaleźć każdej martwej ryby, musimy założyć, że zginęło od dwóch do czterech razy więcej ryb, niż zostało odzyskanych i unieszkodliwionych” – powiedział Uwe Brämick, dyrektor naukowy instytutu, w komisji ochrony środowiska parlamentu kraju związkowego Brandenburgii. Według niego w Odrze żyje około 50 różnych gatunków.

Brämick określił straty firm rybackich nad Odrą jako drastyczne. „Zakładamy, że potrzeba będzie od dwóch do czterech lat, aby potencjał zapasów ponownie się rozwinął, tak jak miało to miejsce przed tym rozwojem”.” Opowiadał się za długoterminowym monitorowaniem. Normalnie dwanaście firm rybackich złowiłoby około 50 do 60 ton ryb w Odrze i w ten sposób zarobiłoby 80 procent swoich przychodów.

Śmiertelność ryb w OdrzeSesja nadzwyczajna w parlamencie kraju związkowego Brandenburgia

Ze względu na wymieranie ryb w Odrze, Komisja Ochrony Środowiska w parlamencie brandenburgii zbiera się dziś na specjalnej sesji.

23.08.2022

Katastrofa ekologiczna nad Odrą; martwe ryby leżą na brzegu.
Martwe ryby zabrane z Odry. (zdjęcie sojusz/dpa)
Państwowe Ministerstwo Środowiska w Poczdamie informuje o dotychczasowych ustaleniach. Ponadto głos zabierze kilku ekspertów, w tym przedstawiciele Instytutu Ekologii Słodkowodnej i Rybołówstwa Śródlądowego im. Leibniza oraz Stowarzyszenia Ochrony Przyrody w Nabu. Do soboty w Polsce i Niemczech zebrano około 200 ton tusz rybnych.
Wczoraj niemiecki rząd odrzucił oskarżenia z Polski, że Niemcy rozpowszechniały fałszywe wiadomości. Rzekomo twierdziła, że przyczyna katastrofy ekologicznej została już wyraźnie zidentyfikowana. Według Ministerstwa Środowiska istnieje kilka substancji organicznych i nieorganicznych, które mogą być odpowiedzialne za śmierć ryb. Strona niemiecka zarzuca stronie polskiej, że zbyt późno ich poinformowała i tym samym skomplikowała poszukiwania sprawy.

Naukowcy opublikowali zdjęcia satelitarne Odry. Wyniki nie pozostawiły złudzeń

✅Trzy niemieckie instytuty we wzajemnej współpracy opublikowały mapy porównawcze Odry z trzech różnych okresów. Niemieccy naukowcy podali „najbardziej prawdopodobną przyczynę katastrofy” w rzece. – Związek ze śnięciem ryb w rzece nadal nie może być jednoznacznie potwierdzony na tym etapie – przekazał portal RND.
✅Zdjęcia obrazują mapę Odry z trzech przedziałów czasowych: końca lipca, początku sierpnia i połowy sierpnia. Żółty kolor wskazuje zawartość chlorofilu w wodzie. Im więcej żółci, tym więcej glonów w wodzie. W badaniach wykorzystano specjalne czujniki, które analizują ubarwienie wody, wynikające z zawartości jej składu.
✅Jak można zaobserwować, na zdjęciu lipcowym żółtego koloru jest niewiele, a w zestawieniu z drugą połową sierpnia zajmuje on już prawie całą rzekę.

Ta wiadomość została wysłana w dniu 23.08.2022 w programie Deutschlandfunk.
%d bloggers like this: