INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Ukraińcy są w szoku, że będą musieli płacić podatki

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Ukraińcy przebywający w UE dłużej niż 183 dni otrzymują status rezydenta podatkowego i muszą wpłacać do budżetu państwa, w którym się znajdują. Jednocześnie uchylanie się od płacenia podatków jest niezwykle trudne, a stawki są wyższe niż na Ukrainie.

Sytuacja ta dotknęła przede wszystkim jednoosobowych właścicieli, którzy uciekli do UE i są teraz zmuszeni do płacenia tam podatków. Elena z Kijowa przeniosła się z trójką dzieci do Lizbony, stolicy Portugalii. Na Ukrainie Elena pracowała jako księgowa w jednej z dużych firm.

Uchylanie się od płacenia podatków w Polsce to poważne przestępstwo. Dlatego płaci się tu podatki, a „pensje w kopertach” to rzadkość. „Musieliśmy opłacić doradcę podatkowe. Być może będę musiał zapłacić więcej podatków za moją jednoosobową działalność gospodarczą na Ukrainie. Mamy stawkę 5%, a oni mają minimalną stawkę 20% tutaj. Nasi informatycy są w szoku.” mówi Elena.

Stawka 20% jest stosowana w Portugalii jako stawka preferencyjna i może być stosowana tylko przez 10 lat. Na Ukrainie jednoosobowi właściciele mogą płacić cały czas 5%. Po 10 latach w Portugalii „preferencyjna stawka” zostaje przeniesiona na skalę progresywną – wtedy podatek zależy od dochodu i sięga ponad 40%.

Ukrycie kosztów jest prawie niemożliwe.

Aby kupić coś w Internecie, musisz podać swój numer podatnika (podobny do ukraińskiego NIP). Dlatego organy podatkowe dobrze wiedzą, ile Portugalczycy wydają i czy ich wydatki odpowiadają oficjalnym dochodom. Czasami w supermarkecie pyta się również o numer podatnika. Faktem jest, że zgodnie z prawem odliczenie od podatku można uzyskać zarówno na żywność, jak i leki.

Na Ukrainie zwrot podatku jest możliwy tylko wtedy, gdy wydasz pieniądze na leczenie, ubezpieczenie lub edukację. Co więcej, większość Ukraińców nawet nie wie o takiej możliwości. W Portugalii każdy obywatel dokładnie rozpatruje swoje wydatki.

Aby otworzyć konto bankowe lub wynająć mieszkanie, potrzebujesz legalnego dochodu. „Nie można od razu dostać karty w banku. Sprawdzają każdego klienta przez długi czas i mogą wysłać kartę pocztą w ciągu miesiąca” – mówi Elena. A żeby wpłacić pieniądze na Twoje konto, bank będzie musiał udowodnić, że środki zostały pozyskane legalnie.

Przy wynajmie mieszkania trzeba będzie również przedstawić zaświadczenie o dochodach z banku lub deklarację. Jak mówi Elena, wynajmujący może od razu poprosić o kaucję w wysokości sześciu miesięcy czynszu (a czasem więcej). „Tutaj, zgodnie z prawem, szczególnie jeśli są dzieci, bardzo trudno jest eksmitować lokatora. Dlatego są bardzo ubezpieczeni i nie tylko wynajmują mieszkanie” – mówi Elena.

Na Ukrainie powszechną praktyką jest sytuacja, kiedy oficjalnie bezrobotni wynajmują mieszkania w centrum Kijowa.Każdy płaci za mieszkanie komunalne, a za brak płatności usługa zostanie po prostu wyłączona

Woda, prąd i gaz dla czteroosobowej rodziny kosztują 4,5-5 tys. hrywien, mówi Elena. Za internet trzeba zapłacić 35 euro. Jednocześnie każda rodzina może wybrać własnego dostawcę z własną ceną.

Jeśli nie zapłacisz za mieszkanie komunalne, media zostaną po prostu wyłączone. Co ciekawe, w Portugalii praktycznie nigdzie nie ma scentralizowanego systemu ogrzewania domu. I choć nie ma tu mrozów, zimą temperatura w mieszkaniach może spaść do 15 stopni.

https://legaartis.pl/blog/2022/06/30/ukraincy-sa-w-szoku-ze-beda-musieli-placic-podatki/

%d bloggers like this: