INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Małpia ospa – nowe objawy : 71 pacjentów  miało ból odbytu, 31 obrzęk prącia, a 9 obrzęk migdałków

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Nowe objawy małpiej ospy. Na to najczęściej skarżą się chorzy

Ból odbytu i obrzęk prącia to nowe objawy, które zgłaszają chorzy na małpią ospę. Najnowsze brytyjskie badania dowodzą, że symptomy choroby różnią się od tych, które pojawiały się podczas poprzednich epidemii w Afryce.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

SPIS TREŚCI

  • 1.Małpia ospa – nowe objawy
  • 2.Tak można się zarazić

1. Małpia ospa – nowe objawy

Autorzy badania opublikowanego w czasopiśmie „BMJ” wskazują na „bezprecedensową transmisję wirusa małpiej ospy przez społeczność homoseksualistów, biseksualistów i innych mężczyzn, którzy uprawiają seks z mężczyznami”.

Lekarze apelują, żeby przed kontaktami seksualnymi sprawdzić czy na skórze nie ma objawów małpiej ospy
Lekarze apelują, żeby przed kontaktami seksualnymi sprawdzić czy na skórze nie ma objawów małpiej ospy (Getty Images)

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazała wcześniej, że ok. 98 proc. zachorowań było wykrytych w tych środowiskach. W ubiegłym tygodniu ogłosiła też globalny stan zagrożenia w związku z epidemią małpiej ospy (liczba zachorowań na całym świecie przekroczyła 19 tys.).

Naukowy przeanalizowali 197 potwierdzonych przypadków małpiej ospy w centrum chorób zakaźnych w Londynie w okresie od maja do lipca 2022 roku.

Spośród tych pacjentów 71 miało ból odbytu, 31 obrzęk prącia, 22 pojedynczą zmianę, a 9 obrzęk migdałków. To nowe objawy, które nie pojawiały się podczas poprzednich epidemii małpiej ospy w Afryce.

2. Tak można się zarazić

Lekarze przypominają, że małpią ospą można się zarazić poprzez bliski kontakt fizyczny, m.in. podczas seksu. Do zarażenia może dojść także w przypadku używania przedmiotów, z których korzystał wcześniej zakażony np. ręczników czy prześcieradła. Chory może również zarażać kichając lub kaszląc.

Medycy apelują, aby przed kontaktami seksualnymi sprawdzić czy na skórze nie ma charakterystycznych objawów małpiej ospy (wysypka i pęcherze), a w razie wątpliwści co do swojego stanu zdrowia, izolować się do czasu konsultacji z lekarzem i diagnozy.

Katarzyna Prus, dziennikarka Wirtualnej Polski

 

Naukowcy wskazują na nowe objawy małpiej ospy
%d bloggers like this: