INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Toksyczne chemikalia w zmiękczaczu tkanin

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Toksyczne chemikalia w zmiękczaczu tkanin

Reklamy zmiękczacza tkanin zwykle sugerują obraz świeżości i dobrego samopoczucia. Ale co jest za kulisami? W rzeczywistości wiele zmiękczaczy tkanin zawiera długą listę znanych toksyn, które mogą dostać się do organizmu przez skórę i drogi oddechowe, powodując tam wiele problemów zdrowotnych, szczególnie u dzieci.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Środki zmiękczające tkaniny zawierają toksyczne chemikalia

Środki zmiękczające tkaniny powinny nadać naszemu praniu gładki i dobrze pachnący charakter. Pranie powinno być miękkie dla skóry i rozprowadzać świeżość w całym pomieszczeniu.

Zmiękczacze tkanin zostały wynalezione w celu wybielenia nieprzyjemnego zapachu tkanin syntetycznych – których zapach staje się jeszcze silniejszy i bardziej nieprzyjemny po podgrzaniu – na spoconych ciałach lub w suszarce bębnowej.

Między innymi chemikalia w zmiękczaczach do tkanin mają na celu zapobieganie ładunkom elektrostatycznym, a także rozprzestrzenianie pewnego zapachu, aby zamaskować zapach innych chemikaliów, a także tkanki syntetycznej.

Ale za tą wspaniałą fasadą zmiękczacza do tkanin kryją się niestety niebezpieczne składniki:

Kationowe środki powierzchniowo czynne w płynie do płukania tkanin

Konwencjonalne środki zmiękczające tkaniny zawierają tak zwane kationowe środki powierzchniowo czynne. Te kationowe środki powierzchniowo czynne zapobiegają sztywności prania, dzięki czemu jest elastyczne i miękkie.

Wiadomo jednak, że kationowe środki powierzchniowo czynne zakłócają funkcjonowanie skóry i wywołują choroby skóry. Zarówno kationowe, jak i niejonowe środki powierzchniowo czynne stanowią również obciążenie dla środowiska, gdy dostają się do ścieków.

Alergenne substancje zapachowe w płynie do płukania tkanin

Świeży zapach, który zmiękczacz tkanin nadaje praniu, jest często wytwarzany przez sztuczne i alergizujące substancje zapachowe, takie jak amylcynamal, alkohol amylcynamowy, alkohol benzylowy, salicylany benzylu, alkohol cynamonowy, cynalny, cynalny, kumaryna, eugenol, geraniol, hydroksycytronellal, izoeugenol lub liral.

Zapachy alkoholu benzylowego, octanu benzylu lub linalolu często znajdują się w zmiękczaczach tkanin, chociaż mogą przyczyniać się do zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego.

Wielopierścieniowe związki piżma są również często stosowane w zmiękczaczach do tkanin, o których wiadomo, że gromadzą się w tkance tłuszczowej lub mleku matki. Ponadto podejrzewa się, że te wielopierścieniowe związki piżma powodują uszkodzenie wątroby ( 1 ).

Ponieważ zapachy w zmiękczaczach do tkanin odgrywają ważną rolę, lista ta może być kontynuowana przez bardzo długi czas, ale inne składniki zmiękczaczy tkanin również nie są nieszkodliwe.

Formaldehyd w płynie do płukania tkanin

Separatory formaldehydu lub formaldehydu znaleziono również w zmiękczaczach do tkanin. Są one stosowane jako środki dezynfekujące lub konserwanty. Formaldehyd może również wywoływać alergie, które podrażniają błony śluzowe i od lat podejrzewa się, że jest rakotwórczy (2).

Związki chloroorganiczne w zmiękczaczu tkanin

Związki chloroorganiczne stanowią grupę licznych substancji, które – jak sama nazwa wskazuje – zawierają halogeny takie jak brom, chlor czy jod. Różne substancje z tej grupy znajdują się również w zmiękczaczach do tkanin.

Przede wszystkim stosowanie sztucznych związków chloroorganicznych jest bardzo kontrowersyjne, ponieważ wiele z tych substancji może powodować alergie lub nawet jest rakotwórczych.

Trucizny, które nosimy na ciele

Ci, którzy używają konwencjonalnych zmiękczaczy do tkanin, codziennie narażają się na wiele toksycznych chemikaliów. Składniki zmiękczacza tkanin wnikają w ręczniki, pościel i ubrania podczas prania i osadzają się tam przede wszystkim.

Środki zmiękczające tkaniny są zaprojektowane tak, aby pozostawały w praniu przez długi czas, stopniowo uwalniając je do środowiska.

Podczas noszenia odzieży zanieczyszczonej toksynami, suszenia lub spania w nocy, chemikalia mogą dostać się do organizmu przez skórę lub drogi oddechowe i wywołać lub promować alergie lub poważne problemy zdrowotne.

Alternatywy dla płynów do płukania tkanin

Przy wszystkich wątpliwych składnikach konwencjonalnych zmiękczaczy do tkanin naturalnie zadaje się pytanie, czy w ogóle ich potrzebujesz? Jest wiele osób, które nie używają zmiękczacza do tkanin z powodów wymienionych powyżej.

Jeśli jednak nie chcesz obejść się bez miękkiego i świeżo pachnącego prania, możesz skorzystać z alternatyw.

Powietrze ogrodowe zamiast zmiękczacza do tkanin

Jeśli pozwolisz praniu wyschnąć w powietrzu (na przykład w ogrodzie), z jednej strony nie ma ładunku elektrostatycznego – co ma również na celu zapobieganie zmiękczaniu tkanin – az drugiej strony świeże powietrze może również nadać praniu przyjemny, naturalny zapach.

Ponieważ jednak nie każdy ma możliwość wysuszenia prania w ogrodzie, przedstawiamy kilka innych alternatyw dla konwencjonalnych zmiękczaczy do tkanin.

Soda oczyszczona do świeżego prania

Dodając sodę oczyszczoną do wczyt pralki, można łatwo wyeliminować wiele zapachów odzieży. Przed włączeniem maszyny należy tylko upewnić się, że soda oczyszczona jest całkowicie rozpuszczona w wodzie.

Srebro koloidalne do świeżego prania

Ponieważ nieprzyjemny zapach w praniu zwykle pochodzi od bakterii, dodatek srebra koloidalnego może również temu przeciwdziałać. Srebro koloidalne ma działanie antybakteryjne i jest również bardzo przyjazne dla skóry.

Ocet jako środek zmiękczający tkaniny

Niektórzy ludzie używają również octu lub soku z cytryny jako substytutu zmiękczacza tkanin. Wielu przysięga na tę metodę. Zapach octu powinien najwyraźniej zniknąć całkowicie po wysuszeniu i nadal zmiękczać pranie.

Kulki suszarki do miękkiego prania

Jeśli pierzesz bez zmiękczacza tkanin i nadal chcesz mieć miękkie ręczniki, możesz również umieścić tak zwane kulki suszarki w suszarce do prania. Są to kłujące kulki wykonane z różnych materiałów, które mają pomóc w bezchemicznym zmiękczaniu prania.

Te kulki, które są wykonane z gumy, niekoniecznie są najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem, ponieważ mogą wydzielać gazy. Zamiast tego można również użyć kulek suszarniczych wykonanych ze zmatowionej wełny.

Niektórzy sprzedawcy produktów naturalnych oferują również torby do suszenia, które wyglądają jak większe torebki herbaty i zawierają suszoną lawendę. Lawenda nadaje praniu naturalny i świeży zapach.

Kolejna wskazówka dotycząca oszczędzania energii podczas suszenia za pomocą suszarki: Możesz również umieścić pranie już wysuszone na smyczy razem z wilgotną szmatką w suszarce.

Proces suszenia jest skrócony, oszczędza się energię, a pranie jest nadal miękkie.

Toksyczne chemikalia w zmiękczaczu tkanin (zentrum-der-gesundheit.de)

%d bloggers like this: