INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Potomkowie gwiezdnych ludzi? Nieznane plemiona, które nie uważają się za ludzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Potomkowie gwiezdnych ludzi? Nieznane plemiona, które nie uważają się za ludzi

NAPISANE PRZEZ AMON W LIPIEC – 17 – 2022


Są na Ziemi ludzie, którzy zaprzeczają swojej przynależności do ludzkości i wierzą. Co więcej, niektórzy z nich twierdzą, że przybyli, gdy nie było jeszcze ludzkości. Będe omawiał tylko konkretne plemiona, których nieziemskie pochodzenie zapisane jest w mitologii i legendach od ponad tysiąca lat. Istnieją tylko trzy takie ludy – Toda w Indiach, Surma w Afryce i Uru w Ameryce Południowej. Dziś są to nieliczni, którzy wciąż trzymają się na uboczu i którzy mogą zniknąć w najbliższej przyszłości. Ale mity o ich pochodzeniu są naprawdę niesamowite.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Arogancja i tajemniczość

W odległym regionie wyżynnym u zbiegu granic Kenii, Etiopii i Sudanu żyje małe plemię Surma. Prawie nic o nich nie wiadomo. Bardzo trudno jest tam dotrzeć, ponieważ Surmowie unikają kontaktu na wszelkie możliwe sposoby, a każdy, kto się z nimi zetknie, mówi o ich arogancji, tajemniczości i niechęci do komunikacji.

Dopiero niedawno ekspedycji Towarzystwa Geograficznego Islandii udało się nie tylko do nich dotrzeć, ale także przez pół roku mieszkać wśród Surmów i prowadzić badania. Jest wiele różnych rzeczy, ale jeden fakt jest bardzo zaskakujący.

Okazuje się, że oni nie uważają się za ludzi i twierdzą, że przybyli z nieba, na planecie, z której przybyli, nastąpiła katastrofa i przez to stracili kontakt ze swoją ojczyzną. To nie jest bajka dla turystów, przynajmniej dlatego, że nie ma tam turystów, a Surmowie w ogóle nie lubią o sobie mówić. Islandzcy badacze, którym, jak się wydaje, udało się z nimi zaprzyjaźnić, musieli zastosować wiele sztuczek, aby zdobyć ich zaufanie. Przy okazji, stąd ich arogancja. Uważają „ludzi” za gatunek niższego rzędu i nie chcą się z nimi komunikować. Ciekawsze jest jednak coś innego. Islandzcy badacze nie tylko im uwierzyli, ale twierdzą, że znaleźli dowody na obce pochodzenie tego tajemniczego plemienia. W rzeczywistości mówi o tym mit o pochodzeniu Surmy i boga Tugu.

Nie wiadomo, czy jest to prawda, czy nie, i ogólnie wydaje się to bardzo wątpliwe, ale fakt, że surmowie nie uważają się za ludzi, jest oczywisty. Surma, nawet w swoim wyglądzie, robią wszystko, aby nie wyglądać jak ludzie.

Wraz z końcem pory deszczowej samce Surma urządzają zaciekłe walki. Zgodnie z tradycją, dorośli i dzieci z powagą oddają się żmudnej pracy przed sobą: malują się nawzajem od stóp do głów w skomplikowane wzory. Być może pod maską tych malowideł na ciele, wijących się linii i kół oraz niezwykle dziwacznych wzorów, kryją się ukryte głębokie znaczenia innej kultury i nieznane nam tajemne znaki.

Czarodzieje z gwiazdozbioru Byka

Wysoko w górach Indii, w stanie Tamil Nadu, żyje kilku ludzi z plemienia Toda. Fakt, że nie są oni miejscowi, jest wystarczająco oczywisty. Toda nawet zewnętrznie różnią się od sąsiednich ludów – są wyżsi, bardziej krzepcy, znacznie jaśniejsi, często spotyka się wśród nich ludzi o jasnych oczach. Sami jednak twierdzą, że przybyli do Indii z wyspy Sri Lanka (Cejlon). Wszystko wydaje się być w porządku, ale potem zaczyna się coś dziwnego. Oczywiście przybyli oni do Indii z Cejlonu, ale na wyspie, według nich, pojawili się z gwiazd. Co więcej, podają nawet konkretny adres – gwiazdozbiór Byka (Taurus). Zatem nie mają nic wspólnego z ludzkością. Nikt nie neguje ich odmienności od ludzi w ogóle. Sąsiedzi na ogół uważają ich za czarowników i są o tym głęboko przekonani. Według ich opowieści Todas potrafią leczyć przez dotyk, ich krótkie laski to magiczne różdżki, mają władzę nad słoniami i tygrysami, a nawet potrafią się w nie zmieniać. To nie są legendy o jakimś tajemniczym i odległym ludzie, to słowa ich sąsiadów, z którymi często i blisko się komunikują.

Mają niezwykły jak na większość ludzi stosunek płci: na każde 20 dziewczynek rodzi się 100 chłopców. Dlatego w plemieniu głoszony jest kult kobiety: matki, żony, siostry są szanowane i czczone od wczesnego dzieciństwa. Antropolodzy nie rozwikłali jeszcze języka i kultury Toda. A dziś pozostało ich nie więcej niż 600. Toda nigdy nie kradną, są bezinteresowni i nie zazdroszczą, nie znają broni i nie są zdolni do zabijania – dlatego są wegetarianami i altruistami.


Święty język Todów – kvorzha – nie jest związany z żadnym z języków ziemskich, zarówno starożytnych, jak i współczesnych. I w ogóle nie został jeszcze rozszyfrowany, choć nie ukrywają tego. Zaskakujące są również wyniki badań biologicznych, a raczej ich brak. Pojawia się tylko bardzo niezrozumiałe zdanie, że wzór krwi Tody wykazuje duże różnice w stosunku do wzoru uniwersalnego. Co to oznacza, oceńcie sami.

Ogólnie rzecz biorąc, nauka w tym przypadku znalazła się w impasie i powstają najróżniejsze hipotezy, aż do tej, że Toda pochodzi z zatopionego lądu Lemurii. Jeśli chodzi o sam lud Toda, wszystko jest jasne, a wszystkie jego rytuały i mity związane są z domem przodków, gwiazdozbiorem Byka, i wierzą oni, że po śmierci ich dusze wracają do gwiazd ojczystych.

Ludzie słońca z jeziora Titicaca

Lud Uru, który żyje wysoko w górach nad jeziorem Titicaca, czyli nad jeziorem, a nie wokół niego, z całą powagą utrzymuje, że nie są ludźmi i pojawili się nawet wcześniej niż słońce, nie mówiąc już o Ziemi i ludzkości. Twierdzą, że kiedyś wyglądali nie jak ludzie, ale zupełnie inaczej, i że ich krew jest czarna. Mówiąc o ich dawnym wyglądzie, twierdzą, że przedstawiają ich płaskorzeźby z miasta Tiahuanaco (bardzo starożytnego i tajemniczego). Oto, co Uru powiedzieli etnografowi Jeanowi Velardowi, który badał ich przez wiele lat.

„Jesteśmy bardzo starożytni, najstarsi… Jesteśmy mieszkańcami jeziora, cat-sun. Jesteśmy nie-ludzcy!” – powiedzieli etnografowi Jeanowi Velardowi.


Ich sposób życia jest bardzo specyficzny, charakteryzują się zwiększoną odpornością na zimno, można powiedzieć, że są nieludzcy, a ich język nie kojarzy się z żadnym innym. Nie przeprowadzono jednak żadnych badań genetycznych lub nie zostały one opublikowane. Tak więc na razie to wszystko jest czystą hipotezą, a pytanie pozostaje otwarte. Okazuje się, że istnieją trzy plemiona, które starannie oddzielają się od reszty i nie są chętne, aby mieć coś wspólnego z ludzkością.


Opracował: Amon
http://www.strefa44.pl
%d bloggers like this: