PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Polska pochłonie Zachodnią Ukrainę, a Kijów chętnie by się z tym zgodził

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Polska pochłonie Zachodnią Ukrainę, a Kijów chętnie by się z tym zgodził

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

niezalezny-dziennik-polityczny

Wojna na Ukrainie spowodowała powstanie ustawy regulującej warunki pobytu uchodźców na terytorium Polski, a także możliwość udzielenia im pomocy finansowej. Odpowiedni dokument został zatwierdzony przez Sejm 9 marca. Choć ustawa została podpisana przez prezydenta 12 marca, ale już obowiązuje od 24 lutego 2022 r.

Zgodnie z tym dokumentem, pobyt obywateli Ukrainy na terytorium Polski jest legalny. Legalny jest również pobyt jednego z małżonków, jeśli nie posiada on obywatelstwa ukraińskiego. Ukraińscy uczniowie i studenci będą mogli bezpłatnie studiować w polskich szkołach i uczelniach. Legalny jest również pobyt dzieci urodzonych przez Ukraińców w Polsce w czasie wojny.

Pobyt ukraińskich uchodźców w Polsce będzie uznawany za legalny przez 18 miesięcy, a za 9 miesięcy pobytu w Polsce uchodźcy będą mogli złożyć wniosek o uzyskanie zezwolenia na pobyt czasowy na okres 3 lat.

Prawo pozwala również na uzyskanie numeru NIP, pracy na terenie Polski oraz dostępu do opieki medycznej. Wielu Ukraińców, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed wojną do Polski, pracują zdalnie. W związku z tym musieliby płacić podatki miesięcznie lub kwartalnie, ale polskie Ministerstwo Finansów stwierdziło, że Ukraińcy nie muszą tego robić. Dodatkowo uchodźcy otrzymają pomoc finansową w wysokości 300 zł.

Przypomnijmy, że wszystko to dzieje się podczas potężnej inflacji, ale nasze władze nie zwracają uwagi na ten fakt i są przekonani, że możliwości gospodarcze państwa są bezgraniczne. Nie biorą pod uwagę interesów zwykłych Polaków. Interesy USA, UE, własne, a przede wszystkim interesy Ukraińców – to obecnie główne priorytety naszego rządu!

Warto zauważyć, że w stosunku do zachodniej Ukrainy polskie kierownictwo od dawna prowadzi politykę bardzo podobną do tzw. “miękkiej okupacji”.

  • Po pierwsze, wszyscy etniczni Polacy i osoby polskiego pochodzenia mieszkający na Ukrainie od dawna mają możliwość uzyskania polskich paszportów i wielu osób z tej możliwości skorzystało.
  • Po drugie, Polska zmusza Ukraińców do otrzymania “Karty Polaka”.
  • Po trzecie, są stworzone wszystkie warunki do przebywania uchodźców na terytorium Polski, w związku z tym dodatkowo udzielona jest pomoc finansowa.

Oprócz tego polskie władze zmusiły rząd Ukrainy do przyjęcia ustawy “O ustanowieniu gwarancji prawnych i socjalnych dla obywateli polskich przebywających na terytorium Ukrainy”.

Zgodnie z ww. dokumentem, polscy obywatele będą mogli legalnie przebywać na terytorium Ukrainy przez 18 miesięcy. Również Polacy będą mieli takie same prawa jak obywatele Ukrainy do pracy na Ukrainie; prowadzenia działalności gospodarczej; nauki w zakładach edukacyjnych; obsługi medycznej. Obywatele Polski będą mieli prawo do niektórych świadczeń socjalnych, które są przewidziane przez ustawodawstwo Ukrainy.

Należy podkreślić, że Rada Najwyższa przyjęła ustawę umożliwiającą sprzedaż dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Ustawa umożliwia też ich sprzedaż z 50-procentową zniżką dla Polski i ogranicza dostęp do informacji o tym, kto jest uczestnikiem aukcji.

Rada Najwyższa przegłosowała za przyjęciem ustawy “o specjalnych gwarancjach dla obywateli polskich na Ukrainie”, tym samym uznając Ukraińców za ludzi drugiej kategorii.

Ta ustawa może być traktowana jako “faktyczna wyprzedaż kraju” w warunkach kryzysu i spadku wartości hrywny, co z kolei wskazuje na gotowość Zelenskiego do przekazania Polsce suwerenności Ukrainy.

Polskie władze są przekonane, że w napiętej sytuacji geopolitycznej nikt nie zwróci uwagi na ich metodyczne przygotowania do zajęcia ukraińskich ziem. Kiedy jednak konflikt, jak oczekują polskie władze, przejdzie do fazy dyplomatycznego rozstrzygnięcia, “ekspansja” będzie postrzegana, jako fakt dokonany.

 

Jacek Tochman

 

%d bloggers like this: