INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Handlarz bronią, dostarczający respiratory, nie żyje

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

W Polsce, Nieoficjalnie handlarz bronią dostarczający respiratory żyje - zdjęcie, fotografia

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

 

Prokuratura dysponuje niepotwierdzoną informacją o śmierci Andrzeja I., handlarza bronią, który w trakcie pandemii miał dostarczyć respiratory – ustalił tvn24.pl. Równocześnie NIK poinformowała o złożeniu kolejnego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników Ministerstwa Zdrowia w sprawie tych zakupów.

 

Śmierć handlarza bronią

Od kilku tygodni w opinii publicznej krążą informacje o śmierci Andrzeja I., handlarza bronią, który na początku pandemii, na zlecenie rządu, miał dostarczyć respiratory. Informację tę potwierdził tvn24.pl prokurator Karol Blajerski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

– Dysponujemy niepotwierdzoną informacją o śmierci Andrzeja I. Z tego względu podjęto działania służące urzędowemu stwierdzeniu tej okoliczności – poinformował prokurator.

Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl, „niepotwierdzona informacja” to akt zgonu wystawiony w Tiranie, stolicy Albanii. Ciało jednak nie zostało dotychczas przetransportowane do Polski.

Informacje na ten temat zbierała policja, która nie ma wątpliwości co do śmierci 71-latka, który od marca poszukiwany jest listem gończym.

– Fakt śmierci potwierdziliśmy swoimi kanałami, bezpośrednio w Albanii oraz za pośrednictwem Europolu – przekazał tvn24.pl jeden z oficerów Komendy Głównej Policji.

Mimo tego, że mężczyzna nie wywiązał się z umowy na kilkadziesiąt milionów euro, to bez problemu wyjechał z Polski. Jak przypomina tvn24.pl, handlarz bronią opuścił kraj jeszcze w grudniu 2020 roku, a jego formalne poszukiwania zaczęto dopiero w 2022 roku.

Handlarz bronią, Ministerstwo Zdrowia i respiratory

Na początku pandemii koronawirusa firma Andrzeja I., która od lat 90. handlowała bronią, zobowiązała się do dostarczenia Ministerstwu Zdrowia 1241 aparatów za sumę 44,5 mln euro. Z umowy zawartej przez resort zdrowia, którym kierowali min. Łukasz Szumowski i wiceminister Rafał Cieszyński (obaj od dawna w MZ nie pracują) wynika, że zlecenie miało być zrealizowane do 30 czerwca 2020 r. Umowę z firmą handlarza bronią podpisał Cieszyński.

Ostatecznie firma dostarczyła ledwie 200 urządzeń, które na niewiele się zdały. Jak ujawnili posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba, tylko niewielka część respiratorów trafiło do szpitali, bo m.in. nie miały ważnych przeglądów, gwarancji, część urządzeń była niekompletna.

W kwietniu politycy KO informowali, że firma Andrzeja I. winna jest skarbowi państwa – z karami i odsetkami – łączną kwotę ok. 40 mln zł. W tym miesiącu komornik zlicytował w Lublinie siedzibę przedsiębiorstwa za 605 tys. zł.

Co ważne, choć zakup od początku budził poważne wątpliwości, to rządzący – oraz prokuratura podlegająca ministrowi sprawiedliwości-prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobrze – nie podzielała zastrzeżeń. Za finał można uznać oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego. W styczniu 2021 roku ówczesny wicepremier ds. bezpieczeństwa wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „po zapoznaniu się ze sprawą zakupu respiratorów w kwietniu 2020 r., mogę stwierdzić, iż decyzja o skorzystaniu z firmy E&K została podjęta w oparciu o informacje przekazane przez służby specjalne, które nie dostrzegały przeciwwskazań do podjęcia takiej współpracy”.

Co warto przypomnieć, firma Andrzeja I. miała rekomendację Agencji Wywiadu.

Kolejne zawiadomienia

W ramach podpisanej umowy z Ministerstwem Zdrowia, Andrzej I., właściciel firmy E&K, miał dostarczyć 1241 respiratorów za 250 milionów złotych. Resort otrzymał zaledwie 200 urządzeń, w związku z czym sprawą zainteresowała się NIK.

Izba skierowała w kwietniu do prokuratury dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędników państwowych, jednym z nich jest były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dzisiaj poinformowała, że w związku z trwającą kontrolą, złożyła kolejne uzasadnione zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych Ministerstwa Zdrowia. Zawiadomienie dotyczy zakupu respiratorów i zostało złożone do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Źródło: tvn24.pl/NIK

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,28701313,handlarz-respiratorami-nie-zyje-niepotwierdzone-informacje.html

P.S.

Bezkarny minister

Janusz Cieszyński, pełniący obecnie funkcję sekretarza stanu i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, który podpisał umowę z biznesmenem, nie poniesie konsekwencji za fatalny wybór. Warszawska prokuratura w ub.r. umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w związku z zakupem respiratorów. Bo uznała, że procedura zakupu była zgodna z ustawą dotyczącą zwalczania epidemii koronawirusa i zaleceniami Komisji Europejskiej. A w chwili zawierania umowy „nie istniały żadne okoliczności podważające zaufanie do oferenta”.

Podczas kontroli Najwyższa Izba Kontroli wykryła, że to Agencja Wywiadu wiosną 2020 r. rekomendowała pozytywnie nawiązanie współpracy z firmą E&K. „Wyborcza” twierdzi, że I. był współpracownikiem wywiadu od czasów PRL i pracował w kontrwywiadzie.

%d bloggers like this: