PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Uganda chce wykorzystać rozpoznawanie DNA „inteligentny cyfrowy” identyfikator biometryczny

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Uganda chce wykorzystać rozpoznawanie DNA „inteligentny cyfrowy” identyfikator biometryczny

Uganda będzie zbierać DNA w ramach zbliżającego się przejścia na system identyfikacji cyfrowej.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Nowo przybyły uchodźca z Demokratycznej Republiki Konga (DRK) rejestruje swoje odciski palców na maszynie biometrycznej w Kisoro w Ugandzie, 7 czerwca 2022 r. Uganda ogłosiła, że do 2024 r. zaktualizuje istniejący krajowy system identyfikacji do systemu, który obejmuje pobieranie DNA, odciski palców i technologię skanowania tęczówki. (Zdjęcie: BADRU KATUMBA / AFP via Getty Images)

Według doniesień, afrykański naród Uganda zaktualizuje swój już istniejący krajowy system identyfikacji do systemu biometrycznego w stylu Komunistycznej Partii Chin, który wykorzysta ekstrakcję DNA do weryfikacji tożsamości w 2024 roku.

W maju kenijski portal informacyjny Tuko poinformował, że minister spraw zagranicznych generał David Muhoozi powiedział parlamentowi, że istniejący system krajowych dowodów osobistych wydawanych przez Krajowy Urząd Identyfikacji i Rejestracji zostanie wycofany na rzecz biometrycznych identyfikatorów cyfrowych.

Uganda po raz pierwszy wprowadziła krajowe dowody tożsamości z datą ważności 10 lat w 2014 roku.

Minister spraw wewnętrznych generał dywizji Kahinda Otafiire nazwał ulepszoną wersję biometryczną „bardziej przyjaznym dla użytkownika narodowym dowodem tożsamości”, według ugandyjskiego medium UBC.

W artykule Światowy Sojusz Wolności z 9 sierpnia mówi, że istniejący dowód osobisty jest tak wszechobecny, że jest wymagany „do otwarcia konta bankowego, zakupu mobilnej karty SIM, uzyskania paszportu lub ubiegania się o kredyt studencki”.

WIĘCEJ O PRZEJŚCIU DO BIOMETRYCZNEJ TECHNOKRACJI W STYLU KPCH

Muhoozi powiedział parlamentowi: „Rząd próbuje wykorzystać postęp technologiczny, który poprawia przenośność i weryfikację w celu wsparcia globalnych transakcji. Ćwiczenie poprawi dokładność i wiarygodność rejestru w zakresie planowania i poprawy świadczenia usług. „

Minister dodał, że zakłada się, że przejście na biometrię będzie również generować dochody dla administracji, ponieważ obywatele mogą być obciążani opłatami za usługę.

Tuko wyjaśnił, że oczekuje się, że Ugandyjczycy „będą zbierać swoje właściwości DNA od rządu w celu wykorzystania ich w opracowywaniu nowych krajowych dowodów tożsamości (ID)”.

W raporcie ugandyjskiej firmy medialnej Niezależni W kwietniu kraj ogłosił, że kraj będzie produkował swój cyfrowy dowód osobisty we własnych granicach w nowej fabryce, ale we współpracy z niemiecką verdios GmbH.

Nowy obiekt był reklamowany w celu stworzenia „bezpiecznych, światowej klasy skomputeryzowanych praw jazdy” przy jednoczesnym zarządzaniu „e-paszportami”.

W styczniu 2021 r. rząd ogłosił „masową kampanię rejestracyjną” w celu zebrania danych biometrycznych od obywateli, zauważając, że zakończył już pierwszy etap programu, wydając krajowe identyfikatory 25,6 milionom obywateli, co stanowi 70,6 procent kwalifikującej się populacji 16 +, podała strona internetowa branżowa. Aktualizacja biometryczna .

Placówka wyjaśniła, że napęd „rozszerzy system na formy biometryczne inne niż odciski palców, w tym biometrię tęczówki i twarzy” oraz że rząd „zamierza współpracować z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i innymi partnerami” w celu wypełnienia swoich zadań.

Wewnętrznie niepopularny

Choć przekształcenie ugandyjskiego społeczeństwa w technokratyczną utopię jest często obrażane optymizmem zarówno w krajowych, jak i zagranicznych doniesieniach medialnych, nie wszyscy popierają tę sprawę.

Komentarz ugandyjskiej firmy medialnej Monitor 17 maja rząd wezwał do „powolnego działania” w sprawie pobierania DNA.

„Przejście na pobieranie próbek DNA rodzi zatem więcej pytań niż odpowiedzi. Dlaczego teraz?” – pytali. „Czy dane, które rząd regularnie gromadzi na wielu platformach, nie są wystarczające?”

„Rząd ma dane dla wszystkich posiadaczy krajowych dowodów osobistych. Zawiera dane dla wszystkich posiadaczy paszportów. Rząd ma informacje z list wyborczych, instytucji edukacyjnych, przewodniczących wsi i tak dalej; a większość z nich jest udokumentowana”.

The Monitor dodał: „Jednak ten sam rząd w jakiś sposób cierpi z powodu deficytów informacji w czasach przestępczości i ścigania ważnych dokumentów lub osób zainteresowanych”.

Więcej niż spotyka tęczówkę

Ale wdrożenie systemu biometrycznego to coś więcej niż skaner tęczówki. W maju poinformował, że krajowy program identyfikacji został już powiązany jako warunek wstępny pobierania rządowych dotacji socjalnych przez osoby starsze.

„Kiedy Otajar John usłyszał, że seniorzy otrzymają 25 000 szylingów ugandyjskich (7 USD) miesięcznie w ramach nowego rządowego programu opieki społecznej, skorzystał z okazji, aby złożyć wniosek” – czytamy w artykule.

Po całym życiu pracy jako rolnik osiemdziesięciolatek z wiejskiej wschodniej Ugandy żył z rąk do ust i polegał na żebraniu, aby przeżyć. Wsparcie finansowe państwa z pewnością by mu pomogło, pomyślał.

I kontynuował: „Ale prawie dwa lata później John nadal nie mógł ubiegać się o miesięczny zasiłek, ponieważ nie ma ważnego krajowego dowodu osobistego”.

W raporcie wyjaśniono, że standardy kontroli jakości systemu nie są dokładnie światowej klasy.

John wyjaśnił, że podczas gdy próbował ubiegać się o dowód osobisty, data urodzenia na jego karcie była o 10 lat młodsza niż jego prawdziwa, co oznaczało, że nie był uprawniony do świadczeń socjalnych.

Łączenie dochodów z tożsamością cyfrową się opłaca cyfrowa waluta Centralnego Banku Ukrainy (CBDC) i aplikacja cyfrowego ID Diia z powrotem , który wypłaca użytkownikom „fundusze” za wykonanie niektórych zadań, takich jak przyjmowanie szczepionek przeciwko chorobie koronawirusowej 2019 (COVID-19).

Jednak istotną cechą CBDC, która różni się od zwykłych systemów płatności gotówkowych i elektronicznych, jest to, że fundusze są faktycznie dystrybuowane w formie czegoś w rodzaju inteligentnej umowy lub kuponu.

Na przykład w przypadku Diia taka wypłata mogła zostać wydana tylko na książki sprzedawane przez konkretnego wydawcę powiązanego z państwem.

Artykuł z Stowarzyszenie na rzecz Komunikacji Progresywnej z maja 2021 r. ujawnił, że ilość danych zgromadzonych przez niebiometryczny krajowy system identyfikacji była już wyjątkowa.

Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez drugą firmę, artykuł stwierdza, że 25 procent mężczyzn i 13 procent mężczyzn stwierdziło, że postrzega system „jako inwazję na ich prywatność” i „rządową sztuczkę szpiegowania ich”. ” ponieważ zbierał „informacje o pochodzeniu etnicznym, plemieniu, danych rodziców, numerze NIP, zawodzie, adresie i danych współmałżonka”.

Twardy precedens

Wykorzystanie gromadzenia danych biometrycznych w krajach rozwijających się nie jest niczym nowym.

W być może najbardziej rażących przypadkach, podczas lekkomyślna klęska wycofania się USA z Afganistanu W ubiegłym roku wyszło na jaw, że Powiązana z talibami grupa sił specjalnych zaczęła polować na sojuszników z NATO wykorzystując afgańskie dane zebrane przez wojsko USA i pozostawione w porzuconym sprzęcie.

Dowódca brygady sił specjalnych Al-Isha został tak sparafrazowany, że z dumą chwalił się światu w tym czasie: „Że jego jednostka używa ręcznych skanerów wyprodukowanych w USA, aby wykorzystać ogromną bazę danych biometrycznych utworzoną w USA i jednoznacznie zidentyfikować każdą osobę, która pomogła sojusznikom NATO lub współpracowała z indyjskim wywiadem, „Że jego jednostka używa ręcznych skanerów wyprodukowanych w USA, aby wykorzystać ogromną amerykańską bazę danych biometrycznych i jednoznacznie zidentyfikować każdą osobę, która pomogła sojusznikom NATO lub współpracowała z indyjskim wywiadem”. Zenger zgłosił w przetłumaczonym wywiadzie.

Uganda chce korzystać z rozpoznawania DNA „inteligentny cyfrowy” identyfikator biometryczny – Vision Times (www-visiontimes-com.translate.goog)

%d bloggers like this: