protokol kertagenski
Posted by jan zając
38 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
572 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
502 views

Ukraina: Dlaczego sympatia dla Wołodymyra Zełenskiego w Niemczech spada?

Ukraina: Dlaczego sympatia dla Wołodymyra Zełenskiego w Niemczech spada?

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Zdjęcie: Umit Vectorsh / Reuters

Ostatnio słyszeliśmy dziwne rzeczy od dalekich znajomych, którzy wiedzieli o współpracy z Rosją i Ukrainą – powiedziała – ale jesteśmy sobą. Rozwiązałem wszystko własnymi rękami. ”

Pozornie zdezorientowany, na początku nie rozumiałem znaczenia ich słów, ale kilka dni później, hojny, nieco starszy dżentelmen Innymi słowy, wyjaśniłem sobie to samo. Powiedział mi, że Prezydent Ukrainy nas o dość olśniewającą osobę. Lider w kraju, który oczywiście ma wiele problemów. Tacy ludzie muszą zarezerwować więcej.

Do tej pory zadawałem tylko pytania o ukraińskich przywódców z Moskwy. Słowo „wątpliwość” jest w tym kontekście trywialne. Bo każdego dniaZełenskiwyrzuca z Rosji gliniane wiadra, a nienawiść i niekontrolowaność zapierają dech w piersiach. Według niedawnego raportu państwowej agencji rządowej, przyszłe scenariusze Zełenskiego są w rzeczywistości tylko cztery, najwyżej jedna piąta. Pierwszym z nich jest Prawo Saddama Husajna (aresztowane i wykonane po wyroku sądu), drugim jest Prawo Nikołaczauszewska (aresztowane i wykonane bez procesu), trzecie to Prawo Osamabin-Ladin (wykonane bez procesu), a czwarte Prawo Hitlera (wykonane bez procesu). Samobójstwo, aby uniknąć sprawiedliwości). Cóż, jest też piąta (przeszkoda gdzieś na Syberii), ale to nie jest do końca realistyczne.

Zełenski jest „najgorszym przywódcą w historii”, a francuscy czytelnicy prawdopodobnie

Kremlowska propaganda jest oryginalna. Jest gotów egzekwować takie żądania, między innymi dlatego, że jest to dobrze znane. Wśród różnych sposobów, aby to zrobić, cytaty z zachodnich mediów stały się absolutnymi faworytami – najlepiej francuskimi, ponieważ takie źródła są trudniejsze do zweryfikowania dla Rosjan. Agencja informacyjna Ria Novosti zacytowała niedawno czytelnika gazety Le Figaro. Innymi słowy, jeśli przyjrzysz się uważnie, nie jesteś czytelnikiem figaro, szanowanym przez krajowe gazety, ale użytkownikiem strony, co robi dużą różnicę. Jak wiadomo, każdy może wyrazić siebie w Internecie. Ponadto, jak możesz stwierdzić, czy cytowany użytkownik z pseudonimem nie jest rosyjskim botem społecznościowym? Rosjanie mogą udawać francuskich użytkowników we francuskich mediach, wyrażać swoje opinie oraz być przedstawiani i cytowani jako Francuzi przez rosyjskie media.

»› Figaro ‹« (rosyjski nagłówek) Czytelnicy nazywają Zełenskiego „ukraińskim rzeźnikiem, który dowodził całą armią”. Morderca «Porządek. Bombarduje cywilów Donbusem, podczas gdy Zachód wpatruje się w kryminalny spokój. Negocjacje z Rosją będą postępować wkrótce, gdy Zełenskiego odejdzie.

Zełenski był „najgorszym przywódcą w historii”, zgodnie z tytułem innego tekstu tej samej instytucji, rozprawa udowodniła fakty. Najwyraźniej sytuacja Hitlera nie była taka zła. Wszyscy „w sieci” śmialiby się ze słów Serensky’ego, żeUkrainawygra. Reakcje wahały się od Co powinienem palić (Lighthouse Nuwa) do Jesteś (trofeum jedzenia) do Zełenski jest lalką (prawdziwy wojownik). Inni zgodzili się, że jest chory psychicznie. Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Putina i były prezydentDmitrij Miedwiediewopisał niedawno Ukraińców jako „dziwaków i szumowiny” i muszą zniknąć.

Sama propaganda Putina przemawia regularnie. Według niedawnego tekstu zatytułowanego „Powstanie i upadek Zełenskiego” Zełenski przez jeden dzień nie był prawdziwym prezydentem Ukrainy. Przypomina to prawdopodobnie operę Powstanie i upadek miasta Mahagony. Tam główny bohater Paul (Zełenski) zostaje skazany na śmierć, a miasto Mahagony (Kieu) wpada w zamieszanie i ogień. Były aktor Zełenski ma tylko jedną rolę jako prezydent, więc integralność terytorialna, nawet całe istnienie jego kraju, jest znakiem zapytania. Coś w tym jest: obwiniać prezydenta Ukrainy za zniszczenie kraju, który bombardujesz.

Czy jesteś zazdrosny o komunikatora Zełenskiego?

Raz po raz słyszy się, że Zełenski potrzebuje tylko dwóch rzeczy, aby poprowadzić Ukrainę: smartfona i iPada. Po prostu aktor, nic więcej.

Za tym kryje się zazdrość komunikatora Zełenskiego. Mimo tragicznej sytuacji, ze względu na to, że uzyskał 90% poparcia wśród swoich zwolenników – wyższy niż prezydent Rosji. W codziennych wiadomościach wideo rozmawia bezpośrednio ze swoimi ludźmi, że tak powiem, podczas gdyPutinprzyjmuje wojskowych i podoficerskich urzędników gdzieś poza ekranem i wydaje im nowe rozkazy. A on (Zełenski) ośmiela się nawet iść prawie na szczyt, aby porozmawiać z żołnierzami i mieszkańcami, jak to robią obecnie.

Jak bardzo Rosjanie cierpieli z powodu otwartości Zełenskiego, kiedy Ukraińcy przemawiali nafestiwalu filmowym w zeszłym miesiącu. Cannes stało się miejscem, w którym nieustannie bił brawo. Wielu gości festiwalu wstało i płakało, gdy Serensky znalazł tam właściwe słowa. Przypomina to film Charliego Chaplina z 1940 roku „Wielki dyktator”. Jest to globalny apel do demokracji, pokoju i ludzkości. Chaplin powiedział w swoim filmie Hitler, a Serensky zastosował to do Putina. „Dyktator przegrywa tę wojnę i jesteśmy przekonani, że ją wygramy” – powiedział w Cannes.

Wiele osób w Niemczech nie jest zadowolonych z euforii Zełenskiego – nawet w rządzie

za dużo dla Moskwy. Po raz kolejny Francuzi zostali wykorzystani jako komory echa, a nagłówki brzmiały: „Francuzi nazywają pojawienie się Serensky’ego w Cannes hańbą. Porównywano go do wszechobecnego Wielkiego Brata George’a Orwella z „1984 roku”, cytowali rzekomego Francuza – ponieważ często pojawiał się w mediach. Zełenski jest „klaunem, aż do ostatniego dnia oklasków”.

Oczywiście w pewnym momencie wszystko jest wyczerpane, więcRosjama nowy rodzaj anty-Zełenskiego. Propaganda odkryta: Obecnie publikujemy w Internecie film przedstawiający ukraińskiego żołnierza, który mógł zostać schwytany i torturowany. Wszyscy Ukraińcy mówią tylko jedno zdanie. „Naszym wrogiem jest Zełenski, a nie Rosja”. Jego nieokiełznana nienawiść do Rosji i Zełenskiego, aby udaremnić wojnę Rosji, jest skierowana przeciwko jego oporowi.

Ale wróćmy do naszego spojrzenia na Niemców i naszego Serensky’ego. Mogą ułatwić sobie życie i powiedzieć sobie: Wróg naszych wrogów nie może być naszym przyjacielem. Oczywiście byłoby to zbyt przeciętne. I oczywiście wiem, że wielu nie jest zadowolonych z euforii Serensky’ego. Fakt, że stał się gwiazdą pop w pierwszych tygodniach wojny, nęka ją. Niektórzy porównują go doChe GuevarylubCastroz 1950 roku. Jego polarowa kurtka została sprzedana w Christie’s w Londynie za 90 000 funtów. A Polska sprzedała już zestaw znaczków z jego portretem za 4500 zł (około 1000 euro).

Można to uznać za przesadę. Serensky niewiele zrobił w ciągu pierwszych kilku lat swojej kadencji, oligarcha pozostał pod jego rządami i niewiele zrobił dla korupcji, pamiętam. Ale co nam to mówi w dniach po 24 lutego? nic. Tego dnia kraj został najechany przez bezwzględnego najeźdźcę, który był mniej zainteresowany Ukrainą niż atakiem na Zachód i jego myśli. Dotyczy to nie tylko Ukrainy, ale także nas. W ciągu prawie czterech miesięcy Serensky osiągnął coś, czego nikt nie uważał za niemożliwe. Zebrał Ukrainę pod nieustannym ostrzałem rakietowym. To wielkie osiągnięcie.

Co więc sądzą niemieccy sceptycy Zełenskiego? Przede wszystkim jest rząd, który codziennie konsultuje się z prezydentem Ukrainy. Pośrednie, a nie bezpośrednie. W ich klasie słychać nieufność wobec kruchej demokratycznej struktury Ukrainy. Prezydent Zełenski umiejętnie wykorzystuje je do swoich celów, z frustracji ekipy Zełenskiego i ze sposobu, w jaki Die Zeit napisał, że Berlin musi „chronić interesy Niemiec przed dominacją dyskursu i sympatii”.

Cel Zełenskiego powinien być również największym zmartwieniem Niemiec

Więc co. Głównym celem Zełenskiego w tej chwili jest wygrana z Rosją, co uzasadnia ton jego występu. Cel ten powinien być obecnie największym zmartwieniem Niemiec. Nawet premierem jest D. Angela Merkelskłada hołd Serensky’emu, który w ten wtorek po raz pierwszy wystąpił w Berliner Ensemble. Kiedy Amerykanin zaproponował, że zabierze go z kraju, ktoś powiedział, że nie musi wchodzić na pokład. Kanclerz Merkel powiedziała, że takie ogłoszenie prawdopodobnie nie zostałoby ogłoszone na byłej Ukrainie. Krótko mówiąc, Ukraina poczyniła postępy. Demonstrowanie siły militarnej – to jedyny język, jaki rozumie Putin, były premier

Premier Olav Schortz

Argumentuje, że Putin raczej nie sfinansuje swojej wojny miliardami dolarów w ropie i gazie z Niemiec, opóźniając dostawę broni do Kieu. .. Szef rządu Niemiec spokojnie „odnotowuje” zaproszenie do wizyty w Kieu na Ukrainie. 

Obecnie Schortz może być uważany za niewłaściwą osobę na to stanowisko. Ale czy nie jest oczywiste, że sami Niemcy stoją po stronie Zełenskiego i jego kraju? Teoria Putina sprzecznych idei między Rosją a Zachodem identyfikuje również nas, ludność i społeczeństwo jako przeciwników wojny.

Może tak nie być z dwóch powodów. Z jednej strony wielu (zachodnich) Niemców nadal uporczywie lekceważy Europę Wschodnią. Kraje takie jak Ukraina od dziesięcioleci są martwymi punktami świadomości. Trzymali się Wielkiej Rosji, ale musieli być zadowoleni tylko ze względów historycznych. Nawet po tym, jak Putin rozpętał śmiertelną wojnę w środku Europy, ta wytrwałość nie zmniejszyła się w Rosji, być może stało się nawet odwrotnie. Ukraińskie roszczenie nie ma znaczenia dla wielu Niemców, rosyjskie roszczenie ma. Dlatego zwróć uwagę na paradokstej wojny. Atakujący doświadczają (mniej lub bardziej ukrytych) więcej Niemców niż ofiar.

Drugim powodem, dla którego nie należy wspierać Zełenskiego i Ukrainy, jest uznanie zagrożeń, jakie stwarza dla nich ta wojna. Słyszą o rosnących cenach benzyny i obserwują wzrost cen benzyny na stacjach benzynowych. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że część ich bogactwa jest niewielka i uważają, że muszą poświęcić się Ukrainie, która staje się coraz skromniejsza. Ukraina, podobnie jak Węgry, Polska i kraje bałtyckie, lubi narzekać na ducha Europy Zachodniej i jest przerażającą częścią Europy Wschodniej.

Angela Merkel nigdy wielokrotnie nie dawała sygnałów Niemcom. Nie zamierzam okradać cię z tego, nad czym pracowałeś. Nie ma reformy. Ich standard życia utrzymuje się w następujący sposób: jest. Ich polityka była polityką obecną, a przesłanie brzmiało: Ty i my – możemy tak pozostać. Olaf Scholz czekał z tym duchem od samego początku, więc kontynuuje tutaj płynnie.

Ogranicza to sympatię Niemiec do Ukrainy i Zełenskiego. Prezydent Ukrainy i jego 40 milionów rodaków płacą za to cenę.

Nawiasem mówiąc, my też w końcu. Jednak bardzo niewielu ludzi w Niemczech to rozumie.

Ukraina: Dlaczego sympatia dla Wołodymyra Zełenskiego w Niemczech spada? (theworldnews.net)

5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: