INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Szczyt!!! PiS szykuje tanie mieszkania dla przesiedleńców z Ukrainy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (2 votes)

Przygotowywany przez rząd projekt strategii międzyresortowej ma pomóc w integracji wysiedleńców z Ukrainy. Jednym z jego elementów jest przygotowanie z samorządem niedrogich mieszkań komunalnych – powiedziała w środę PAP.PL minister w KPRM Agnieszka Ścigaj (Polskie Sprawy).

Minister ds. integracji społecznej Agnieszka Ścigaj w środę w Studiu PAP, mówiła o przygotowywanym przez nią projekcie strategii międzyresortowej mającym pomóc w integracji wysiedleńców z Ukrainy.

– Strategia zakłada przygotowanie z samorządem niedrogich mieszkań komunalnych – powiedziała.

Tworzenie strategii jest na etapie konsultacji ze środowiskiem organizacji pozarządowych i samorządami. – Bardzo szybko chcemy przystąpić do konsultacji międzyresortowych i to jest kwestia kilku tygodni, kiedy uda nam się spiąć tę strategię i zaprezentować opinii publicznej – oświadczyła.

Minister powiedziała, że nadszedł moment, aby osoby uciekające przed wojną „zaczęły się w miarę usamodzielniać”. Aby było to możliwe, należy „pomóc im znaleźć pracę, a także mieszkanie w miarę tanie, na ich możliwości”.

Problem stanowi fakt, że większość wysiedleńców lubi duże miasta, bo na wsiach musieliby pracować na roli a w mieście mogą się lansować samochodami, którymi przyjechali do Polski. Jak zauważa minister, w miastach nie ma już możliwości mieszkaniowych, bądź są „bardzo drogie”.

Ścigaj podkreśliła, że wystarczy „lekko dostosować do możliwości zamieszkania” pustostany, które są w rękach prywatnych.

– Każda gmina wie, że ma bardzo dużo takich pustostanów na swoim terenie – zaznaczyła. Rolą samorządów ma być szukanie możliwości i rozmowa z właścicielami takich mieszkań, z kolei rządu – pomoc w uzyskaniu środków finansowych na ich sfinansowanie.

Takie mieszkania miałyby być do dyspozycji w zasobach gminy przez „kilka lat”. – Na 5-6 lat dostarczy się samorządom możliwości zamieszkania w obszarze komunalnym – powiedziała.

Mniejsze miejscowości – dodała Ścigaj – „cały czas są otwarte” na migrantów z Ukrainy. Zaznaczyła jednak, że mieszkania pozyskane w ten sposób „nie będą tylko i wyłącznie mieszkaniami dla uchodźców”.

Ścigaj wyjaśniła, że porozumienie z właścicielami mieszkań ma być umową dzierżawy realizowaną za pośrednictwem społecznych agencji najmu.

– W tym momencie gmina przejmuje obowiązek płacenia czynszu, a następnie reguluje sobie odpłatność w zależności od dochodów i możliwości tego, komu to mieszkanie przydzieli – zaznaczyła.

– Trzeba się zabezpieczyć prawnie i stworzyć warunki aby i właściciel i gmina miały poczucie bezpieczeństwa i możliwości gospodarowania tym lokalem – podkreśliła Ścigaj.

Drugim elementem opracowywanej strategii jest wchłonięcie wysiedleńców przez rynek pracy. Ścigaj podkreśliła, że w małych miejscowościach jest bardzo duży deficyt pracowników w obszarach usług społecznych. To m.in. pomoc domowa osobom starszym, praca w domach pomocy społecznej czy w ośrodkach wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Pomoc w znalezieniu zamieszkania i pracy wysiedleńcom z Ukrainy „pozwoli relokować z dużych miast część ludzi, którzy chcieliby się przeprowadzić za pracą i mieszkaniem”.

Jak twierdziła, nowa strategia „przede wszystkim pozwoli uniknąć konfliktów społecznych”. Powiedziała, że ponad półtora miliona uchodźców z Ukrainy zostaje w Polsce, więc „trzeba się zastanowić, jak mogą oni wykorzystać swoje zasoby”.

– Jak sprawić, aby dobrze czuli się w naszych małych społecznościach lokalnych – samorządach – powiedziała i dodała że jest na tym polu pełne porozumienie wszystkich sił politycznych w Polsce.

Polskie rodziny oczekują na przydział mieszkania z zasobów gminy często nawet po 10 lat i więcej, ale dla Ukraińców pisowski rząd zrobi wszystko. Ciekawe co jest tego przyczyna.

One thought on “Szczyt!!! PiS szykuje tanie mieszkania dla przesiedleńców z Ukrainy

  1. Tyle tylko, że to towarzystwo ze wschodu wcale nie ma zamiaru i nie chce się usamodzielniać – nawet nie przejawia najmniejszej chęci … języka się nie uczą, pracy nie szukają a jak ktoś ich w jakiś sposób przymusi do podjęcia pracy to w pracy się opierdalają (mówiąc nieelegancko) czekając aż naiwni Polacy zrobią pewne prace za nich … ale to się powoli kończy bo ludzie są potężnie wkurzeni … powstają pierwsze konflikty (awanturki) pomiędzy polskim a ukraińskim personelem – to dzieje się głównie w zakładach produkcyjnych … przybysze ze wschodu to taki bezmózgi plankton – pasożyty bez ambicji, bez honoru, bez osobowości, bez charakteru – jedyne co przejawiają to postulaty roszczeniowe … dawajta nam bo my takie bidulki bombardowane … poczekajmy jeszcze chwilkę a na pewno ludziom nerwy puszczą i zobaczymy co z tego wylezie.

%d bloggers like this: