INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Tęczowe cukierki Skittles nie nadają się do spożycia przez ludzi?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Pozew złożony w czwartek w sądzie federalnym w północnej Kalifornii zarzuca, że cukierki Skittles, które szczycą się sloganem „smakuj tęczę” ze względu na ich wiele kolorów, zawierają „znaną toksynę” zwaną dwutlenkiem tytanu, co czyni je „niezdatnymi do spożycia przez ludzi”.

Jenile Thames, mieszkanka San Leandro, złożyła pozew przeciwko Mars Inc, firmie produkującej cukierki Skittles, ubiegając się o status pozwu zbiorowego i twierdząc, że ludzie, którzy spożywają Skittles „są narażeni na zwiększone ryzyko wielu skutków zdrowotnych, których nie byli świadomi, wynikających z genotoksyczności – zdolności substancji chemicznej do zmiany DNA”.

Różnorodne produkty mleczne na drewnopodobnym tle
Dodatek do żywności czy czynnik rakotwórczy? Rosnąca lista substancji chemicznych zakazanych przez UE, ale używanych w USA

Pozew cywilny twierdzi, że Mars od dawna wiedział o rzekomym ryzyku związanym z tą substancją chemiczną, a w lutym 2016 roku publicznie obiecał, że wycofa dwutlenek tytanu. Po tym, jak Francja zakazała stosowania dwutlenku tytanu w 2019 r., Mars powiedział, że będzie przestrzegać tego rozporządzenia, stwierdzają dokumenty sądowe.

W pozwie Thamesa zarzuca, że Mars „dmuchał w dym” z tą obietnicą sześć lat temu, intrygując, że wycofanie było tylko dlatego, że „konsumenci wzywają dziś producentów żywności do stosowania bardziej naturalnych składników w swoich produktach”.

Thames twierdzi, że Mars nadal sprzedaje w USA cukierki, które zawierają dwutlenek tytanu jako dodatek i „nie informuje konsumentów o konsekwencjach spożywania toksyny”. (Listy składników różnią się, niektóre mówią, że mogą lub nie mogą zawierać dwutlenek tytanu).

„Zamiast tego pozwana opiera się na liście składników, która jest podana drobnym drukiem na tylnej stronie Produktów, której odczytanie jest jeszcze trudniejsze ze względu na brak kontrastu kolorystycznego między czcionką a opakowaniem, jak określono poniżej w sposób, w jaki konsumenci normalnie oglądaliby produkt w sklepie” – twierdzą dokumenty sądowe.

Thames twierdzi, że Mars nie poinformował odpowiednio konsumentów Skittles o tym rzekomo niebezpiecznym dodatku, ani przed, ani w momencie zakupu – ani nie powiedział im, że do tych cukierków „należy podchodzić z ostrożnością”.

Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności dwutlenek tytanu jest „pigmentem powszechnie stosowanym do zapewnienia efektu mętnego i białego tła” i jest zwykle stosowany w słodyczach i wypiekach. W 2021 roku urząd ogłosił, że „dwutlenek tytanu nie może być dłużej uważany za bezpieczny jako dodatek do żywności”.

„Krytycznym elementem w dojściu do tego wniosku jest to, że nie mogliśmy wykluczyć obaw związanych z genotoksycznością po spożyciu cząstek dwutlenku tytanu” – powiedział organ. „Po spożyciu doustnym wchłanianie cząstek dwutlenku tytanu jest niskie, jednak mogą one gromadzić się w organizmie”.

Rzecznik Mars powiedział w e-mailu, że firma nie komentuje toczących się spraw sądowych.

https://legaartis.pl/blog/2022/07/20/teczowe-cukierki-skittles-nie-nadaja-sie-do-spozycia-przez-ludzi/

%d bloggers like this: