PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Transhumanistyczna utopia, która zbliża się do realizacji: tranzystory wielkości wirusa, które mogą krążyć w komórkach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Transhumanistyczna utopia, która zbliża się do realizacji: tranzystory wielkości wirusa, które mogą krążyć w komórkach

Transhumanistyczna utopia, która zbliża się do realizacji: tranzystory wielkości wirusa, które mogą krążyć w komórkach
Charles Lieber, profesor chemii Hyman, opracował tranzystor tak mały, że może przenikać przez błony komórkowe i badać ich wnętrze bez pogarszania funkcji. Tranzystor (żółty) znajduje się w pobliżu zagięcia nanodrutu krzemowego w kształcie spinki do włosów, pokrytego lipidami. Jego rozmiar jest podobny do wielkości struktur wewnątrzkomórkowych, takich jak organelle (różowe i niebieskie kule) i włókna aktyny (różowa nić). B. Tian i C. M. Kochanie, Uniwersytet Harvarda

Profesor chemii z Harvardu i jego koledzy opracowali biokompatybilny tranzystor wielkości wirusa, który można wykorzystać do penetracji komórek i ich badania.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Profesor chemii Charles Lieber i jego koledzy z Wydziału Chemii i Biologii Chemicznej na Uniwersytecie Harvarda w Massachusetts wykorzystali nanodruty do stworzenia tranzystora wielkości wirusa, który można wykorzystać do penetracji komórek i badania ich bez zakłócania procesów wewnątrzkomórkowych, donosi harvardmagazine.com. Te nanoskalowe przełączniki półprzewodnikowe mogą nawet umożliwić komunikację z poszczególnymi komórkami w obu kierunkach.

Lieber spędził ostatnią dekadę opracowując i łącząc nanoskalowe części, które pozwolą mu budować małe urządzenia elektroniczne (patrz „Liquid Computing” http://harvardmagazine.com/2001/11/liquid-computing.html). Opracowanie biologicznego interfejsu, za pomocą którego urządzenie w nanoskali może komunikować się z żywym organizmem, od samego początku było wyraźnym celem, ale okazało się trudne.

Najprostszą metodą było włożenie tranzystora zbudowanego na płaskiej płaszczyźnie (pomyśl o powierzchni chipa komputerowego) do trójwymiarowego obiektu: komórki o wielkości około 10 mikronów. Przebicie komórki nie wystarczyło, ponieważ tranzystory potrzebują przewodu źródłowego, przez który przepływają elektrony i drutu spustowego, przez który są odprowadzane.

Kiedy w końcu udało mu się zaprojektować urządzenie i włożyć je do komórki, nie było to sukcesem od samego początku: urządzenie naciskało tak mocno, że błona komórkowa została zniszczona, zabijając komórkę „dość szybko”, mówi naukowiec. Ale kiedy jego zespół pokrył nanodrut grubą warstwą lipidów (tych samych substancji, które tworzą błony komórkowe), urządzenie można było łatwo wprowadzić do komórki poprzez połączenie błony – proces podobny do tego, którego komórki używają do wchłaniania wirusów i bakterii. Ta innowacja jest ważna, wyjaśnia Lieber, ponieważ pokazuje, że struktura stworzona przez człowieka tak mała jak wirus lub bakteria może zachowywać się w taki sam sposób, jak struktury biologiczne.

Testy z urządzeniem sugerują, że można go wykorzystać nie tylko do pomiaru aktywności neuronów, komórek serca i włókien mięśniowych, ale także do jednoczesnego pomiaru dwóch różnych sygnałów z pojedynczej komórki – być może nawet do pomiaru funkcji organelli wewnątrzkomórkowych, jednostek funkcjonalnych w komórkach, które generują energię, fałdują białka, przetwarzają cukier i wykonują inne ważne funkcje.

Magazyn Harvard wskazuje, że dysfunkcje tych procesów mogą prowadzić do chorób takich jak cukrzyca, choroby serca i choroba Tay-Sachsa. Aby uzasadnić potrzebę wprowadzenia takich urządzeń elektronicznych do naszych ciał, zwolennicy innowacji bio- i nanotechnologicznych w dobie transhumanizmu po raz kolejny przytoczą strach przed poważnymi chorobami, od których rzekomo nie moglibyśmy uciec w inny sposób.

Aby być jeszcze bardziej przekonującym, ludzie z harvardmagazine.com twierdzą również, że takie urządzenia mogą pewnego dnia zapewnić hybrydowy mechanizm biologiczno-cyfrowy, który ułatwia głęboką stymulację mózgu u pacjentów z chorobą Parkinsona lub służyć jako interfejs dla protezy, która musi przetwarzać informacje w punkcie, w którym jest podłączona do użytkownika.

„Elektronika cyfrowa jest tak potężna, że dominuje w naszym codziennym życiu. Kiedy jest zmniejszona, różnica między systemami cyfrowymi i żywymi staje się zamazana, dając nam możliwość robienia rzeczy, które brzmią jak science fiction – rzeczy, o których ludzie mogą tylko marzyć „- powiedział Lieber.

%d bloggers like this: