INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Kolejny problem z węglem. Nawet jeśli przyjedzie – nie rozwieziemy go po kraju

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Kolejny problem z węglem. Nawet jeśli przyjedzie – nie rozwieziemy go po kraju

W Polsce jest za mało węglarek, by rozwieźć kupiony za granicą węgiel po kraju WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Epopeja pt. „rząd kupuje węgiel” ma nowy tragikomiczny rozdział. Okazuje się, że nawet jeśli uda nam się kupić węgiel i przywieźć go statkami do Polski, nie za bardzo da się go rozwieźć po kraju. Kolej nie ma tylu specjalnych wagonów — węglarek.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

 

Rząd wpadł na kolejną minę związaną z brakiem węgla. Okazuje się, że nawet jeśli uda nam się kupić węgiel na zimę — na przykład w Kolumbii, przetransportować go do kraju statkami i te statki rozładować (a każdy element tego planu jest mało realny), to trudno będzie przewieźć ten węgiel do odbiorców. Kolej nie ma bowiem wystarczającej liczby węglarek. Chodzi o wagony do transportu węgla.

  • To jest problem kolei, nie ma nawet w odpowiedniej liczbie węglarek, które mogłyby przewieźć węgiel. Ten problem sygnalizowały spółki ciepłownicze w zeszłym roku — mówił na antenie TVN24 Mariusz Marszałkowski z Biznes Alert. Jak podkreślił, „PKP Cargo parę lat temu sprzedało pokaźną liczbę swoich węglarek, gdyż węgiel miał odejść do lamusa, już nie mieliśmy palić węglem”.
  • Trzeba uczciwie powiedzieć obywatelom, że trzeba się przygotować, że zima może być ciężka — dodał. Zdaniem eksperta czeka nas trudny okres „nie tylko ze względu na to, że będą wysokie ceny, ale w wielu miejscach może tego węgla zabraknąć, szczególnie najuboższym„.

Morawiecki kazał Sasinowi kupić węgiel

Warto zauważyć, że na razie brak węglarek jest problemem teoretycznym, bo i tak nie mamy węgla, który miałyby wozić. W niedzielę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wydał polecenie państwowym spółkom, które mają sprowadzić do Polski węgiel.

  • Poleciłem spółkom Skarbu Państwa i premierowi Sasinowi, żeby ściągnął jak najwięcej węgla, ekogroszku, ale przede wszystkim węgla energetycznego, zwłaszcza tego, który po przesortowaniu nadaje się do pieców, które teraz wielu Polaków ma — mówił premier.

Jak pisze serwis „Dziennik Gazeta Prawna”, przedstawiciele państwowych spółek, które mają zająć się zaopatrzeniem Polski w węgiel, są zdziwieni. Twierdzą, że to się po prostu nie może udać — z kilku zresztą powodów. Brakuje przede wszystkim czasu oraz możliwości przeładunku. „DGP” pisze, że strona rządowa próbuje odbijać piłeczkę. – Jakby ci, którzy są za to bezpośrednio odpowiedzialni, wzięli się za to dwa miesiące temu, byłoby to bardziej realne. Dziś nie ma wyjścia, trzeba robić wszystko, co się da — mówi w rozmowie z „DGP” przedstawiciel KPRM.

Zauważmy jednak, że nawet półtora miesiąca temu, sam Jacek Sasin zapewniał, że węgla nie zabraknie.

– Na jesieni ten węgiel dla indywidualnych odbiorców na pewno będzie dostępny. Na szczęście okres grzewczy mamy za sobą. Do następnego okresu mamy jeszcze trochę czasu. Mamy możliwości alternatywnych źródeł importu węgla i na pewno je wykorzystamy – mówił Sasin 29 maja.

Teraz premier przyznał, że „dzisiaj brakuje węgla”. – To jest problem, który staramy się skompensować poprzez import z Kolumbii, z Indonezji, z wielu krajów świata, szukamy tego węgla wszędzie — mówił na spotkaniu z wyborcami w Turowie.

Kolej ma za mało węglarek. Jeśli kupimy węgiel, będzie leżał w portach | INNPoland.pl

%d bloggers like this: