INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Ukraina: Zachodnie i chińskie korporacje zaopatrują się w grunty rolne

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Ukraina: Zachodnie i chińskie korporacje zaopatrują się w grunty rolne

Zdjęcie: freepik / jannoon028

Głód na  użytkowe grunty rolne rośnie na całym świecie. Chiny wydzierżawiły część z nich na Ukrainie lata temu. Zachodnie korporacje również się naprzód dzięki szantażowanym „reformom”. To również sprawia, że konflikt na Ukrainie staje się kwestią polityczną.

Podczas gdy ponure raporty twierdzą, że zachodnie międzynarodowe koncerny rolnicze Cargill, DuPont i Monsanto przejęły 17 milionów hektarów gruntów rolnych na Ukrainie, co stanowi pięć procent całej ziemi uprawnej byłej republiki radzieckiej, rzeczywistość jest nieco inna – choć ostatecznie nie lepsza. Ponieważ problem „zawłaszczania ziemi” przez zagraniczne korporacje jest całkiem istniejący i dla tych korporacji (a także dla chińskich aktorów) w grę wchodzą tu ogromne sumy. Jest to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których kryzys ukraiński stał się obecnie tak kwestią polityczną. Ale teraz przejdźmy do szczegółów.

Przede wszystkim korekta twierdzeń różnych stron internetowych, że zachodnie międzynarodowe korporacje rolnicze podarły tam 17 milionów hektarów. Jak donosi włoska gazeta „Il Manifesto„, Ukraina ma w sumie około 32 milionów hektarów gruntów ornych. Tak więc te 17 milionów hektarów stanowiłoby ponad 50 procent tego, a nie podane pięć procent. Ale to nie wszystko. Po tym, jak w 2016 r. dziesięć międzynarodowych korporacji kontrolowało 2,8 mln hektarów gruntów ornych, obecnie szacuje się, że wynosi ona około 3,4 mln hektarów (wyższe szacunki mówią o 6 mln hektarów). Odpowiada to około jednej piątej całkowitej powierzchni gruntów ornych na Ukrainie.

Mimo że istnieje moratorium na sprzedaż ziemi obcokrajowcom, obszar kontrolowany przez międzynarodowe korporacje nadal rośnie (co prawdopodobnie wynika z szalejącej korupcji). I nie tylko to: zarówno Departament Stanu USA, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), jak i Bank Światowy, według gazety, wielokrotnie wzywały Kijów do ostatecznego zawieszenia tego moratorium. Dokonał tego w 2020 roku rząd prezydenta Zełenskiego, choć referendum w tej sprawie planowano jeszcze na 2024 rok.

Chiny również dużo zainwestowały na Ukrainie

Ale zachodnie i międzynarodowe korporacje nie są jedynymi zainteresowanymi stronami pod względem żyznych ukraińskich gruntów rolnych. Chińczycy – z około jedną piątą światowej populacji, ale tylko około jednej dziesiątej światowych gruntów ornych – również mają palce w grze. Już w 2013 roku dwie państwowe chińskie firmy zabezpieczyły trzy miliony hektarów ziemi o powierzchni 100 tys. ha na start w obwodzie dniepropietrowskim we wschodniej Ukrainie. Cena: 2,6 miliarda dolarów za 50-letnią dzierżawę.

Jednak na samej Ukrainie umowa ta wywołała duże fale i wywołała protesty przeciwko grabieży ziemi. Ze strony ukraińskiej, firmy KSG Agro zaangażowanej w plany, powiedziano wówczas, według RT (niestety nie można go powiązać z powodu sankcji UE): „Nie będziemy sprzedawać ani przekazywać dzierżawy ani podnajmu Chińczykom. Projekt dotyczy instalacji systemu nawadniania kroplowego na tych 3 milionach hektarów w przyszłym roku „- mówi Kasyanov, dyrektor generalny KSG Agro. Ale to, jak duży jest udział Chin, nie wynika z wyjaśnień.

W każdym razie przykłady te pokazują, że interes globalnych aktorów w odniesieniu do Ukrainy ma również charakter finansowy lub gospodarczy. W końcu w przypadku podziału Ukrainy na dwa lub więcej krajów (lub integracji wschodniej i południowej części z Federacją Rosyjską) międzynarodowe korporacje międzynarodowe mogą również stracić ogromne sumy inwestycji w sektorze rolnym. Dla Chińczyków jest to mniejszy problem, ale dla zachodnich firm…

Ukraina: Zachodnie i chińskie korporacje zaopatrują się w grunty rolne (report24.news)

%d bloggers like this: