INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Szef ONZ: Świat w obliczu największego zagrożenia nuklearnego od czasów zimnej wojny

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, Fot. EPA/PAP/JUSTIN LANE
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, Fot. EPA/PAP/JUSTIN LANE

Świat stoi w obliczu zagrożenia nuklearnego, jakiego nie widziano od czasów zimnej wojny – ostrzegł sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres podczas rozpoczętej w poniedziałek w Nowym Jorku konferencji przeglądowej stron Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT).

Zdaniem Guterresa konferencja odbywa się w momencie krytycznym dla wspólnego pokoju i bezpieczeństwa. Wśród obecnych zagrożeń wymienił kryzys klimatyczny, nierówności społeczne, konflikty i łamanie praw człowieka, a także osobiste i gospodarcze spustoszenie spowodowane pandemią Covid-19.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

„A dzieje się to w czasie zagrożenia nuklearnego, jakiego nie widziano od czasów zimnej wojny” – podkreślił.

Początkowy okres po zimnej wojnie przyniósł nadzieję na pokój i świat uniknął samobójczego błędu, jakim byłby konflikt nuklearny, ale z upływem czasu ta nadzieja słabnie – zauważył Guterres.

„NAPIĘCIA GEOPOLITYCZNE OSIĄGAJĄ NOWE SZCZYTY. RYWALIZACJA BIERZE GÓRĘ NAD WSPÓŁPRACĄ I WSPÓŁDZIAŁANIEM. NIEUFNOŚĆ ZASTĘPUJE DIALOG, A ROZŁAM ZASTĘPUJE ROZBROJENIE. PAŃSTWA SZUKAJĄ FAŁSZYWEGO BEZPIECZEŃSTWA, GROMADZĄC ZAPASY I WYDAJĄC SETKI MILIARDÓW DOLARÓW NA BROŃ ZAGŁADY, NA KTÓRĄ NIE MA MIEJSCA NA NASZEJ PLANECIE” – OCENIŁ, ZWRACAJĄC UWAGĘ, ŻE NA CAŁYM ŚWIECIE JEST OBECNIE PRAWIE 13 TYS. SZTUK BRONI JĄDROWEJ.

Za pogłębiające się kryzysy z podtekstem nuklearnym uznał m.in. sytuację na Bliskim Wschodzie i na Półwyspie Koreańskim, a także inwazję Rosji na Ukrainę.

„CHMURY, KTÓRE ROZSTĄPIŁY SIĘ PO ZAKOŃCZENIU ZIMNEJ WOJNY, ZNÓW SIĘ ZBIERAJĄ. DO TEJ PORY MIELIŚMY WYJĄTKOWE SZCZĘŚCIE, ALE SZCZĘŚCIE TO NIE STRATEGIA. NIE JEST TEŻ OSŁONĄ PRZED NAPIĘCIAMI GEOPOLITYCZNYMI, KTÓRE MOGĄ PRZERODZIĆ SIĘ W KONFLIKT NUKLEARNY” – ZAZNACZYŁ SZEF ONZ.

Wskazał na znaczenie NPT i rozpoczętej w poniedziałek konferencji. Postulował wzmocnienie i potwierdzenie przepisów zakazujących stosowania broni jądrowej. Jej wyeliminowanie określił jako jedyny sposób na zagwarantowanie, że nigdy nie zostanie użyta.

Guterres nawoływał też, aby zająć się narastającymi napięciami na Bliskim Wschodzie i w Azji oraz promować pokojowe wykorzystanie technologii jądrowej jako katalizatora w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, postępu medycyny itp.

„MUSIMY WYPEŁNIĆ WSZYSTKIE ZALEGŁE ZOBOWIĄZANIA ZAWARTE W SAMYM TRAKTACIE (NPT) I UTRZYMAĆ GO W STANIE PRZYDATNOŚCI W TYCH TRUDNYCH CZASACH. (…) MAMY WSPÓLNY OBOWIĄZEK POZOSTAWIENIA ŚWIATA LEPSZYM, BEZPIECZNIEJSZYM NIŻ TEN, KTÓRY ZASTALIŚMY. TO JEST TEN MOMENT, BY SPROSTAĆ TEMU PODSTAWOWEMU TESTOWI I RAZ NA ZAWSZE ROZGONIĆ CHMURY ZAGŁADY NUKLEARNEJ” – KONKLUDOWAŁ SZEF ONZ.

Guterres zapowiedział też w swoim wystąpieniu, że zamierza odwiedzić Hiroszimę podczas zbliżającej się rocznicy zrzucenia bomby atomowej przez USA na to miasto w Japonii. Doszło do tego 6 sierpnia 1945 r.

Konferencja przeglądowa stron Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej potrwa do 26 sierpnia.

ŹRÓDŁOPAP

%d bloggers like this: