INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

NWO przyśpiesza. Litwa wprowadza kary za naruszenie zasad rozliczeń gotówkowych

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Litewski Sejm przyjął zmiany w Kodeksie wykroczeń administracyjnych, wprowadzające odpowiedzialność administracyjną za naruszenie zasad rozliczeń pieniężnych. Poinformowała o tym służba prasowa parlamentu Republiki Bałtyckiej. Wcześniej litewski Sejm zakazał płatności gotówkowych zarówno przedsiębiorstwom, jak i mieszkańcom kraju, jeśli przekraczają one pięć tysięcy euro.

W czerwcu Sejm przyjął ustawę „O ograniczeniach w rozliczeniach gotówkowych”, zgodnie z którą od pierwszego listopada br. ograniczone zostaną duże wzajemne rozliczenia i inne rozliczenia transakcji w gotówce.

Zgodnie z przyjętą ustawą, zarówno przedsiębiorcy, jak i mieszkańcy będą mieli zakaz płacenia gotówką więcej niż pięć tysięcy euro.

Ustalono jednak wyjątki, do których będą miały zastosowanie dodatkowe wymagania oraz przypadki, w których zakaz nie będzie obowiązywał.

Zgodnie z przyjętymi zmianami, od 1 listopada odpowiedzialność administracyjna za wykroczenia zarówno dla osób fizycznych, jak i kierowników osób prawnych lub ich pododdziałów będzie zróżnicowana w zależności od stopnia złożoności popełnionego wykroczenia administracyjnego, tj. w oparciu o wysokość rozliczeń i innych płatności w gotówce.

„Wysokość administracyjnej kary pieniężnej będzie uzależniona od ilości użytej gotówki w ilości przekraczającej dopuszczalną dla płatności gotówką: do 50, od 50 do 500 i powyżej 500 jednostek bazowych ustalonych dla kar” – napisano w oświadczeniu.

W przypadku przekroczenia kwoty do 2,5 tys. euro grzywna dla osób fizycznych wyniesie od 100 do 500 euro, natomiast dla menedżerów firm – od 200 do 1 tys. euro. W przypadku powtarzających się naruszeń mieszkańcom grozi grzywna w wysokości od 200 do tysiąca euro, a kierownikom firm – od jednego do dwóch tysięcy euro.

W przypadku przekroczenia kwoty od 2,5 do 25 tys. euro dla osób fizycznych grozi kara od 200 do tysiąca euro, a dla menedżerów firm – od jednego do dwóch tysięcy euro. W przypadku powtarzających się naruszeń mieszkańcom grozi grzywna w wysokości od jednego do dwóch tysięcy euro, a dla kierowników firm – od dwóch do trzech tysięcy euro.

Jeśli kwota przekroczy 25 tys. euro, grzywna wyniesie od jednego do dwóch tysięcy euro dla osób fizycznych i od dwóch do trzech tysięcy euro dla dyrektorów firm. Za powtarzające się naruszenia mieszkańcom grozi grzywna w wysokości od dwóch do trzech tysięcy euro, a kierownictwu firmy – od trzech do czterech tysięcy euro.

Za przyjęciem poprawek głosowało 96 posłów Sejmu, dwóch było przeciw a 12 posłów wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm Litwy zaproponował wprowadzenie zakazu płatności gotówkowych, jeśli przekraczają one trzy tysiące euro. Według Financial Crimes Investigation Service, 26,5 proc. rozliczeń na rynku nieruchomości wciąż odbywa się w gotówce.

Propozycji tej sprzeciwiły się litewskie małe i średnie przedsiębiorstwa. Przedstawiciele biznesu zwracali uwagę, że w kryzysie wiele osób musi nosić przy sobie większe ilości gotówki. Jednocześnie sieć bankomatów na Litwie jest słabo rozwinięta, a wyjazdy zagraniczne w celach służbowych byłyby niewygodne, gdyż wypłaty gotówki są problemem także w wielu krajach Europy Zachodniej i Wschodniej.

https://legaartis.pl/blog/2022/07/25/nwo-przyspiesza-litwa-wprowadza-kary-za-naruszenie-zasad-rozliczen-gotowkowych/

%d bloggers like this: