Najpiękniejsze polskie trasy rowerowe
Joana100
Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)
- Guterres wezwał do powrotu rosyjskich i ukraińskich produktów na rynek światowy - 10 sierpnia 2022
- Niemcy idą śladem Chin. Będą oznaczać obywateli kolorami?! Lauterbach UJAWNIŁ plan na jesień - 10 sierpnia 2022
- Zakodowane w zbożu - 10 sierpnia 2022
- Agenda przyśpiesza. Pierwszy bank w Polsce rozpoczął wydawanie kart biometrycznych - 10 sierpnia 2022
- Grupa imigrantów została wysłana z Zakarpacia do Polski na pobyt długoterminowy - 10 sierpnia 2022
Góry, lasy, doliny i wiatr. Prawdziwych zapaleńców nie trzeba namawiać do zwiedzania kraju na dwóch kółkach. Gdzie warto przejechać się na wycieczkę rowerową w Polsce? Poznaj najpiękniejsze polskie trasy rowerowe.
Propozycja dla miłośników gór i czterech kółek. Biegnąca przez Słowację i Polska gwarantuje piękne widoki po w większości płaskim terenie, ale momentami nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście można wybrać poziom trudności i zdecydować się tylko na wycieczkę łagodnymi odcinkami. Dla bardziej zaawansowanych i wytrwałych opcjonalna jest przejażdżka biegnąca przez bardziej wymagające odcinki.
WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ
DZIAŁALNOŚĆ
Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie ..........
„Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr” ma liczyć docelowo 250 km, ale nie jest jeszcze ukończony. Z tego powodu, chcąc zrobić całość, przejedziemy się również co nieco po drogach szutrowych.
Trasę można zacząć po polskie stronie w Nowym Targu lub Starej Wsi Spiskiej, lub w mniejszych miejscowościach i wsiach, jak Gronków, Krempachy, Dursztyn, Łapsze Niżne lub Kacwin.
Velo Dunajec i Velo Czorsztyn
Velo Dunajec, czyli trasa znajdująca się w Małopolsce, to jedno z najchętniej wybieranych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej. Miejscem startu może być Zakopane, a trasa stąd wiedzie tuż przy brzegu Dunajca. Jadąc trasą Velo Dunajec przecinamy Szlak wokół Tatr, przejeżdżamy przez Nowy Targ i docieramy do Jeziora Czorsztyńskiego, czyli trasy, która częściowo pokrywa się z Velo Czorsztyn, czyli pętlą wokół jeziora.
Na Jurze Krakowsko Częstochowskiej znajdziemy wiele tras rowerowych z widokami na malownicze akweny, okazałe ruiny zamków i wapienne skałki. Szlak Orlich Gniazd to jeden z najstarszych i najwspanialszych polskich szlaków turystycznych. Przebiega przez Śląsk i Małopolskę, łącząc Częstochowę z Krakowem. Szlak pieszy liczy 168,7 km, a rowerowy 186 km.
Miasta i miejscowości na szlaku to m.in.: Częstochowa, Olsztyn, Czatachowa, Mirów, Bobolice, Ryczów, Smoleń, Bydlin, Jaroszowiec, Olkusz, Krzeszowice, Rudno i Kraków.
Wielbicielom pustynnych klimatów polecamy szlak prowadzący przez unikatową w skali kraju Pustynię Błędowską. Trasa jest stosunkowo łatwa, liczy 26 km, a wieńczy ją punkt widokowy z widokiem na okazałą pustynię. Wystartować można z miejscowości Chechło.
Ta unikatowa trasa znajduje się w południowej części województwa podlaskiego i północnej części województwa lubelskiego. Teraz jest głównie płaski i równinny. Przejeżdżamy przez liczne wsie i miasteczka, z których emanuje spokój. Na trasie znajdziemy liczne ślady wielokulturowości: świątynie, cmentarze, forty oraz tablice informacyjne z historią regionu.
Od okolic przeprawy promowej Gnojno – Niemirów oba brzegi Bugu są polskie, wcześniejszy fragment rzeki to odcinek graniczny z Białorusią i Ukrainą.
Największe miejscowości to Siemiatycze na północy i Terespol w centralnej części obszaru. Na Bugu znajduje się niewiele mostów, dlatego rowerzyści korzystają czasem z przepraw promem: Mielnik-Zabuże i Niemirów-Gnojno. Nadbużański Szlak Rowerowy ma 290 km.
Najdłuższy szlak rowerowy w Polsce liczy 2000 km.
Przebiega przez pięć województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskie (ok. 420 km), podlaskie (ok. 592 km), lubelskie (ok. 351 km), podkarpackie (ok. 459 km) i świętokrzyskie (ok. 190 km). Trasa zaczyna się w Elblągu i zmierza na północny wschód wzdłuż Zalewu Wiślanego. Docieramy m.in. na styk granic Polski, Rosji i Litwy.
Na Podlasiu zaczyna się odcinek przebiegający wzdłuż granic z Białorusią i Ukrainą. Przecina on tereny trzech parków narodowych: Biebrzańskiego, Białowieskiego i Narwiańskiego. Dla kogo jest ta wyjątkowo długa trasa? Green Velo radzi:
Przyroda nad Wisłą jest oszałamiająco piękna i miejscami naprawdę dzika. Mogą się o tym przekonać rowerzyści pokonujący tę docelowo 1200 km trasę. Najpiękniejsza i prawie ukończona część znajduje się w Małopolsce. W większośći trasa prowadzi przez wały rzeki. Założeniem tras rowerowych w Małopolsce jest stworzenie tras, które będą tworzyć sieć rowerostrad. Małopolska Wiślana Trasa Rowerowa ma w niej pełnić istotną funkcję. Poziom małopolskiej trasy, liczącej 230 km jest łatwy.
EuroVelo10 wzdłuż Bałtyku to popularny szlak, wiodący wzdłuż plaż, kaszubskich wsi oraz przez parki narodowe, Słowiński i Woliński Park Narodowy. Szlak polecany jest sakwiarzom, ale i wszystkim tym, którzy po prostu kochają morze i wiatr we włosach. Trasa wiedzie przez łąki, lasy, drogi szutrowe, a momentami wymaga pchania roweru przez piaszczyste tereny.
Polski szlak wzdłuż Bałtyku jest częścią szlaku EuroVelo10, wiodącego aż przez 9 krajów, leżących nad morzem. Początkowym przystankiem polskiej trasy jest granica w Świnoujściu. Koniec trasy osiągamy w Braniewie na granicy z Rosją. Przejeżdżając całą trasę wzdłuż Bałtyku, przetniemy też Szlaki Żelaznej Kurtyny. Po drodze będziemy mijać m.in. Gąski, Mielno, Władysławowo, Hel, Gdańsk, Gdynię i Puck.
You must log in to post a comment.