protokol kertagenski
Posted by jan zając
38 views
UBG - Ewangelia Jana
Posted by grzegorz
572 views
UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
502 views

Torticollis spasmodicus i inne uprzejmości, które pojawiają się po szczepieniu przeciwko COVID-19 [Nowe badania]

Torticollis spasmodicus i inne uprzejmości, które pojawiają się po szczepieniu przeciwko COVID-19 [Nowe badania]

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie tylko badania naukowe wykazują związek między szczepieniem / terapią genową COVID-19 a szeregiem ciężkich, czasami kończących życie chorób, ale także lista chorób, które pojawiają się po szczepieniu / terapii genowej COVID-19, staje się coraz dłuższa. Dzisiaj, oprócz starych znajomych półpasiec ospy wietrznej, zapalenia mięśnia sercowego, zakrzepicy żylnej mózgu, zapalenia mięśnia sercowego, trombocytopenii, dodajemy kilka nowych chorób do listy 41 chorób, które opublikujemy jutro w najnowszej wersji, a mianowicie takie miłe rzeczy, jak pęcherzowy pemfigoid, skurcz kręczu szyi (aka dystonia szyjna) i zakrzepowa waskulopatia.

Ale oczywiście nic z tego nie ma na celu powstrzymania ich przed zaszczepieniem się, a w każdym razie jest to coś, co zostało opublikowane w czasopismach naukowych, zgodnie z recenzją naukową, ponieważ zbieramy tylko już opublikowane teksty na ten temat, ale nadal, jeśli chcesz rozpowszechniać je na Twitterze, Facebooku, YouTube, ponieważ rzekoma „dezinformacja medyczna” jest dostarczana z linkiem, pod którym można je następnie wytłumaczyć testowanymi, ideologicznie poprzez jego kroki, a nie czymś przetestowanym pod kątem funkcji mózgu „weryfikatorów faktów”, że wszystko to z efektami ubocznymi nie jest warte wzmianki. Każdy, kto jest jednym z „niewielu” przypadków, które same obejmują ponad 110 wkładów naukowych w naszym kraju, miał właśnie pecha, ale wartość dla ogółu społeczeństwa, jest tak wielka, że trzeba zaakceptować kilku zmarłych, kalekich, narysowanych do końca życia … Wiecie, ze względu na zdrowie publiczne, w podobny sposób, w jaki musieliście znosić kilku zabitych żołnierzy, aby dać ludziom trochę przestrzeni bez przestrzeni.

Na powyższej liście coraz częściej pomijamy stwardnienie rozsiane, jedną z tych chorób autoimmunologicznych, które występują po szczepieniu / terapii genowej COVID-19. Pillepalle w porównaniu z wielkim zbawieniem, modele symulacyjne, których założenia opisują wyginięcie ludzkości, teraz, gdy szczepionki / terapie genowe COVID-19 zapobiegły wielkiemu umieraniu, zapobiegły wielkiemu umieraniu w modelu symulacyjnym, ponieważ założono, że zapobiegają one wielkiemu umieraniu w modelu symulacyjnym, małemu indywidualnemu poświęceniu, któremu prawdopodobnie zapobiega się na tle miliardów zgonów w modelach symulacyjnych, czemu zapobiega zastosowanie COVID-19 Szczepionkom / terapiom genowym skutecznie zapobiegano, w modelach oczywiście można się spodziewać. Czym jest kilka tysięcy, setki tysięcy ludzi, którzy naprawdę cierpią z powodu konsekwencji szczepionek / terapii genowych COVID-19 w obliczu miliardów ludzi, których śmierci zapobiegły modele symulacyjne?

Stwardnienie rozsiane!

25-latka, która już w przeszłości cierpiała na stwardnienie rozsiane, jest obecna w szpitalu, ponieważ nie była w stanie używać lewej stopy przez pięć dni, może ją tylko pociągnąć za sobą. Informuje, że jej lewe kończyny są sztywne od wielu dni i nie są odporne. Objawy pozostają spójne w ciągu najbliższych kilku dni. Pięć lat wcześniej u 25-latka zdiagnozowano stwardnienie rozsiane, ale całkowicie zniknęło za pomocą sterydów. Nawrót stwardnienia rozsianego poprzedziło m.in. szczepienie szczepionką opartą na adenowirusie Johnson & Johnson. Skan MRI pokazuje szereg nagromadzeń płynu w mózgu pacjenta:

Zewnętrzny plik zawierający obraz, ilustrację itp. Nazwa obiektu to cureus-0014-00000024017-i01.jpg
Ważone T2 obrazy MRI mózgu. A & B: Osiowe obrazy MRI mózgu wykazujące kilka ognisk hiperintensywności FLAIR (czerwone strzałki); C: Strzałkowy obraz MRI mózgu pokazujący duży FLAIR w prawym tylnym płacie czołowym o wymiarach 1,4 cm (czerwona strzałka). Źródło. Al-Midfai i in. (2022).

Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, która uszkadza ośrodkowy układ nerwowy. Nawrotowi stwardnienia rozsianego u 25-latka towarzyszyła ostra, zapalna reakcja demielizująca w ośrodkowym układzie nerwowym, czyli zniszczenie osłonki mielinowej komórek nerwowych. W tym przypadku nawrót stwardnienia rozsianego jest spowodowany poprzednim szczepieniem szczepionką opartą na adenowirusie Johnson& Johnson, według autorów.


Zakrzepica żył zatokowych

Rysunek 180-letni mężczyzna pojawia się na izbie przyjęć szpitala. Od 2 tygodni cierpi na silne bóle głowy, którym towarzyszą szumy uszne i zaburzenia widzenia. Objawy pojawiły się w ciągu jednego dnia po pierwszym leczeniu terapią genową BNT162b2 / Comirnaty firmy Pfizer / Biontech. Środki przeciwbólowe nie przyniosły ulgi, wręcz przeciwnie, objawy zostały uzupełnione przez udrękę psychiczną, trudności z koncentracją i zaburzenia snu. Kiedy mężczyzna został przyjęty, miał podwyższone ciśnienie krwi. Bliższe badanie ujawniło również ograniczenie widzenia, osłabienie wszystkich czterech kończyn i zmniejszone odruchy. Rezonans magnetyczny wykazuje całkowity brak przepływu krwi w żyle zatokowej poprzecznej i żyle pleśniawki lewej, zgodnie z rozpoznaniem entrombozy żyły zatok mózgowej. Ze względu na natychmiast rozpoczęte leczenie apiksabanem nastąpiła poprawa stanu mężczyzny. Został zwolniony po trzech miesiącach. Leczenie kontrolne było kontynuowane w momencie napisania odpowiedzi.

Qureshi, Muhammad Imran Ahmad, Bilal Azam, Muhammad Aamir Waheed i Afsheen Imran (2022). Zakrzepica zatok żylnych po podaniu pierwszej dawki szczepionki Pfizer BioNTechOpisy przypadków BMJ CP 15(5): e247493.


Kompletny blok serca / Arytmia serca

73-letnia kobieta cierpi na duszność i zmęczenie dwa tygodnie po podaniu drugiej dawki BNT162b2/Comirnaty. Elektrokardiogram pokazuje kompletny blok AV, zaburzenie rytmu serca, w którym impulsy elektryczne, które wyznaczają tempo między przedsionkami a komorami, nie są już wymieniane. 73-latek otrzymuje rozrusznik serca. Po trzeciej terapii genowej BNT162b2/Comirnaty powtarza się ta sama gra. Tym razem arytmia serca została naprawiona po dwóch tygodniach.

Etienne, Hoffer, Pirlet Charles i Troisfontaines Pierre. Przemijający, ale nawracający kompletny blok serca u pacjenta po szczepieniu przeciwko COVID-19 – opis przypadku. „ Roczniki Medycyny i Chirurgii: 103694.


Torticollis spasmodicus / Dystonia szyjki macicy

Po cierpieniu na sztywność karku, znaczny ból szyi i lekkie przechylenie głowy w lewo przez trzy miesiące, 38-latek jest prezentowany w klinice neurologicznej. 24 godziny po podaniu pierwszej dawki BNT162b2/Comirnaty pojawiły się drgawki i skręcenie szyi. Do tego momentu takie problemy były mu nieznane. Był zdrowy przed leczeniem Pfizerem. Zdiagnozowano u niego skurcz kręczu szyi, bardzo bolesny stan, w którym skurcze mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego prowadzą do nieumotywowanych ruchów głowy w bok i do tyłu, którym towarzyszą skurcze.

„Zgłaszamy rzadki przypadek ostrej dystonii szyjki macicy po pierwszej dawce szczepionki BNT162b2 COVID-19. Przypisujemy wystąpienie dystonii szyjki macicy szczepionce ze względu na związek czasowy”

Algahtani, Hussein A., Bader H. Shirah i Emad Alwafi (2022). Ostra dystonia szyjki macicy po szczepionce BNT162b2 mRNA COVID-19. „ Neurologia kliniczna i neurochirurgia: 107304.


Zapalenie mięśnia sercowego

14 dni po tym, jak została potraktowana ChAdOx1 / Vaxzevria firmy AstraZeneca, 55-letnia kobieta z ciężkim kołataniem serca pojawia się w szpitalu. Badanie ujawnia tachykardię i podwyższony poziom troponiny, rezonans magnetyczny pokazuje przyczynę obu, zapalenia mięśnia sercowego spowodowanego poprzednim leczeniem Vaxzevria. Zapalenie mięśnia sercowego jest zatem efektem ubocznym, który występuje nie tylko po leczeniu terapiami genowymi mRNA, ale także po leczeniu szczepionkami opartymi na adenowirusie.

Marsukjai, Apichai, Nonthikorn Theerasuwipakorn, Monravee Tumkosit, Pairoj Chattranukulchai, Panudda Srichomkwun i Somchai Prechawat (2022). Współistniejące zapalenie mięśnia sercowego i bezbolesne zapalenie tarczycy po szczepieniu przeciwko koronawirusowi AstraZeneca 2019: opis przypadku. Journal of Medical Case Reports 16(1): 1-4.


Zapalenie wątroby / Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

Dane z 18 krajów stanowią podstawę analizy istniejących doniesień o chorobach wątroby po szczepieniu/terapii genowej COVID-19. 87 pacjentów, u których zdiagnozowano chorobę wątroby w medianie 15 dni po leczeniu COVID-19 mRNA lub szczepionkami/terapiami genowymi opartymi na adenowirusie, stanowi podstawę analizy. U 57% pacjentów choroba wątroby była chorobą autoimmunologiczną (autoimmunologiczne zapalenie wątroby). We wszystkich zgłoszonych przypadkach choroba może być kontrolowana lub ustępować przez leczenie. W jednym przypadku konieczny był przeszczep wątroby. Związek między szczepionkami / terapiami genowymi COVID-19 a zapaleniem wątroby lub autoimmunologicznym zapaleniem wątroby jest zatem bardzo dobrze udokumentowany.

Efe, Cumali, Anand V. Kulkarni, Benedetta Terziroli Beretta-Piccoli, Bianca Magro, Albert Friedrich Stättermayer, Mustafa Cengiz, Daniel Clayton-Chubb et al. (2022). Uszkodzenie wątroby po szczepieniu SARS-CoV-2: Cechy immunologicznego zapalenia wątroby, rola terapii kortykosteroidami i wynik. Hepatologia.


Małopłytkowość, encefalopatia, zapalenie mięśnia sercowego

15-latek jest hospitalizowany z gorączką i biegunką. Oba rozpoczęły się w jeden dzień po drugim leczeniu terapią genową BNT162b2 / Comirnaty firmy Pfizer / Biontech. Kiedy przybywa, jest podekscytowana i w pełni świadoma. Wszystkie funkcje wydają się normalne. Następnego dnia ma upośledzoną świadomość i ostatecznie traci przytomność. Pojawiają się drgawki i skurcze, które komplikują leczenie. Zostaje przeniesiona na oddział intensywnej terapii. Podejrzewa się autoimmunologiczną encefalopatię w odpowiedzi na terapię genową COVID-19 i rozpoczęto leczenie metyloprednizolonem. Stan dziewczyny poprawia się, świadomość stopniowo powraca, drgawki i drgawki stają się mniejsze. Po trzech dniach 15-latek może ponownie jeść samodzielnie. Trudności w chodzeniu można poprawić za pomocą fizjoterapii. Analizy krwi wykazują wyraźną trombocytopenię. W 6 dniu pobytu w szpitalu 15-latka rozwija kołatanie serca, z pulsem ponad 100 na minutę. Przyczyną jest zapalenie mięśnia sercowego. Leczenie rozpoczyna się natychmiast. Trzy tygodnie później pojemność minutowa serca poprawiła się do 64% normy. Cztery tygodnie później stan neurologiczny 15-latka nadal się poprawia. Autorzy widzą w tym sukces, że do tej pory nie pojawiły się kolejne nieoczekiwane komplikacje.

Jakie życie czeka 15-latka zaszczepionego.

Asaduzzaman, Md, Bidrum Purkayastha, MM Jahangir Alam, Shishir Ranjan Chakraborty, Soumitra Roy i Nasad Ahmed. (2022). Encefalopatia związana ze szczepionką COVID-19 mRNA, zapalenie mięśnia sercowego i małopłytkowość z doskonałą odpowiedzią na metyloprednizolon: opis przypadku. Journal of Neuroimmunology 368: 577883.


Półpasiec

Silne bóle głowy i bóle na czole prowadzą 74-latka do szpitala. Skarży się również na opuchniętą lewą powiekę i wrażliwość na światło w tym samym oku. Pięć dni wcześniej otrzymał drugą dawkę BNT162b2/Comirnaty w lewym ramieniu. W dniu szczepienia wrażliwość i swędzenie osadzają się w lewym ramieniu, dwa dni później w lewej połowie twarzy, a następnie wysypka na czole. Wysypka szybko rozprzestrzenia się na lewą połowę twarzy, oka i nosa.

W płynie rdzeniowym mężczyzny wykrywa się zwiększony udział białych krwinek i wykrywa wirus ospy wietrznej półpaśca. Zdiagnozowano u niego zapalenie opon mózgowych i półpasiecErt. Po 10 dniach zostaje zwolniony. 20 dni później wrócił. Tym razem cierpi na neurotroficzny wrzód w lewym oku [patrz zdjęcie], a jego wzrok wyraźnie się pogorszył. W ciągu następnych dwóch miesięcy stan mężczyzny poprawia się. Jego wzrok poprawia się, ale nie można go w pełni przywrócić. Według autorów konieczne jest edukowanie osób poszukujących leczenia szczepionkami /terapiami genowymi COVID-19 na temat ryzyka związanego z chorobą ospy wietrznej i półpaśca (VZV).

„Dlatego uważamy, że ważne jest, aby poinformować pacjentów o tym potencjalnym ryzyku i zalecić staranne monitorowanie po szczepieniu, biorąc pod uwagę możliwość reaktywacji VZV. Wczesna diagnoza i leczenie przeciwwirusowe mogą zatrzymać postęp choroby i zapobiec wyniszczającym powikłaniom. „

Ty, In-Cheon, Min Ahn i Nam-Chun Cho (2022). Opis przypadku półpaśca i zapalenia opon mózgowych po szczepieniu przeciwko COVID-19. Journal of Korean Medical Science 37(20).


Zakrzepowa waskulopatia (choroba naczyniowa)

Zmiany patologiczne we krwi lub naczyniach limfatycznych są podsumowane pod pojęciem „choroba naczyniowa” (waskulopatia). Termin „angiopatia” jest również używany synonimicznie.

Natychmiast po leczeniu mRNA-1273 Moderny, 32-latka rozwija bulwy erytomatozy na nogach i odwiedza lekarza. Rozpoczyna się leczenie prednizonem. Po tygodniu kobieta wróciła. Tym razem skarży się na ból w nogach, które w międzyczasie mają wrzody i grudki, które sprawiają, że konieczne jest czyszczenie ran w znieczuleniu. Miesiąc później (we wrześniu) zostaje przyjęta do specjalnej kliniki, a diagnoza zostaje zmieniona na zakrzepową waskulopatię, której towarzyszy już martwica nóg. Leczenie nie zapewnia żadnej poprawy. W październiku diagnoza jest początkowo porzucona i jest leczona sterydami. Drugie czyszczenie rany w znieczuleniu wykonuje się w celu usunięcia martwej tkanki. Obecnie jest leczona heparyną. Pod koniec października stwierdzono, że jest odporny na heparynę. Zostaje przeniesiona na oddział intensywnej terapii, ponieważ jej ból nie jest już kontrolowany i jest tam poddawana znieczuleniu. W listopadzie, ponownie w znieczuleniu, wykonuje się trzecie oczyszczanie rany. Martwicze wrzody nadal rosną, diagnoza „zakrzepowej waskulopatii” jest ponownie ustalana jako najbardziej prawdopodobna diagnoza. Biopsja ma na celu zapewnienie jasności, ale nie zapewnia jasności. Lekarze prowadzący trzymają się nowej diagnozy zwapnienia naczyń, chociaż biopsja ujawniła różne mikrozakrzep w tkance. Leczenie przełącza się na leki przeciwzakrzepowe, przeciwzakrzepowe, przeciwzakrzepowe, zatrzymane po krwawieniu pod otrzewną. Rany na nogach są coraz gorsze. W grudniu przeprowadza się czwarte czyszczenie ran. Wszystkie próby leczenia kończą się niepowodzeniem. W lutym kobieta umiera.

Godbe, Kerilyn, Ashlie Elver, Peter Chow, Chris Williams, Garth Fraga, Penelope Harris, Mohammed Taha, Dhaval Bhavsar i Richard Korentager (2022). Opis przypadku: Idiopatyczna podskórna zakrzepowa waskulopatia. Granice w medycynie: 1083.


Hemofilia / hemofilia

72-latek jest leczony zarówno BNT162b2/Comirnaty firmy Pfizer/Biontech, jak i mRNA-1273 firmy Moderna. Do czasu leczenia jego zdrowie było w porządku. Dziewięć dni po boosterze z mRNA-1273, siniaki osadzone w jego ramionach oraz lewej nodze i brzuchu. Siniakom towarzyszy ból mięśni i duszność i utrzymują się przez kilka dni. U mężczyzny zdiagnozowano niedokrwistość. Otrzymuje napary. Wszystkie zabiegi powodują dalsze krwawienie ze skóry. Hemofilia jest diagnozowana i leczona. Szeroko zakrojone badania wykluczają wszystkie najczęstsze przyczyny spontanicznego występowania hemofilii. Terapie genowe mRNA pozostają:

Podsumowując, przedstawiamy tutaj przebieg pacjenta z AHA w ścisłym związku czasowym zarówno ze szczepieniem przypominającym mRNA-1273 przeciwko SARS-CoV-2, jak i rozpoznaniem PDS. Przypadek został zgłoszony do Federalnego Instytutu Szczepionek i Biomedycyny (Paul-Ehrlich-Institute). Zgodnie z aktualnymi zaleceniami pacjent będzie obserwowany po całkowitej remisji, monitorując aktywność FVIII co miesiąc przez pierwsze 6 miesięcy, co 2-3 miesiące do 12 miesięcy i co 6 miesięcy w drugim roku i później.

Plüß, Marlene, Christina Mitteldorf, Christoph Johannes Szuszies i Björn Tampe (2022). Opis przypadku: Nabyta hemofilia Po szczepieniu przypominającym mRNA-1273 przeciwko SARS-CoV-2 z jednoczesną diagnozą pleomorficznego mięsaka skórnegoGranice w immunologii 13.


Choroba Kikuchi-Fujimoto

Choroba Kikuchi-Fujimoto zasadniczo opisuje powiększenie węzłów chłonnych, obrzęk węzłów chłonnych, któremu czasami towarzyszy gorączka i nudności.

27-latek będzie leczony BNT162b2 /Comirnaty, terapią genową Pfizer/Biontech, 17 września 2021 r. 8 października otrzymuje drugie wezwanie. Za każdym razem reaguje gorączką, która znika po trzech dniach. 15 grudnia gorączka powraca, tym razem jako wysoka gorączka 39,0°C, której towarzyszy ból w węzłach chłonnych. Tomografia komputerowa pokazuje cały szereg obrzękniętych węzłów chłonnych, wszystkie po lewej stronie ciała w pobliżu miejsca szczepienia. W dniu 130 po drugiej terapii genowej w szpitalu wykonuje się biopsję węzłów chłonnych. Powoduje to rozległą martwicę (śmierć komórki). Po 43 gorączkowych dniach kobieta jest wolna od gorączki.

Kashiwada, Takeru, Yoshinobu Saito, Yasuhiro Terasaki, Yukari Shirakura, Kaoruko Shinbu, Toru Tanaka, Yosuke Tanaka, Masahiro Seike i Akihiko Gemma (2022). Choroba Kikuchi-Fujimoto może objawiać się opóźnioną powiększeniem węzłów chłonnych po szczepieniu przeciwko COVID-19. Szczepionki dla ludzi i immunoterapeutyki: 2071080.


Pemfigoid pęcherzowy

Jeśli zastanawiasz się, czym jest pemfigoid bullous, to jest bullous pemphigoid

Zhang, Yingjie, Xiaoqing Lang, Shuping Guo, Hongxia He i Hongzhou Cui (2022). Pemfigoid pęcherzowy po inaktywowanym szczepieniu przeciwko COVID-19: Opis przypadku. Terapia dermatologiczna: e15595.

Zhang i in. (2022) donoszą o dwóch przypadkach pemfigoidu bullous, który został wprowadzony w odpowiedzi na żywą szczepionkę Sinopharm przeciwko COVID-19. W pierwszym przypadku dotyczy to 23-letniego mężczyzny. Wyprysk rozpoczyna się w ciągu jednego dnia po trzeciej dawce i rozprzestrzenia się po całym ciele w ciągu 10 dni. Leczenie prednizolonem kończy się sukcesem. 10 dni po leczeniu nie tworzy nowych wysypek. Drugi przypadek dotyczy 81-latka. 15 dni po trzecim szczepieniu na nogach, brzuchu i jamie ustnej tworzą się pęcherze krwi. Reaguje również na leczenie prednizolonem. Zgłoszone przypadki są pierwszymi z Chin. Dołączają one do wielu przypadków, które zostały już zgłoszone dla Europy i terapii genowych mRNA:

Pauluzzi, Michele, Giuseppe Stinco i Enzo Errichetti (2021). Pemfigoid pęcherzowy u młodego mężczyzny po szczepionce mRNA COVID-19: raport i krótki przegląd literaturyCzasopismo Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii.

Wszystkie te uprzejmości są znane. Wypełniają czasopisma naukowe. Raporty stają się coraz liczniejsze. Jak długo aktorzy polityczni mogą odrywać się od odpowiedzialności?

Torticollis spasmodicus i inne uprzejmości, które pojawiają się po szczepieniu covid-19 [Nowe badania] – SciFi (sciencefiles.org)

5/5 - (4 votes)

One thought on “Torticollis spasmodicus i inne uprzejmości, które pojawiają się po szczepieniu przeciwko COVID-19 [Nowe badania]

 1. 4 I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu,
  lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach.
  5 I dano jej nakaz, by ich nie zabijała,
  lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze.
  A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka.
  6 I w owe dni ludzie szukać będą śmierci,
  ale jej nie znajdą,
  i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie.
  Ks. Objawienia Jana 9
  a do tego jest jeszcze wiele innych wersetów … no ba, ale kto czyta Słowo Boga ?

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: