PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Rząd już wie jaka jest przyczyna katastrofy ekologicznej na Odrze

Postaw mi kawę na buycoffee.to
The following two tabs change content below.

Joana100

Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)

5/5 - (5 votes)

W przebadanych próbkach z Odry nie wykryto żadnych substancji toksycznych – przekazała Anna Moskwa podczas konferencji prasowej. Badania GIOŚ potwierdzają natomiast wysokie zasolenie rzeki. Podczas konferencji minister została zapytana przez dziennikarzy o urlop w czasie kryzysu ekologicznego.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

– GIOŚ przeanalizował próbki. Żadna z tych próbek na dzisiaj nie wykazała żadnych substancji toksycznych. Jednocześnie Generalna Inspekcja Ochrony Środowiska przekazała próbki wody do badań za pomocą biotestów – mówiła podczas konferencji prasowej minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Moskwa stwierdziła również, że sprawdzany jest wariant odprowadzenia do rzeki dużej ilości wód przemysłowych, które „mogłyby spowodować zasolenie”. – W wodach przemysłowych jest dużo chloru, który jest aktywnym pierwiastkiem i mógł potencjalnie uruchomić zanieczyszczenia z osadów dennych – tłumaczyła minister. Mówiła też o przebadanych rybach z Odry. – Pierwsza partia badania pestycydów się zakończyła. Nie wskazano obecności w żadnym z badanych gatunków – zapewniła. Wykluczono też obecność metali ciężkich.

Anna Moskwa poinformowała, że w celu zabezpieczenia rzeki na przyszłość, powstanie sieć stacji monitorujących, które będą wykorzystywały techniki detekcji, satelitarne, alerty środowiskowe.

Minister tłumaczy się z urlopu

W ubiegłą sobotę Interia informowała, że w czasie kryzysu ekologicznego Odry, minister Moskwa przebywała na urlopie. O swój wypoczynek została zapytana przez dziennikarzy podczas konferencji prasowej.

– W momencie pojawienia się zdarzenia wojewódzka inspekcja ochrony środowiska, która podlega wojewodzie, pojawiła się na miejscu i pobrała próbki. Jednocześnie nasza Generalna Inspekcja Ochrona Środowiska, która nie nadzoruje bezpośrednio wojewódzkich inspekcji, (…) podjęła też monitoring sytuacji. Nasze laboratoria pracują całodobowo. To były te pierwsze działania – powiedziała Anna Moskwa.

Minister zapewniła, że działania prowadziły też inspekcja weterynaryjna i Wody Polskie, które odpowiadają za aspekt inwestycyjny i działania były prowadzone „w odpowiednim czasie”.

Moskwa stwierdziła, że kiedy okazało, iż sytuacja dotyczy więcej niż jednego województwa, wówczas został utworzony sztab kryzysowy w MSWiA. – Od początku uczestniczyłam w pracach tego sztabu, razem ze swoim zespołem. Również minister Ozdoba był zaangażowany od pierwszego momentu. Również pion naszego zarządzania kryzysowego – twierdzi szefowa resortu klimatu. Nie odpowiedziała czy przebywała na urlopie w ostatnim czasie.

Minister Moskwa i minister Adamczyk byli dopytywani o konkretną datę, kiedy sprawa stała się ponadregionalna i powstał sztab kryzysowy. Nie udzielili dokładnej odpowiedzi, powtarzając jedynie, że działania podjęto kiedy sprawa dotyczyła więcej niż jednego województwa.

Katastrofa ekologiczna Odry

Od końca lipca obserwowany jest pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół biegu rzeki. 12 sierpnia został wprowadzony zakaz wstępu do Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim.

Trwa oczyszczanie rzeki z truchła ryb, co jest konieczne, by nie pogłębiły się skutki tej katastrofy ekologicznej.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-katastrofa-ekologiczna-odry-anna-moskwa-przedstawila-najnows,nId,6224416#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

%d bloggers like this: