PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Niemcy idą śladem Chin. Będą oznaczać obywateli kolorami?! Lauterbach UJAWNIŁ plan na jesień

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (3 votes)
Karl Lauterbach/Fot. Heinrich-Böll-Stiftung, CC BY-SA 2.0, Flickr
Karl Lauterbach/Fot. Heinrich-Böll-Stiftung, CC BY-SA 2.0, Flickr

Szef niemieckiego resortu zdrowia Karl Lauterbach przedstawił plan „walki z wirusem” na nadchodzącą jesień. Projekt był omawiany podczas narady w gronie federalnych i lokAlnych ministrów. Jest tam m.in. mowa o zwolnieniu z nakazu maskowania tzw. nowo-zaszczepionych.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Lauterbach chce wprowadzić kilka zmian na zapowiadaną na jesień kolejną falę mniemanej pandemii. Chodzi m.in. o funkcjonującą w Niemczech aplikację Corona Warning App (CWA).

Plan federalnego ministra zakłada m.in., że zwolnieni z nakazu maskowania byliby obywatele świeżo-zaszprycowani, czyli tacy, którzy przyjęli preparat nie wcześniej niż przed trzema miesiącami. Krytycy tego pomysłu wskazują, że wykluczyłoby to z tej grupy m.in. zaszprycowanych potrójnie lub poczwórnie. Byliby traktowani jak niezaszprycowani.

Sam Lauterbach przyznał, że nie wierzy, iż od jesieni ludzie będą się szprycować co trzy miesiące. Stwierdził ponadto, że taki pomysł jest „absurdalny”, ponieważ „żaden lekarz tego nie robi, nikt tego nie chce”.

– Jeśli jesienią dostępne będą szczepionki chroniące przed zakażeniami, to powinny być one korzystne również dla osób zaszczepionych. Jesienią nie można zrezygnować z masek w pomieszczeniach. Dla nowo-zaszczepionych wyjątek byłby uzasadniony – twierdził Lauterbach.

– To jest wtedy na pewno zachęta dla jednych czy drugich do zastanowienia się, czy chcą się zaszczepić – ocenił.

Według pomysłu niemieckiego ministra nowo-zaszprycowani przez trzy miesiące mogliby chodzić bez maski do restauracji czy na siłownię. Tylko w pewnych sytuacjach kraje związkowe mogłyby nałożyć tam nakaz maskowania.

Lauterbach zapowiedział jednak, że gdyby zbyt wiele osób skorzystało z tego wyjątku, „zmienilibyśmy zasadę i uściślili wyjątek”.

Krytycy obawiali się, w jaki sposób restauratorzy, kina, kawiarnie itp. będą mogli sprawdzić, czy ktoś jest nowo-zaszprycowany i nie musi nosić maski czy np. tylko zaszprycowany i jego nakaz maskowania już dotyczy. Ale i na ten problem Lauterbach znalazł „rozwiązanie”, wzorowane na chińskim systemie. Wskazał, że w Corona Warning App status zaszprycowania jest oznaczony odpowiednim kolorem.

– To, że nie można sprawdzić „świeżo zaszczepionego” jest również błędne, na CWA podany jest inny kolor certyfikatu. Łatwiejsze niż kiedyś 2G+ – wskazał Lauterbach.

System oznaczania obywateli kolorami stosowany jest w Chinach. Tzw. aplikacje „kodu zdrowotnego” tworzą profile i pokazują status – w zależności od koloru obywatele mają różne prawa. Zielony oznacza możliwość swobodnego poruszania się, a pomarańczowy i czerwony – do dwóch tygodni kwarantanny.

Lauterbach „powoli” wraca do zdrowia po Covid-19. – Mimo czterech szczepień i Paxlovidu miałem silniejsze objawy niż się spodziewałem – podkreślał.

Nie jest jasne, kiedy Lauterbach przyjął czwartą szprycę. Niemiecki resort zdrowia odmawia odpowiedzi na tak postawione pytanie. – Proszę zrozumieć, że nie możemy wchodzić w szczegóły dotyczące spraw medycznych – mówił rzecznik resortu.

%d bloggers like this: