PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Polska pracuje nad planem ogólnounijnego zakazu wizowego dla Rosji

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Polska pracuje nad planem ogólnounijnego zakazu wizowego dla Rosji

 SIERPNIA 15, 2022  

Warszawa pracuje nad propozycją przezwyciężenia oporu ważnych państw Europy Zachodniej, które obecnie wciąż sprzeciwiają się takiemu zakazowi wizowemu.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Autor: Redaktion

Warszawa pracuje obecnie nad projektem propozycji, która pozwoliłaby UE odmówić wiz rosyjskim podróżnym, powiedział w niedzielę polski wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, donosi RT International. Decyzja w tej sprawie spodziewana jest w najbliższych tygodniach, dodał.

Wiceminister nie wyjaśnił dokładnych szczegółów propozycji, która wciąż jest opracowywana, ale powiedział, że jego celem jest uniknięcie ewentualnego sprzeciwu ze strony niektórych kluczowych członków UE, którzy prawdopodobnie sprzeciwiliby się ogólnemu zakazowi wizowemu dla wszystkich Rosjan.

Polska opowiada się za całkowitym zawieszeniem umowy z Brukseli i Moskwy z 2007 r. o „ułatwieniach w wydawaniu wiz”. Umowa ta reguluje wydawanie wiz „na planowany pobyt nie dłuższy niż 90 dni na okres 180 dni” dla obywateli Rosji i UE.

Jednak zdaniem Wawrzyka nie wszyscy członkowie UE zgadzają się z taką inicjatywą. „Duże państwa członkowskie, w tym Niemcy, Francja i Holandia, są temu przeciwne” – powiedział. Ponieważ „niemożliwe jest przezwyciężenie oporu tych krajów wobec zawieszenia porozumienia […] Polska pracuje nad nowym rozwiązaniem.”.

Warszawa od kilku tygodni prowadzi rozmowy z niektórymi państwami członkowskimi UE, powiedział wiceminister, dodając, że Łotwa, Litwa, Estonia, a także Czechy i Słowacja zgadzają się z podejściem Polski do tej kwestii. „Możemy spodziewać się decyzji w tej sprawie w najbliższych tygodniach” – powiedział Wawrzyk.

Wiceminister z zadowoleniem przyjął decyzje Tallina i Rygi o zawieszeniu lub ograniczeniu wydawania wiz rosjanom. „Lepiej późno niż wcale” – powiedział. Polska od kilku miesięcy nie wydaje Rosjanom wiz turystycznych. Warszawa zezwala tylko dyplomatom, kierowcom ciężarówek podróżującym do Polski na pracę i członkom rodzin obywateli Polski i UE, powiedział polityk.

Na początku tego tygodnia Republika Czeska, która sprawuje rotacyjną prezydencję w UE, zapowiedziała, że będzie naciskać na ogólny zakaz wjazdu Rosjan do kraju. Członkowie Unii omówią tę kwestię na szczycie ministerialnym w Pradze pod koniec sierpnia.

Łotwa przestała wydawać wizy prawie wszystkim obywatelom Rosji na początku tego miesiąca, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem. Estonia oświadczyła w czwartek, że zrobi to samo. Tallin planuje również zakaz wjazdu dla obywateli rosyjskich posiadających wizy estońskie od 18 sierpnia. Estońska premier Kaja Kallas w zeszłym tygodniu określiła podróż do UE jako „przywilej, a nie prawo człowieka” i wezwała inne państwa członkowskie do pójścia w jej ślady.

Oczekuje się, że fiński rząd, który popiera ten sam środek, omówi we wtorek możliwe ograniczenia w wydawaniu wiz Rosjanom, poinformował fiński nadawca YLE.

Niemcy do tej pory były jednym z niewielu krajów UE, które sprzeciwiły się takiemu posunięciu. Kanclerz Olaf Scholz wyraził sceptycyzm co do ewentualnego ogólnego zakazu, argumentując, że wpłynie to na skuteczność innych sankcji, ponieważ uderzy w „niewinnych ludzi”.

Moskwa skrytykowała proponowane środki jako „bezwstydny nacjonalizm” i ksenofobię. Kreml wyraził też nadzieję, że z czasem zwycięży „zdrowy rozsądek”.

Polska pracuje nad ogólnounijnym zakazem wizowym dla Rosji – Contra24

%d bloggers like this: