INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Ranking: 20 krajów o najszybciej malejącej populacji

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

DEMOGRAFIA

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Ranking: 20 krajów o najszybciej malejącej populacji

Opublikowany

na

Przez

Marek Lu

Spadek liczby ludności według kraju

 

 

Wizualizacja spadku liczby ludności według kraju

Od połowy 1900 roku globalna populacja podąża stromą trajektorią w górę.

Podczas gdy znaczna część tego wzrostu została skoncentrowana w Chinach i Indiach, naukowcy spodziewają się, że następna fala wzrostu nastąpi w Afryce. Na przykład od 2019 roku przeciętna kobieta w Nigrze ma ponad sześcioro dzieci w swoim życiu.

Na przeciwległym krańcu tego spektrum znajduje się wiele krajów, które wydają się kurczyć z perspektywy populacji. Aby rzucić nieco światła na ten nieco zaskakujący trend, zwizualizowaliśmy 20 najlepszych krajów według spadku liczby ludności.

Top 20

Poniższa tabela klasyfikuje kraje według tempa spadku liczby ludności, w oparciu o prognozowane tempo zmian w latach 2020–2050 i wykorzystując dane z Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Wiele z tych krajów znajduje się w Europie Wschodniej lub w jej pobliżu, z powodów, które omówimy poniżej.

Pierwszą kwestią są wskaźniki urodzeń, które według Peterson Institute for International Economics (PIIE) spadły od czasu upadek Związku Radzieckiego. W całym regionie średnia liczba dzieci na kobietę spadła z 2,1 w 1988 r. do 1,2 w 1998 r.

Od tego czasu wskaźniki urodzeń nieznacznie wzrosły, ale nie są wystarczające, aby zrównoważyć liczbę zgonów i emigrację, co odnosi się do obywateli opuszczających swój kraj, aby mieszkać gdzie indziej.

Europa Wschodnia doświadczyła kilku fal emigracji po rozszerzeniu granic Unii Europejskiej (UE) w 2004 i 2007 roku. PIIE informuje, że do 2016 r. 6,3 mln mieszkańców Europy Wschodniej mieszkało w innych państwach UE.

Wartości odstające

W tym zbiorze danych znajdują się dwie geograficzne wartości odstające, które znajdują się po obu stronach Europy.

Japonia

Pierwszym z nich jest Japonia, gdzie wskaźniki urodzeń spadają nieprzerwanie od 1970 roku. Jednak dopiero w 2010 roku ogólna populacja kraju zaczęła się kurczyć.

Według liczb sytuacja wydaje się tragiczna. W 2021 roku w Japonii urodziło się 811 604 dzieci, a zmarło 1,44 miliona osób. Ze względu na niski wskaźnik urodzeń, wyspiarski naród ma również najwyższy na świecie średni wiek 49 lat.

Japoński rząd wprowadził różne programy społeczne, aby uczynić posiadanie dzieci bardziej atrakcyjnymi, ale nie wydaje się, aby docierały one do źródła problemu. Aby uzyskać głębszy wgląd w niski wskaźnik urodzeń w Japonii, warto przeczytać ten artykuł przez The Atlantic.

Kuba

Drugim krajem jest Kuba i jest to jedyny kraj, który nie znajduje się na półkuli wschodniej. Współczynnik dzietności kuby wynoszący 1,7 dziecka na kobietę jest najniższy w regionie Ameryki Łacińskiej. Można go porównać do krajów takich jak Meksyk (2,2), Paragwaj (2,5) i Gwatemala (3,0).

Imigracja Kuby jest również niewiarygodnie niska w porównaniu z sąsiednimi krajami. Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji imigranci stanowią zaledwie 0,1% całej populacji.

Wizualizacja spadku liczby ludności według kraju (visualcapitalist.com)

%d bloggers like this: