PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Na Słońcu doszło do eksplozji czarnej plazmy, która pędzi w stronę Ziemi. Co nas czeka w środę wieczorem?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (3 votes)

Jak informuje NASA, na Słońcu doszło do potężnej eksplozji czarnej plazmy, która oderwała się i pędzi z zawrotną prędkością w stronę Ziemi, gdzie dotrze w nocy ze środy na czwartek. Czego możemy się wtedy spodziewać?

 

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Fot. NASA.

Aktywność słoneczna systematycznie rośnie, ponieważ zbliża się apogeum 25. cyklu słonecznego, które przypadnie na 2025 rok. Do tego czasu ciemnych plam na naszej gwieździe i wyrzutów materii będzie coraz więcej i będą one coraz intensywniejsze.

Obecnie na powierzchni Słońca obserwujemy aż pięć obszarów aktywnych. Wyróżniają się one ciemnymi barwami na tle żółto-pomarańczowej tarczy słonecznej. W jednym z nich, oznaczonym numerem 3076, w niedzielę (14.08) o godzinie 13:30 czasu polskiego doszło do eksplozji.

Oderwała się olbrzymia wiązka ciemnej plazmy, która popędziła w przestrzeń kosmiczną z zawrotną prędkością ponad 2 milionów kilometrów na godzinę. Obszar aktywny znajdował się w środkowej części słonecznej tarczy, naprzeciwko Ziemi.

Następnie doszło do dwóch rozbłysków klasy M i koronalnych wyrzutów masy w plamie 3078, również skierowanej w naszą stronę. To oznacza, że przynajmniej częściowo plazma z tych wszystkich wybuchów dotrze do biegunów magnetycznych naszej planety, najprawdopodobniej nakładając się na siebie.

Począwszy od środowego (17.08) wieczora aż po czwartkowy (18.08) wieczór możliwa jest co najmniej umiarkowana burza geomagnetyczna. Warto wtedy spoglądać nad północy horyzont, bo może się pojawić zorza polarna.

Aktualne obszary aktywne (plamy) na powierzchni Słońca. Do eksplozji czarnej plazmy doszło w plamie 3076. Fot. NASA.

Największe prawdopodobieństwo jej ujrzenia tradycyjnie będą mieć wszyscy ci, którzy mieszkają lub wypoczywają na północnych krańcach Polski, zwłaszcza na wybrzeżach Bałtyku. Zorza bywa kapryśna, dlatego ze stuprocentową pewnością jej wystąpienia nie można przewidzieć.

Aby mogła się pojawić musi być spełnionych kilka czynników. Plazma musi dotrzeć w dużych ilościach, musi mieć dużą gęstość, a jej pole magnetyczne musi mieć sprzyjające dla polskich obserwatorów skierowanie południowe. Pozostaje trzymać kciuki.

Źródło: TwojaPogoda.pl / NASA.

%d bloggers like this: