PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Tłumacz pominął słowa o rtęci? Niemiecki minister oburzony: „Nie pytano mnie o poziomy rtęci”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Tłumacz pominął słowa o rtęci? Niemiecki minister oburzony

Minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel został w niedzielę zapytany o słowa lubuskiej marszałek Elżbiety Anny Polak, która poinformowała wcześniej, że niemiecki polityk w rozmowie z nią potwierdził wysokie stężenie rtęci w Odrze. Jak się jednak okazuje, obecny na konferencji tłumacz miał pominąć wątek rtęci i spytać Vogla jedynie o „żrącą wodę”. Niemiecki minister pisze wprost: „To oburzające”.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

"Nie pytano mnie o poziom rtęci". Niemiecki minister oburzony po konferencji ws. Odry

Nie pytano mnie o poziom rtęci”. Niemiecki minister oburzony po konferencji ws. Odry

Źródło: East News, fot: Reiner Zensen via http://www.imago-images.de

„Axel Vogel, minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia, w bezpośredniej rozmowie ze mną potwierdził, że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali” – napisała w sobotę na Twitterze marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

W niedzielę w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyło się spotkanie ministrów ds. środowiska i gospodarki wodnej Polski i Niemiec ws. zanieczyszczenia Odry. W konferencji po rozmowach wziął udział minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel. Podczas briefingu politykowi zadano pytanie o słowa Elżbiety Polak, jakoby miał on ją poinformować o obecności rtęci w Odrze.

Nie, taka wypowiedź nie jest mi znana. Poinformowaliśmy tylko, ze odczyn pH jest bardzo wysoki i nie możemy wyjaśnić dlaczego. To wszystko – odparł Vogel według tłumaczenia przedstawionego na konferencji.

Wokół tłumaczenia pytania zadanego niemieckiemu ministrowi pojawiają się jednak wątpliwości. Dziennikarz Jakub Wiech wskazał, że polityka rzeczywiście zapytano o rtęć, ale „tłumacz przetłumaczył głośno pytanie, nie mówiąc nic o rtęci (mówił ogólnie o skażeniu wody)”.

„Tłumacz nie zapytał ministra Vogla o rtęć. Zapytał o to, czy woda była tak żrąca, że parzyła ręce. W przytoczonym fragmencie nagrania (po niemiecku) słowo 'rtęć’ nawet nie pada. Czyli: dziennikarz pytał o rtęć, w tłumaczeniu rtęci nie było” – podkreślił Wiech.
Wypowiedź zaprezentowaną przez tłumacza skrytykował już sam Vogel.
To jest oburzające! Zostałem zapytany przez tłumacza o mój rzekomy cytat, jakoby woda w Odrze była tak żrąca, że parzyła ręce. Zareagowałem na to i mówiłem o wartościach pH; Nie pytano mnie o poziom rtęci” – oświadczył w poniedziałek rano na Twitterze polityk, dołączając zrzuty ekranu artykułów publikowanych w serwisie tvp.info.
– oświadczył w poniedziałek rano na Twitterze polityk, dołączając zrzuty ekranu artykułów publikowanych w serwisie tvp.info

 

„Ze względu na to, że pytanie zostało przetłumaczone na język niemiecki, w odpowiedzi nie powiedziałem ani słowa o stężeniu rtęci, ale wyjaśniłem wartości pH i wysokie stężenie soli w Odrze” – dodał w kolejnym wpisie Vogel.

Zamieszanie skomentowała już także Elżbieta Anna Polak. 

„Po doniesieniach w niem. mediach Rbb24 i Oderwelle w bezpośredniej rozmowie ze mną, w obecności pracowników, minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel potwierdził, że w ich badaniach Odry jest rtęć. Jeżeli kolejne badania tego nie potwierdzają, to dobrze. Ale co zatruło Odrę?” – pyta lubuska marszałek.

W rozmowie z Wirtualną Polską marszałek podkreśla, że sytuacja, do której doszło podczas niedzielnej konferencji, nie powinna mieć miejsca. – Jest to straszny skandal. Chcę wierzyć, że doszło do pomyłki ze strony tłumacza, ale zaskakujące jest, że natychmiast wszystkie media prorządowe i osoby odpowiedzialne za stan Odry to podchwyciły, zamiast zająć się katastrofą ekologiczną – powiedziała Elżbieta Polak.

Od końca lipca obserwowany jest pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu bada sprawę śniętych ryb w Odrze od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia pod koniec lipca. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i w dolnośląskim.

Źródło: WP Wiadomości

%d bloggers like this: