PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Protesty przeciwko „Europride” w Serbii

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Protesty przeciwko „Europride” w Serbii

 SIERPNIA 16, 2022

Tysiące demonstrowało w Belgradzie z poparciem prawosławnego biskupa i domagało się odwołania festiwalu LGBT.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Autor: Redaktion

Serbskie władze w poniedziałek otrzymały oficjalny wniosek od grupy obywatelskiej o odwołanie imprezy LGBT „Europride” zaplanowanej na połowę września ze względów bezpieczeństwa, donosi RT International. Wniosek pojawił się dzień po tym, jak dziesiątki tysięcy ludzi przemaszerowało przez Belgrad z prawosławnymi chrześcijańskimi symbolami i znakami, takimi jak „Ręce precz od naszych dzieci”. Marsz został podobno pobłogosławiony przez biskupa, który oświadczył w zeszłym tygodniu, że zakaże udziału w wydarzeniu.

Według organizacji pozarządowej „Upright Serbia”, która złożyła petycję, zaplanowana na 17 września parada równości zagraża moralności publicznej i zwiększa ryzyko przemocy, zniszczenia mienia i masowych zamieszek. Władze Belgradu nie skomentowały jeszcze wniosku.

EuroPride 2022 ma się odbyć w dniach 12-18 września i przyciągnąć dziesiątki tysięcy aktywistów LGBT z całej Europy. Kończy się marszem z serbskiego parlamentu do twierdzy Kalemegdan nad Dunajem.

Jednak w niedzielę dziesiątki tysięcy mieszkańców Belgradu maszerowało w prawosławnej procesji w przeciwnym kierunku, aby zademonstrować swój sprzeciw wobec tego wydarzenia. Pod okrzykami „Ręce precz od naszych dzieci” i „Nie dla okupacji” uczestnicy śpiewali prawosławne hymny i pieśni patriotyczne, niosąc krzyże, ikony i flagi.

Organizatorzy oszacowali liczbę uczestników na 20-30 tys., podczas gdy wstępne szacunki policji i doniesień medialnych mówiły o niespełna 5 tys. osób. Prezydent Aleksandar Vučić odniósł się do tego szacunku w poniedziałek, wspominając o marszu na konferencji prasowej bez pytania.

„Wczoraj wieczorem mieliśmy znacznie większy protest przeciwko EuroPride, około 4 650 osób, więcej niż na największych wiecach opozycji wszechczasów” – powiedział.

W ten sposób uderzył w inny ton niż w piątek, kiedy odrzucił krytykę „Europride” słowami, że ci, którzy opierają się „komuś chodzącemu”, powinni poświęcić dzień na piknik na pobliskiej górze Avala.

W tym samym wywiadzie telewizyjnym Vučić skrytykował biskupa Banat Nikanora za jego uwagi na temat obecnej premier Any Brnabic, która jest lesbijką. Vučić powiedział, że Nikanor obraził Serbię i upokorzył Kościół”, „o wiele bardziej niż Brnabic lub ktokolwiek inny kiedykolwiek to zrobił”.

Według doniesień, biskup Nikanor udzielił swojemu duchowieństwu błogosławieństwa na udział w niedzielnej demonstracji w Belgradzie. W przemówieniu po nabożeństwie w zeszłym tygodniu potępił „Europride” jako bluźnierstwo i profanację Serbii i powiedział, że chwyciłby za broń, gdyby nie był duchownym.

„Przychodzą, aby zbezcześcić naszą stolicę, nic nie jest dla nich święte” – powiedział biskup. „Wszyscy powstaniemy przeciwko temu, zaczynając ode mnie” – dodał. „Zamierzam zakazać każdemu, kto bierze w nim udział lub organizuje coś takiego. To wszystko, co mogę zrobić. Gdybym miał broń, użyłbym jej, ale jej nie mam”.

Niedzielny marsz został potępiony przez działacza opozycji Dragana Sutanovaca, byłego przewodniczącego Partii Demokratycznej i byłego ministra obrony, który obecnie opowiada się za członkostwem Serbii w NATO. Nazwał to marszem „przeciwko Serbii w Unii Europejskiej, przeciwko sankcjom wobec Rosji, przeciwko zachodnim wartościom, aby Serbia mogła zostać czeczeńska i talibanizowana”, by wymienić tylko kilka przykładów.

Tymczasem organizacja pozarządowa Lesbian and Gay Solidarity Network wezwała w poniedziałek rząd do pilnego zakupu szczepionek przeciwko ospie małpiej i bezpłatnej dystrybucji ich do grup ryzyka, takich jak geje, którzy odpowiadają za wszystkie przypadki zarejestrowane do tej pory w Serbii.

Epidemiolog Zoran Radovanovic wezwał również do zaszczepienia wszystkich członków populacji LGBT. Lekarz, który opowiada się za surowymi mandatami Covid-19, powiedział agencji prasowej The Beta, że nadchodzący „Europride” może być „bombą epidemiologiczną”, ale poradził uczestnikom, aby nie odwoływali, ale „unikali intymnych kontaktów z niestałymi partnerami”.

Protesty przeciwko „Europride” w Serbii – Contra24

%d bloggers like this: