INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Najpiękniejsze polskie trasy rowerowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Góry, lasy, doliny i wiatr. Prawdziwych zapaleńców nie trzeba namawiać do zwiedzania kraju na dwóch kółkach. Gdzie warto przejechać się na wycieczkę rowerową w Polsce? Poznaj najpiękniejsze polskie trasy rowerowe.

Szlak wokół Tatr

Propozycja dla miłośników gór i czterech kółek. Biegnąca przez Słowację i Polska gwarantuje piękne widoki po w większości płaskim terenie, ale momentami nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście można wybrać poziom trudności i zdecydować się tylko na wycieczkę łagodnymi odcinkami. Dla bardziej zaawansowanych i wytrwałych opcjonalna jest przejażdżka biegnąca przez bardziej wymagające odcinki.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

„Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr” ma liczyć docelowo 250 km, ale nie jest jeszcze ukończony. Z tego powodu, chcąc zrobić całość, przejedziemy się również co nieco po drogach szutrowych.

Trasę można zacząć po polskie stronie w Nowym Targu lub Starej Wsi Spiskiej, lub w mniejszych miejscowościach i wsiach, jak Gronków, Krempachy, Dursztyn, Łapsze Niżne lub Kacwin.

Velo Dunajec i Velo Czorsztyn

Velo Dunajec, czyli trasa znajdująca się w Małopolsce, to jedno z najchętniej wybieranych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej. Miejscem startu może być Zakopane, a trasa stąd wiedzie tuż przy brzegu Dunajca. Jadąc trasą Velo Dunajec przecinamy Szlak wokół Tatr, przejeżdżamy przez Nowy Targ i docieramy do Jeziora Czorsztyńskiego, czyli trasy, która częściowo pokrywa się z Velo Czorsztyn, czyli pętlą wokół jeziora.

Szlak wokół Pustyni Błędowskiej i szlaki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Na Jurze Krakowsko Częstochowskiej znajdziemy wiele tras rowerowych z widokami na malownicze akweny, okazałe ruiny zamków i wapienne skałki. Szlak Orlich Gniazd to jeden z najstarszych i najwspanialszych polskich szlaków turystycznych. Przebiega przez Śląsk i Małopolskę, łącząc Częstochowę z Krakowem. Szlak pieszy liczy 168,7 km, a rowerowy 186 km.

Miasta i miejscowości na szlaku to m.in.: Częstochowa, Olsztyn, Czatachowa, Mirów, Bobolice, Ryczów,  Smoleń,  Bydlin, Jaroszowiec, Olkusz, Krzeszowice, Rudno i Kraków.

Wielbicielom pustynnych klimatów polecamy szlak prowadzący przez unikatową w skali kraju Pustynię Błędowską. Trasa jest stosunkowo łatwa, liczy 26 km, a wieńczy ją punkt widokowy z widokiem na okazałą pustynię. Wystartować można z miejscowości Chechło.

Dolina Bugu

Ta unikatowa trasa znajduje się w południowej części województwa podlaskiego i północnej części województwa lubelskiego. Teraz jest głównie płaski i równinny. Przejeżdżamy przez liczne wsie i miasteczka, z których emanuje spokój. Na trasie  znajdziemy liczne ślady wielokulturowości: świątynie, cmentarze, forty oraz tablice informacyjne z historią regionu.

Od okolic przeprawy promowej Gnojno – Niemirów oba brzegi Bugu są polskie, wcześniejszy fragment rzeki to odcinek graniczny z Białorusią i Ukrainą.

Największe miejscowości to Siemiatycze na północy i Terespol w centralnej części obszaru. Na Bugu znajduje się niewiele mostów, dlatego rowerzyści korzystają czasem z przepraw promem: Mielnik-Zabuże i Niemirów-Gnojno. Nadbużański Szlak Rowerowy ma 290 km.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

Najdłuższy szlak rowerowy w Polsce liczy 2000 km. 

Przebiega przez pięć województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskie (ok. 420 km), podlaskie (ok. 592 km), lubelskie (ok. 351 km), podkarpackie (ok. 459 km) i świętokrzyskie (ok. 190 km). Trasa zaczyna się w Elblągu i zmierza na północny wschód wzdłuż Zalewu Wiślanego. Docieramy m.in. na styk granic Polski, Rosji i Litwy.

Na Podlasiu zaczyna się odcinek przebiegający wzdłuż granic z Białorusią i Ukrainą. Przecina on tereny trzech parków narodowych: Biebrzańskiego, Białowieskiego i Narwiańskiego. Dla kogo jest ta wyjątkowo długa trasa? Green Velo radzi:

Wiślana Trasa Rowerowa

Przyroda nad Wisłą jest oszałamiająco piękna i miejscami naprawdę dzika. Mogą się o tym przekonać rowerzyści pokonujący tę docelowo 1200 km trasę. Najpiękniejsza i prawie ukończona część znajduje się w Małopolsce. W większośći trasa prowadzi przez wały rzeki. Założeniem tras rowerowych w Małopolsce jest stworzenie tras, które będą tworzyć sieć rowerostrad. Małopolska Wiślana Trasa Rowerowa ma w niej pełnić istotną funkcję. Poziom małopolskiej trasy, liczącej 230 km jest łatwy.

Trasa rowerowa wzdłuż wybrzeża Bałtyku

EuroVelo10 wzdłuż Bałtyku to popularny szlak, wiodący wzdłuż plaż, kaszubskich wsi oraz przez parki narodowe, Słowiński i Woliński Park Narodowy. Szlak polecany jest sakwiarzom, ale i wszystkim tym, którzy po prostu kochają morze i wiatr we włosach. Trasa wiedzie przez łąki, lasy, drogi szutrowe, a momentami wymaga pchania roweru przez piaszczyste tereny.

Polski szlak wzdłuż Bałtyku jest częścią szlaku EuroVelo10, wiodącego aż przez 9 krajów, leżących nad morzem. Początkowym przystankiem polskiej trasy jest granica w Świnoujściu. Koniec trasy osiągamy w Braniewie na granicy z Rosją. Przejeżdżając całą trasę wzdłuż Bałtyku, przetniemy też Szlaki Żelaznej Kurtyny. Po drodze będziemy mijać m.in. Gąski, Mielno, Władysławowo, Hel, Gdańsk, Gdynię i Puck.

Czytaj więcej na https://zielona.interia.pl/korbanarower/news-najpiekniejsze-polskie-trasy-rowerowe,nId,6170597?parametr=zobacz_takze#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

%d bloggers like this: