PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Bank Światowy wspiera przygotowania do kolejnej pandemii miliardowym funduszem

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Bank Światowy wspiera przygotowania do kolejnej pandemii miliardowym funduszem

Międzynarodowe organizacje i rządy nadal intensywnie pracują nad globalnym cyfrowym paszportem szczepień. Bank Światowy ustanowił fundusz pandemiczny o wartości miliarda dolarów.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Nie jest to nowość, ponieważ od 2020 r. temat cyfrowego globalnego rejestru szczepień przeniósł się do centrum uwagi krytycznej opinii publicznej. Mimo że polityka koronowa obecnie poluzowała kajdany, w tle trwają intensywne prace nad jej ustanowieniem.

.

Fundusz USA-Bank Światowy

Bank Światowy ogłosił pod koniec czerwca utworzenie funduszu w celu sfinansowania „inwestycji w celu wzmocnienia walki z pandemiami” i wspierania „zapobiegania, gotowości i reagowania, ze szczególnym uwzględnieniem krajów o niskim i średnim dochodzie”.

Fundusz jest kierowany przez USA, Włochy i obecnego lidera G20 Indonezję. Fundusz ma zacząć działać przed końcem tego roku. Mówi się, że fundusz jest wart ponad miliard dolarów. Zapewnia finansowanie „nadzoru nad chorobami” i „wsparcia w walce z obecnymi i przyszłymi pandemiami”. WHO zapewnia „wiedzę techniczną”.

Podczas prezentacji Funduszu Banku Światowego Joe Biden stwierdził, że 1 milion zgonów z powodu Covid w USA podkreśli znaczenie zwiększenia finansowania przygotowań do pandemii.

„Jeśli chodzi o przygotowanie się do następnej pandemii, koszt bezczynności jest wyższy niż koszt działania. Słuszne i mądre jest inwestowanie w przygotowania już teraz”. Słowa te przypominają życzenia Billa Gatesa, który zawsze nawołuje świat do lepszego przygotowania się na kolejną pandemię. Nie można również zapominać o porozumieniu who w sprawie pandemii zainicjowanym przez USA.

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen nazwała fundusz „ważnym osiągnięciem, które pomoże krajom o niskim i średnim dochodzie lepiej przygotować się na następną pandemię”.

Rzecznik Banku Światowego powiedział wówczas AFP, że fundusz, po utworzeniu, może zostać wykorzystany do walki z obecnymi i przyszłymi pandemiami. Więc nawet przeciwko Covidowi „pandemia powinna nadal trwać”.

Cyfrowy zapis szczepień

Kluczowym narzędziem przygotowania się na kolejną pandemię jest nadzór cyfrowy, zwłaszcza mobilność ludzi. Dokładniej: globalny cyfrowy rekord szczepień.

Fundusz jest zgodny z porozumieniem z 2019 r. między Światowym Forum Ekonomicznym a ONZ. Jest to partnerstwo publicznych (ONZ) i prywatnych (WEF) graczy na szczycie piramidy. Porozumienie ma na celu przyspieszenie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i Agendy ONZ 2030.

Umowa obejmuje sześć priorytetów, w tym „zdrowie” i „współpracę cyfrową”.

W lipcu 36 krajów OECD i organizacji międzynarodowych wzięło udział w spotkaniu, aby „stworzyć wielostronne ramy dla wprowadzenia globalnego rejestru szczepień”, jak to ujął magazyn naked capitalism.

Jak donosi TKP, niemiecka firma „T-Systems”, spółka zależna Deutsche Telekom, otrzymała w lutym duże zamówienie od WHO. Firma ma zapewnić, że kody QR świadectw szczepień mogą być sprawdzane ponad granicami państwowymi. „T-Systems” opracował niemiecką aplikację monitorującą „Corona-Warn-App” wspólnie z SAP. Środki finansowe zapewnione przez WHO na ten projekt pozostają tajemnicą do dziś. Pełny raport TKP można przeczytać tutaj.

Kilka dni przed spotkaniem OECD 21 krajów afrykańskich wprowadziło cyfrowy rejestr szczepień. Żaden kraj afrykański nie jest członkiem OECD. Ale nowy „szkielet e-zdrowia” Afryki powinien być w stanie być połączony z innymi takimi systemami na całym świecie. To krok w kierunku „nowego porządku zdrowotnego”, powiedziała Unia Afrykańska. Na „Naked Capitalism” podkreśla się grupę „Cassava Fintech”.

Południowoafrykańska grupa i partner strategiczny Mastercard. Cassava opracował również aplikację „Sasail”. Program był reklamowany jako „super aplikacja”, ponieważ pozwala płacić, wysyłać i odbierać pieniądze, grać w gry i czatować. Mastercard jest częścią inicjatywy Good Health Pass, która jest również wspierana przez ID2020. Tony Blair, który jest niezwykle aktywny w Afryce Subsaharyjskiej, również promuje Health Pass.

Mastercard finansuje program Banku Światowego Identity for Development (ID4D), który koncentruje się na promowaniu systemów identyfikacji cyfrowej w celu poprawy wyników rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu zaufania i prywatności.

Indonezja, która obecnie sprawuje prezydencję w G20, pracuje również nad „projektami pilotażowymi”, które połączą różne cyfrowe systemy rejestracji szczepień na całym świecie. Oczekuje się, że projekt zostanie ukończony do listopada. Szefowie państw i rządów spotkają się w Indonezji na szczycie G20, a putin i Zełenski są również oczekiwani.

.

Źródło

%d bloggers like this: