INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Ludzie dostali wypłaty i są wściekli. „W tym kraju się nie opłaca pracować”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Ludzie dostali wypłaty i są wściekli. „W tym kraju się nie opłaca pracować”

„W tym kraju nie opłaca się pracować. Właśnie przyszła wypłata za lipiec – prawie 100 zł mniejsza niż w czerwcu” – pisze jeden z internautów. Inni mu wtórują. Również, pomimo zapowiadanej obniżki podatku PIT do 12 proc., mają w tym miesiącu mniejsze pensje. Ministerstwo Finansów tłumaczy te różnice i zapewnia, że całoroczne rozliczenie podatków będzie już na plus.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Ludzie dostali wypłaty i są wściekli. "W tym kraju się nie opłaca pracować"
Polacy są wściekli. Dostali mniejsze pensje. (GETTY, Artur Widak)

– Obniżamy podatek PIT z 17 na 12 proc. To jest najmocniejsza obniżka podatku od wielu lat. To taka obniżka, która obejmie kolejne miliony podatników – mówił w kwietniu 2022 r. premier Mateusz Morawiecki. Tyle słowa polityków. Lipcowa rzeczywistość, kiedy wielu Polaków zobaczyło pensje na swoim koncie, jest zupełnie inna.

Pensje w lipcu niższe, niż w innych miesiącach

– Fascynujące: niby PiS obniża niemal wszystkim podatki do skandalicznych 12 proc. i obiecuje więcej na koncie, a dostaję niższą wypłatę. Magia – pisze na Twitterze dziennikarz Super Expressu Tomasz Walczak.

W tym kraju nie opłaca się pracować. Właśnie przyszła wypłata za lipiec – prawie 100 zł mniejsza niż w czerwcu. Za to kredyt i inne opłaty – ostro w górę” – dodaje inny internauta.

Jak już pisaliśmy na łamach money.pl, na nieco wyższe wynagrodzenie w drugiej połowie tego roku powinny nastawić się osoby pracujące na etacie, a niższe — na podstawie umów cywilnoprawnych. Różnice, które wynikają z innych zasad naliczania zaliczek na podatek dochodowy, zostaną wyrównane w rozliczeniu rocznym za rok bieżący

— Problem [z liczeniem płac — przyp. red.] najbardziej dotyka osoby, które nie mają stałego wynagrodzenia, ponieważ ich miesięczne dochody uzależnione są m.in. od liczby przepracowanych godzin, premii uznaniowych, prowizji, dodatkowych dyżurów i wielu innych składników. Często jednak zdarza się, że osoby, które otrzymują stałą pensję, niestety co miesiąc dostają inne wynagrodzenie, ponieważ w trakcie roku zmieniają się zasady jego liczenia — zwracała uwagę w rozmowie z money.pl Katarzyna Świętochowska, właścicielka kancelarii podatkowej.

Zdaniem naszej rozmówczyni chaos przy naliczaniu płac w pierwszej połowie tego roku spowodowany był głównie zamieszaniem związanym z deklaracją PIT-2 (więcej o tym w dalszej części tekstu). Jest to oświadczenie pracownika, które upoważnia pracodawcę do pomniejszania zaliczek na podatek dochodowy o ulgę podatkową.

Ministerstwo Finansów wyjaśnia

Ministerstwo Finansów w serii tweetów tłumaczy, że spadek miesięcznego wynagrodzenia netto wynika z uchylenia przepisu nakazującego porównywać zaliczki i wybierać liczone według zasad z 2021 r., jeśli są korzystniejsze. Podobnie będzie u niektórych etatowców, którzy złożyli PIT-2 i mają zarobki od 10,3 do 12,8 tys. zł brutto. Resort finansów zapewnia, że u nich zaliczki wzrosną maksymalnie o 60 zł.

„Zleceniobiorcy z zarobkami do 12,8 tys. zł brutto na miesiąc, od lipca zauważą spadek mies. wynagrodzenia. Ma to związek z uchyleniem przepisu utrzymującego zaliczki na poz. z 2021 r. i brakiem możliwości stosowania kwoty wolnej w trakcie roku przy zaliczkach na PIT” – tłumaczy resort.

To samo dotyczy etatowców, czy np. pracujących emerytów. MF jednak zapewnia, że wszystko zostanie rozliczone zgodnie z planem w 2023 r. podczas rozliczenia rocznego. „Brak złożonego PIT-2 w przypadku pracownika z pensją 5 tys. zł/msc brutto będzie skutkował zwrotem nadpłaconego podatku (ponad 2,8 tys. zł) w rozliczeniu rocznym” – czytamy.

Ludzie dostali wypłaty i są wściekli. „W tym kraju się nie opłaca pracować” – Money.pl

%d bloggers like this: