INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Połowa niemieckich firm ma problem z brakami kadrowymi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Jak wynika z sondażu, niedobór wykwalifikowanych pracowników w Niemczech osiągnął nowy najwyższy poziom. Według Instytutu ifo, taki stan rzeczy odczuwa prawie połowa firm. W niektórych branżach stanowi to olbrzymi problem.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Połowa niemieckich firm ma problem z brakami kadrowymi

Brak wykwalifikowanych pracowników budzi coraz większe zaniepokojenie w niemieckiej gospodarce. Według monachijskiego Instytutu ifo, w lipcu 49,7% ankietowanych firm było dotkniętych tym problemem. To najwięcej od początku badania ekonomistów w 2009 roku. Badania przeprowadzane są co kwartał. Poprzedni rekord z kwietnia 43,6% został więc wyraźnie przekroczony. „Coraz więcej firm musi ograniczać swoją działalność, ponieważ po prostu nie może znaleźć wystarczającej liczby pracowników” – powiedział ekspert ds. rynku pracy ifo, Stefan Sauer. „W średnim i długim okresie ten problem prawdopodobnie stanie się jeszcze poważniejszy”.

Największy problem w branży usługowej

Problem gwałtownie wzrósł od początku badania: na początku wartości wciąż wynosiły około 10%, do 2019 roku wzrosły do około 30%. Kryzys związany z koronawirusem spowodował przejściowy spadek, ale od początku 2021 r. wartości ponownie znacząco wzrosły.

Najbardziej ucierpiała branża usługowa – aż 54,2% firm w Niemczech odczuwa braki kadrowe, a następnie produkcja – 44,5%. Według własnych oświadczeń przedsiębiorstw, 41,9% firm w handlu detalicznym ma problemy z brakiem personelu, w budownictwie 39,3%, a w hurcie 36,3%. Wśród usługodawców najbardziej ucierpiała praca tymczasowa – 77,9%, a doradztwo prawne i podatkowe oraz audyt – 71%. Przemysł farmaceutyczny i chemiczny zgłaszają najmniejsze niedobory kadrowe, odpowiednio 17,2% i 24,1%. Przemysł motoryzacyjny jest również poniżej średniej (30,5%), podobnie jak inżynieria mechaniczna — 43%.

Wiele tysięcy miejsc nauki zawodu pozostaje nieobsadzonych

Niedawno prezes przemysłu rzemieślniczego, Hans Peter Wollseifer, skarżył się na brak wykwalifikowanych pracowników. Okazuje się, że w samych tylko Niemczech w branży rzemieślniczej brakuje co najmniej ćwierć miliona wykwalifikowanych pracowników. Każdego roku od 15.000 do 20.000 miejsc nauki zawodu pozostaje nieobsadzonych.

Dlatego rząd federalny forsuje plany reformy prawa imigracyjnego. „Chcemy, aby zagraniczni wykwalifikowani pracownicy łatwiej i szybciej znajdowali drogę do Niemiec” – wyjaśnili minister spraw wewnętrznych, Nancy Faeser i minister pracy, Hubertus Heil (obydwoje z SPD). Założenia dotyczące planowanej reformy prawa imigracyjnego mogłyby zostać przedstawione jesienią.

Źródło: www.spiegel.de

%d bloggers like this: