PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Nowy rządowy program Zrezygnuj z węgla. Dostaniesz nawet 37 tysięcy złotych

Postaw mi kawę na buycoffee.to
The following two tabs change content below.

Joana100

Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)

5/5 - (1 vote)

„Ciepłe mieszkanie” to nowy program rządowy. Celem programu jest ograniczenie liczby pieców węglowych poprzez zastąpienie ich nowoczesnymi systemami ogrzewania. W Lublinie trwa nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na wymianę systemów grzewczych. Można otrzymać pomoc w wysokości 15 – 37,5 tys. zł. Pieniądze za pośrednictwem gminy zostaną przekazane Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Dofinansowanie przysługuje do wymiany źródła ciepła na paliwa stałe na: kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewanie elektryczne, pompę ciepła albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego systemu ogrzewania. – Dodatkowo, oprócz tych prac, uczestnicy programu będą mogli wykonać nową instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Do kosztów objętych dofinansowaniem kwalifikuje się także koszt przygotowania dokumentacji projektowej przedsięwzięcia – przekazała Anna Czerwona z biura prasowego Lublińskiego ratusza.

Wysokość dofinansowania jest zależny od dochodów mieszkańców. Wsparcie w wysokości do 30 proc. kosztów (ale nie więcej niż 15 tys. zł) mogą otrzymać osoby, których roczne dochody nie przekraczają kwoty 120 tys. zł. Do 60 proc. (maksimum 25 tys. zł) przysługuje, gdy dochód miesięczny na członka rodziny wynosi: 1673 zł w gospodarstwie wielorodzinnym lub 2342 – jednoosobowym.

Najwyższa dotacja może sięgnąć 90 proc. (nie więcej niż 37,5 tys. zł), gdy dochód na osobę wynosi 900 zł w przypadku gospodarstw wieloosobowych lub 1260 – jednoosobowych. Lub w przypadku mieszkańców z ustalonym prawem do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub opiekuńczego.

Czas na złożenie wniosku jest czas do 16 września. Dokumenty przyjmują Biura Obsługi Mieszkańców (Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12a, Wolska 11).

W puli programu – w skali kraju – jest 1,4 mld zł. Jakimi środkami dysonuje WFOŚiGW w Lublinie? – 27 800 000 zł – informuje Marek Wieczerzak, rzecznik WFOŚiGW w Lublinie. I dodaje, że jeszcze żadna gmina nie złożyła wniosku o dofinansowanie.

– Walka ze smogiem to jedno z priorytetowych działań miasta na rzecz ochrony środowiska -podkreśla Tomasz Lis, z-ca dyrektora Wydz. Ochrony Środowiska UM Lublin.

https://legaartis.pl/blog/2022/08/19/nowy-rzadowy-program-zrezygnuj-z-wegla-dostaniesz-nawet-37-tysiecy-zlotych/

%d bloggers like this: