INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Fałszywe recepty z Ukrainy w polskich aptekach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Zachodniopomorska Okręgowa Izba Aptekarska ostrzega przed sfałszowanymi receptami z Ukrainy. Na ten moment to jedynie incydenty.

Zachodniopomorska Okręgowa Izba Aptekarska w Szczecinie opublikowała ostrzeżenie przed fałszywymi receptami ukraińskimi.

– W ostatnim czasie otrzymujemy sygnały o wątpliwościach związanych z realizacją lub wręcz o próbach realizacji fałszywych recept ukraińskich – informuje w opublikowanym komunikacie mgr farm. Wojciech Chmielak, prezes Zachodniopomorskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej.

Prezes przypomina, że „fałszowanie recept to zgodnie z art. 270 Kodeksu karnego przestępstwo, podlegające grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

– W przypadku otrzymania w aptece wydruku „recepty” należy odmówić jej realizacji, wydruk zatrzymać i następnie powinno się powiadomić Policję – dodaje.

Ponadto Izba wyjaśnia, czym różni się oryginalna recepta z Ukrainy od tej podrobionej: zazwyczaj wydrukowana jest na cienkim, często nieco szaro-pożółkłym papierze, tusz z pieczęci zazwyczaj przebija przez papier, blankiet recepty na górze ma często ślady po wyrywaniu go z bloczka recept, recepta ma format zbliżony do kwadratu, a druk recepty jest dwustronny.

– Pracuję już trochę w zawodzie, więc wyłudzenia nie są mi obce i umiem rozpoznać fałszywą receptę. Od razu widać, że to laserowy wydruk. Kiedy powiedziałem pacjentowi, że to nie jest recepta, wyszedł z apteki – mówi aptekarz.

Dlaczego Ukraińcy fałszują recepty? – Powód fałszowania ukraińskich recept? Nie chcę zgadywać, ale być może po prostu z wygody? Łatwiej wydrukować, niż taką receptę uzyskać – tłumaczy Chmielak.

Jakie recepty są fałszowane? – To na przykład recepty na leki przeciwbólowe czy nasercowe – mówi w rozmowie z „Wprost” Wojciech Chmielak, prezes ZOIA.

Aptekarze są już przyzwyczajeni do fałszowania polskich recept przez Polaków, jednak nie wszyscy potrafią rozróżnić sfałszowane ukraińskie recepty od prawdziwych.

%d bloggers like this: