INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

037 WINO Z KANY GALILEJSKIEJ (AUDIOBOOK)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
The following two tabs change content below.
Witam serdecznie wszystkich słuchaczy i czytelników! Na wstępie podaję link, | https://miziaforum.com/?s=Jednorozec | do strony z aktualizowaną na bieżąco listą moich artykułów. Artykuły te, czytane w kolejności będą w efekcie końcowym stanowić pełnię! Kronikę beletrystyczną prawdy - opartą, na wielu domysłach historycznych. Swoim zakresem obejmującą całą historię wszechświata. Dotknę z tej racji, niemal wszystkich zagadnień ogólnych, z którymi świat miał do czynienia, począwszy, nie od roku biblijnego stworzenia świata. (W ziemskim kalendarzu, cynicznie narzucona ludzkości rachuba lat zaczyna się od daty. Według żydowskich autorytetów religijnych nastąpiło to - 7 października 3761r. p.n.e. Stąd np. w roku 2022, trwa rok 5782/5783.) W kronice, cofniemy się dalej, o co najmniej 16 miliardów lat. Takie są plany na około 1000 artykułów. Na razie jest ich 25 - ponumerowanych od 000 do 024. Każdy z nich ma wersję audio, czytaną przez lektora. Czytelnicy zaślepieni, wychowani w starym systemie, których wiara, pozostaje dla nich niepodważalną świętością, mogą sobie darować czytanie tej lektury, którą spisuję moimi rękoma, a która obnaży milion obłudnych kłamstw.
Rate this post

 

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

 

 

037 Wino z Kany Galilejskiej

01.08.2022

Kochany – zapytała Magdalena. Co Ci szkodzi, że oni lubią fantazjować. Sami przed wiekami się określili, że spłodzili ich bogowie i anioły z nieba, więc muszą dzisiaj trzymać fason. Nikt kłamcom nie zabroni kłamać, jeśli kłamstwa są im tak potrzebne do życia, że bez nich by poumierali. Gdy kłamca kłamie, to mądry nie powinien mu wierzyć. Jeśli mądry wierzy kłamcy, to wcale nie jest mądry.
Albo pospolici głupcy. Kto im wytłumaczy, żeby głupio nie gadali. Mają głupie opowieści, którymi opisują, że nie są ludźmi, a gadami. Nie można zarzucać bożkom, że są bożkami, Chińczykom, że mają żółtą skórę a gadom że są gadami i kłamią, bo to leży w ich naturze.

Ma to sens, odpowiedział profesor. Nie o to do końca jednak chodzi, kogo, kiedy i gdzie stworzyła natura. Natura tworzy istoty żywe. Doskonale pasujące do ekosystemu środowiska naturalnego. Cechy zewnętrzne począwszy od bożków, poprzez rasy ludzi i wszelkich pozostałych form życia, zarówno fizyczne i psychiczne, są przyrodzone. Rozważmy zwierzęta którymi bezbłędnie kieruje ich instynkt.
Program, w jaki Boska Para w niezbadany sposób, zaprogramowała instynkt stworzeniu, podświadomie kieruje stworzeniem żywym.

Nie wiem Jesza, chyba na razie nie rozumiem. Zbliżamy się do domu. Powiedz mi w skrócie to spróbuję jeszcze coś z tego zrozumieć.

Dobrze Magdaleno. Wchodzimy. Może będzie lepiej jak dokończę opowiadanie przy stole i kieliszku wina. Poniekąd będzie się to łączyć z planowanym cudem, wskrzeszenia Łazarza i cudem przemiany wody w wino, którego jak twierdzą Judejczycy, dokonałem.

Weszli do sieni i do salonu. Jakież masz pięknie kwitnące lilie, zachwyciła się Marta. Wstała i poszła poszukać odpowiedniego wazonu. Łazarz rozpoznał najdroższe butelki wina ze swojego sklepu. Butle były gliniane z wąską wysoką szyjką. Na środku obu butelek, w miejscu na etykietę, był odciśnięty wycisk, trzykrotnie powiększonego awersu, na jednej i rewersu, – rzymskiego denara, na drugiej butelce. Denar był z wizerunkiem Juliusza Cezara w wieńcu na głowie. Na drugiej butli była taż sama moneta, ze stojącą boginią. Zwycięską Wenus w sukni do ziemi, ale z odsłoniętą lewą piersią, i odstawioną tarczą, opartą o ziemię, trzymaną w lewej ręce. Na prawej dłoni wyciągniętej przed siebie, na wysokości swojego pasa, trzymała małą jak dziecko, skrzydlatą anielską postać.

  • Rzeczywiście, kupiłeś dwa Macery (napis MACER widnieje na denarze). Usiądźcie, a ja przejdę się po cztery kryształowe kielichy. Po chwili Marta przyniosła wazon z wodą i postawiła na stole, a Magdalena nieco skróciła liliom końcówki i dekoracyjnie układając wstawiła kwiaty do wazonu. Łazarz przyniósł kielichy i korkociąg i położył ma ławie. Emmanuel, odkorkował obie butelki, a wino białe, z białych winogron podał Marcie, a z winogron czerwonych Magdalenie. Kobiety napełniły cztery, piękne kryształowe kielichy.

Wino czerwone Magdalena nalała sobie i Emmanuelowi, a wino białe Marta nalała sobie i bratu.
Zachęciła przy tym aby wszyscy skosztowali trunku, ze swoich przezroczystych pięknych kielichów.

Wyborny smak ma ten biały Macer, ocenił smak wina Łazarz. Dawno go nie piłem, ale kupują je najzamożniejsi klienci. Wszyscy po chwili umoczyli sobie wargi i wszystkich zachwycił smak wina.

Nastąpiło oczekiwanie na chwilę szczerości. Przez chwilę wszyscy milczeli degustując swoje wino. Odrywając język od podniebienia, cicho mlaskali. Który to rocznik zapytała Marta? Łazarz wziął butelkę z białym winem. Spojrzał na rzymski zapis rocznika. Przeliczał w pamięci. DCCLXXV czyli to jest wino, pięcioletnie z roku 775 od założenie Rzymu. Te czerwone też jest z tego samego roku, sprawdziła Magdalena. Emmanuel się uśmiechnął. Te butelki wołały do mnie z półki wybierz nas! Czułem, że będzie wyjątkowe!

Magdalena cicho odchrząknęła. Powiedziała głośno, przywracając poprzedni temat. Jesza na zewnątrz wyznał mi, że to on, zmienił tę wodę w wino i że, o niego chodzi. Coś mi tłumaczył o bożkach i Judejczykach. O tworzeniu bogów, ludzi i zwierząt, ale nie dokończył.

Może teraz mógłby nam wszystkim opowiedzieć. Mamy co jeść, mamy siebie, wspaniałe wino i dużo czasu. Do rana możemy słuchać.

Łazarz podchwycił, oczywiście, że możemy posiedzieć tak jak długo chcemy, ale przepraszam, bo zadałem pytanie jak zrobił wino z wody. Jakie to było wino. Białe czy czerwone? Z jakich owoców? Słodkie czy wytrawne. Czy było smaczniejsze od tego które pijemy. Czy nikomu nie zaszkodziło?
Nie wiem o jakie szczegóły mógłbym jeszcze zapytać. Może o samą technologię, bo jak poznam ten sposób, to rozpoczniemy produkcję. Zamówi się ze dwadzieścia stągwi na początek. Nazwie się jakoś ciekawie. Może – Wino Na Święta, albo Nektar z Nieba, albo po prostu, Wino z Kany Galilejskiej. Uważam, że to dobry pomysł i że zbijemy na tym świetny interes. Ludzie kupią je z samej ciekawości.

c.d.n.

%d bloggers like this: